جستجو کردن
Close this search box.
آموزش استفاده از چسب آکواریوم

چگونه از چسب آکواریوم استفاده کنیم؟

آیا برای پروژه DIY فعلی خود نیاز به ایجاد یک درز ضدآب و تمیز دارید؟ صرف نظر از اینکه می خواهید درزگیری وان حمام ، ترک های اطراف پنجره ها را پر کنید یا لبه های تمیزی به زیرسازی اضافه کنید ، استفاده از چسب آکواریوم این کار را سریع تر و ساده تر می کند . تقریباً تمامی پمپ های چسب آکواریوم به یک روش کار می کنند ، بنابراین ما می توانیم به شما کمک کنیم صرف نظر از اینکه چه نوعی از پمپ را در اختیار دارید . ادامه مطلب را بخوانید تا مرحله به مرحله شما را از شروع تا پایان پروژه چگونگی استفاده از چسب آکواریوم ، شما را همراهی کنیم.

 

نکاتی که باید بدانید:

 • با استفاده از چاقو یا قیچی ماشه پمپ ، نوک لوله چسب را به صورت 45 درجه ببرید.
 • میله فلزی پمپ را به عقب بکشید و لوله چسب را داخل آن قرار دهید . پمپ را در زاویه 45 درجه نسبت به شکافی که می خواهید پر کنید ، نگه دارید.
 • ماشه را فشار دهید و آهسته پمپ را حرکت دهید تا چسب به صورت یک خط صاف اعمال شود.
 • با انگشت خود روی خط چسب بکشید تا شکاف ها پر شود و صاف شود.

 

1- تمیز کردن و پوشاندن منطقه

تمیز کردن و پوشاندن منطقه

تمام چسب های قدیمی را با استفاده از چاقو بتونه بردارید . انتهای تیز چاقو بتونه را در پایه چسب قدیمی قرار دهید . سپس دسته آن را بگیرید و چاقو را به جلو هل دهید . این کار را تا زمانی ادامه دهید که تمام چسب برداشته شود.

 • به جای آن می توانید از ابزار برداشت چسب یا چاقو مویی استفاده کنید.
 • برای آسان تر شدن برداشت چسب ، نرم کننده چسب اعمال کنید ، 20-30 دقیقه صبر کنید و سپس آن را با چاقو بتونه بکنید.
 • با برداشتن چسب های قدیمی که ممکن است ترک خورده باشند ، از ایجاد لایه جدید روی بستر ضعیف جلوگیری می کنید.

 

سطح را با الکل ، سفید کننده و آب داغ بشویید

سطح را با الکل ، سفید کننده و آب داغ بشویید . یک پارچه را با الکل خیس کنید و روی شکاف قرار دهید تا هر گونه چسب باقیمانده نرم شود. سپس ، یک دستمال را با آب گرم و سفیدکننده رقیق شده خیس کنید تا سطح ضدعفونی شود . سپس ، منطقه را با دستمالی خیس شده در آب داغ آبکشی کنید . هنگامی که کارتان تمام شد سطح را خشک کنید زیرا چسب جدید روی سطح خیس چسبندگی ندارد.

 • چسبکاری هر چیزی را در داخل شکاف محبوس می کند ، بنابراین مطمئن شوید که تمامی زباله ها کاملاً برداشته شده اند.
 • اگر هر گونه باقیمانده چسب یا کثیفی ببینید ، از یک کاردک پلاستیکی برای کندن آن استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید چسب سیلیکون را از روی کاشی‌ ها بردارید ، آن را با سشوار گرم کنید یا از حلال تجاری استفاده نمایید.

 

از سطح اطراف با نوار نقاش محافظت کنید

منطقه اطراف را با نوار چسب نقاشی پوشش دهید . یک نوار بلند را بالای شکاف و یکی را دقیقاً زیر آن بچسبانید . این نوارها از رفتن چسب به مکان های اطراف جلوگیری می کند تا چسبی جایی که نمی خواهید سفت و محکم نشود . همچنین در صورت اشتباه در آینده ، به عنوان بیمه عمل می‌کند.

 • استفاده از نوار چسب نقاشی همچنین باعث می‌شود لبه‌ های خط درزگیر شما تمیز و صاف باشد.

 

2- بارگذاری در پمپ چسب

بارگذاری در پمپ چسب

ماشه آزادساز پمپ چسب را فشار دهید تا میله فلزی به عقب بکشید . در پشت پمپ چسب آکواریوم به دنبال ماشه فلزی کوچکی بگردید که میله فلزی طولانی از آنجا عبور می کند . با انگشت شست خود ماشه را پایین فشار دهید تا میله شل شود . سپس با دست دیگر میله را تا آخرین نقطه ممکن به عقب بکشید و نگه دارید.

 

 

نازل لوله چسب را در زاویه 45 درجه ببرید

نازل لوله چسب را در زاویه 45 درجه ببرید . از یک قیچی برای بریدن نازل به اندازه تقریبی شکاف استفاده کنید . اگر شکاف بزرگ است ، در نظر داشته باشید که نازل را نزدیک به لوله ببرید تا چسب بیشتری خارج شود . اگر شکاف کوچک است ، نازل را نزدیک به انتها بِبُرید تا دقیق تر عمل کنید.

 • این انتخاب دائمی است ، بنابراین قبل از بریدن در مورد ضخامت به دقت فکر کنید . بهتر است از انتهای نازل شروع کرده و در صورت نیاز آن را بزرگتر کنید.

 

چسب اکواریوم

نازل را با میله سوراخ کن پمپ یا میخ سوراخ کنید . قسمت جلوی پمپ چسب را برای یافتن یک قطعه فلزی کوتاه که خارج می شود ، بررسی کنید. آن قطعه فلزی را داخل انتهای نازل چسب فرو کنید تا احساس کنید به داخل لوله نفوذ کرده است . اگر پمپ چسب شما میله فلزی کوچکی ندارد ، از یک میخ تیز استفاده کنید تا لوله را سوراخ کنید.

 • دستور العملی که به همراه پمپ چسب آکوایوم است را بخوانید تا ببینید آیا روش خاصی برای سوراخ کردن لوله وجود دارد یا خیر.

 

لوله چسب را داخل پمپ قرار دهید

لوله چسب را داخل پمپ قرار دهید . همچنان میله فلزی را به عقب نگه دارید و انتهای صاف لوله چسب را داخل قاب پمپ قرار دهید . نازل را طوری قرار دهید که داخل سوراخ جلوی پمپ قرار بگیرد . ماشه بزرگ پمپ را کمی فشار دهید تا مطمئن شوید لوله محکم و صحیح قرار گرفته است.

 • در صورت نیاز ، از دوست یا همکارتان بخواهید میله را به عقب نگه دارد تا شما بتوانید روی قرار دادن لوله چسب تمرکز کنید.

 

3- استفاده از چسب آکواریوم

استفاده از چسب آکواریوم

ماشه را فشار دهید و پمپ را روی یک برگه کاغذ حرکت دهید تا تمرین کنید . پمپ را در زاویه 45 درجه به طوری نگه دارید که نازل رو به پایین باشد. سپس ، روی یک برگه کاