جستجو کردن
Close this search box.
وزن یک دریل شارژی چقدر است؟

وزن یک دریل شارژی چقدر است؟

دریل های شارژی سهولت جابجایی و توانایی تعویض باتری‌ها را در هر زمان که نیاز دارید، برای شارژ مداوم ارائه می‌دهند. در سال‌های اخیر، حتی با همتایان سیم‌دار خود رقابت و برابری داشته‌اند. البته وزن اضافه شده توسط باتری، به دریل قابل انکار نیست.

بنابراین، یک دریل شارژی چقدر وزن دارد؟ به طور معمول، دریل های شارژی بین 3.5 تا 10 پوند (حدود 1.5 تا 5 کیلوگرم) وزن دارند، که محدوده بسیار بالایی است. وزن توسط چندین فاکتور از جمله اندازه باتری، شرکت سازنده، مواد و غیره تعیین می شود.

این مقاله اصول اولیه وزن، اندازه و وزن باتری دریل های شارژی متعددی را پوشش می دهد. همچنین در این مقاله خواهید آموخت که چرا سنگین‌تر همیشه به معنای قوی‌تر بودن نیست و همچنین مقایسه ای بین ابزارهای شارژی با ابزارهای سیمی انجام خواهیم داد. برای مطالعه بیشتر درمورد نحوه نگهداری باتری ابزارهای شارژی نیز می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.


“نحوه نگهداری باتری های دریل شارژی”


 

یک دریل شارژی چقدر وزن دارد؟

وقتی صحبت از دریل های شارژی می شود، وزن استانداردی که بتوانید انتظار داشته باشید وجود ندارد. همانطور که احتمالاً در بالا خوانده اید، وزن دریل های شارژی می تواند به مقدار زیادی متفاوت باشد، چیزی بین 3.5 تا 10 پوند (حدود 1.5 تا 5 کیلوگرم). باید در مورد ابزار خاصی که در مورد خرید آن فکر می کنید تحقیق بیشتری انجام دهید. خبر خوب این است که می توانید از نکات زیر برای کمک به تصمیم گیری خود استفاده کنید.

در اینجا پنج عامل موثر بر وزن دریل شارژی آورده شده است:

1- اندازه باتری تاثیرگذارترین متغیر است. اگر دریلی با باتری 9.6 ولت بخرید، وزن آن را تا حد زیادی کاهش داده اید. از طرف دیگر، دریل های 18 ولت اغلب وزن کمی بیشتر دارند. لازم به ذکر است که ولتاژ بیشتر با فدا کردن وزن اضافه به توان بیشتر منجر می شود.

2- در مرحله بعد، مواد به کار رفته در دریل نیز بسیار مهم است. دریل های شارژی را خواهید یافت که از قطعات فولادی ضد زنگ استفاده می کنند. در حالی که سایرین ترجیح می دهند تمام پلاستیک باشند. هیچ فایده ای برای بررسی مسائل مربوط به دوام ابزارهای برقی پلاستیکی وجود ندارد. اما تفاوت وزن نسبتاً قابل توجهی نسبت به نمونه های فلزی دارند.

3- برخی از برندها ترجیح می دهند از مواد سنگین تر و بدنه های حجیم تر برای بهبود طول عمر استفاده کنند. اگر تا به حال ابزار برقی از دستتان افتاده و ترکی در بدنه آن مشاهده کرده اید، احتمال زیاد وجود دارد که از یک پوسته پلاستیکی استفاده کرده باشد و ماده کامپوزیتی استفاده شده در آن آنقدر ضخیم نبوده که بتواند در برابر ضربه حاصل از سقوط مقاومت کند. وزن اضافه ممکن است مانعی به نظر برسد، اما می تواند از سرمایه شما محافظت کند.

برای مطالعه بیشتر در مورد بهترین برندهای ابزارآلات شارژی در سال 2021 روی لینک زیر کلیک کنید.


بهترین برندهای ابزارآلات شارژی در سال ۲۰۲۱


4- اندازه کلی یک ابزار نیز مهم است. ابزارهای بزرگتر تقریباً همیشه وزن بیشتری دارند زیرا از مواد بیشتری استفاده می کنند، به همین سادگی. اندازه تک تک اجزا نیز بر وزن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، سیستم کلاچ می تواند وزن را چند اونس افزایش دهد، مانند بسیاری از قطعات دیگر.

5- در نهایت، مته هایی که استفاده می کنید یک یا دو اونس به وزن دریل اضافه می کنند. نکته خیلی مهمی نیست، اما هر اونس اندازه گیری می شود. اگر از رابط های مته روی دریل(bit extenders) استفاده می کنید، متوجه خواهید شد که وزن دریل سنگین تر می شود. اگر رابط نیاز ندارید، یک سه نظام کوچک برای کاهش وزن امتحان کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد انواع باتری های ابزارهای شارژی، می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.


“راهنمای خرید باتری ابزار شارژی”


 

آیا می توانید وزن دریل را کاهش دهید؟

اگر قبلاً یک دریل شارژی خریداری کرده اید و می خواهید وزن آن را کاهش دهید تا از خرید دریل جدید جلوگیری کنید، خوش شانس هستید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید وزن ابزار برقی را کاهش دهید. بگذارید بدانیم که لزوماً به اندازه یک پوند کاهش نمی دهید، اما چند اونس در چندین جا می تواند تفاوت قابل توجهی در وزن کل ایجاد کند.

برای کاهش وزن، باید تغییراتی انجام دهید. هیچ پوسته یا جزئی وجود ندارد که بتوانید آنها را جدا کنید. زیرا همه آنها برای حفظ عملکرد صحیح دریل ضروری هستند. با این حال، می‌توانید چند پیشنهاد زیر را امتحان کنید تا دریل شارژی را کمی سبک‌تر و حمل آن را آسان‌تر کنید.

1- به دنبال باتری های سبک وزنی باشید که با مدل باتری و مدل دریل شما سازگار باشد. شما نباید هر باتری را امتحان کنید. به خصوص که می تواند باعث خطرات الکتریکی شود. برخی از آنها حتی ممکن است در جای خود ایمن نباشند. با شرکت سازنده این ابزار تماس بگیرید تا ببینید آیا باتری های سبک تری وجود دارد یا خیر. ممکن است مجبور شوید ولتاژ را کاهش دهید.

2- اگر از نظر مکانیکی تمایل دارید، دریل را از داخل به بیرون بازسازی کنید. کلاچ ها، فک های سه نظام، دستگیره ها و بسیاری از قطعات دیگر می توانند وزن را افزایش دهند. اگر بدون استفاده از یک دستگیره لاستیکی حجیم راحت هستید، می توانید آن را بردارید و چسب برق را دور دسته بپیچید تا چند اونس از آن کم شود.

3- ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مطمئن شوید که ابزار را به طور منظم تمیز می کنید. خاک، کثیفی، گرد و غبار، زنگ زدگی و تجمع کلسیم می توانند کمی به وزن اضافه کنند، اما همچنین می توانند در سراسر دریل شما مشکل ایجاد کنند. نه تنها این مورد، بلکه باتری های قدیمی نیز شروع به انبساط، نشت و افزایش وزن خواهند کرد.

4- در نهایت، برخی از افراد ترجیح می دهند برای کاهش وزن و افزایش جریان هوا، ابزارهای برقی خود را سوراخ کنند. در حالی که بسیاری از متخصصان این کار را توصیه نمی کنند، نمی توان انکار کرد که مواد کمتر برابر با وزن کمتر است. اگر اینکار را می کنید، وسایل ایمنی بپوشید و فضای داخلی را تجزیه و تحلیل کنید تا از آسیب های ناخواسته جلوگیری کنید.

 

آیا دریل های سبک ضعیف تر هستند؟

از آنجایی که باتری ها تاثیرگذارترین بخش وزن یک دریل هستند، ممکن است فکر کنید که یک دریل سبک وزن باید ضعیف تر باشد. حتی می‌توانید درنظر بگیرید که با سنگین‌تر شدن دریل‌ها، قوی‌تر می‌شوند. در بیشتر موارد، این گفته درست است. با این حال، چند پیشنهاد وجود دارد.

به یاد داشته باشید که وزن باتری تنها یکی از پنج متغیری است که وزن دریل شارژی را تعیین می کند. به عنوان مثال، برند بلک اند دکر، یک دریل شارژی 20 ولتی را با وزن کمتر از 6 پوند به فروش می رساند. دریل برند کیمو 12 ولتی نیز وجود دارد که همان وزن را دارد. با وجود تفاوت 8 ولتی قدرت بیشتر به نفع دریل بلک اند دکر تمام شده، در حالی که وزن ثابت باقی می ماند.

اما اگر باتری‌های قدرتمند سنگین‌تر باشند، چگونه این امکان در Black + Decker وجود دارد؟ پاسخ ساده است: Black + Decker از قطعات پلاستیکی در هر کجا که می تواند بدون کاهش یکپارچگی ابزار استفاده می کند. بسیاری از شرکت‌های دیگر ترجیح می‌دهند از پوشش آلومینیومی استفاده کنند. اما یک قطعه پلاستیکی کامپوزیتی بدون وزن اضافی به همان خوبی کار می‌کند.

قبل از اینکه راه بیافتید و یک دریل سبک وزن با باتری ولتاژ بالا بخرید، باید شرکت، ویژگی ها و طول عمر ابزار را در نظر بگیرید. برخی از باتری ها دارای ولتاژ بالا و 20 ولت هستند، اما در کمتر از نیم ساعت استفاده از آنها باتریشان تمام می شود. از سوی دیگر، باتری های کم ولتاژ گاهی اوقات می توانند برای روزها بدون نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورند.

سعی کنید حد متوسطی را بین ولتاژ قدرتمندی که به دنبال آن هستید و عمر باتری مورد نیاز خود پیدا کنید. با وجود هزاران دریل شارژی در بازار، مطمئناً دریل مناسب خود را خواهید یافت. نکته مهم این بخش این است که دریل های سبک وزن همیشه بهتر نیستند، اما قطعا می توانند قدرتمندتر باشند.

برای مطالعه بیشتر در مورد ولتاژ و نسبت آن با قدرت در ابزارهای شارژی، می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.


آیا ولتاژ بالاتر برای ابزارهای شارژی بهتر است؟


آیا دریل های شارژی، سنگین تر از دریل های سیمی هستند؟

اکنون که شایعه ولتاژ به وزن را از سر راه برداشته ایم، زمان آن رسیده است که تفاوت وزن بین دریل های سیمی و شارژی را دریابیم.

مانند بخش قبل، همه چیز به اجزای داخلی بستگی دارد. بسیاری از دریل های سیم دار از قطعات فولادی و سنگین استفاده می کنند. زیرا می توانند انرژی بسیار بیشتری نسبت به باتری به دیوار وارد کنند. متأسفانه این بدان معناست که دریل های سیمی معمولاً وزن بیشتری نسبت به دریل های شارژی دارند. چیزی که باید مراقب آن بود وزن قبل و بعد از اتصال باتری است. برخی از شرکت ها وزن باتری را اضافه نمی کنند، که باعث می شود ابزار سبک تر از آنچه هست به نظر برسد. حتما به این نکته توجه داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تفاوت های دریل های شارژی با سیمی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.


دریل برقی یا شارژی: کدام یک به درد من می‌خورد؟


جمع بندی

دریل های شارژی کمبود نیرویی را که قبلاً داشتند به نفع متخصصان کارهای سنگین در صنعت ابزارهای برقی پشت سر گذاشته اند و اکنون از قدرت قابل قبولی در حد دریل های سیمی برخوردار هستند. با وزن متوسط ​​بین 3.5 تا 10 پوند (1.5 تا 5 کیلوگرم)، متغیرهای زیادی وجود دارد که مشخصات دریل شارژی شما را تعیین می کند. با استفاده از اطلاعات موجود در سراسر این مقاله، می توانید مدل مناسبی را برای خود انتخاب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...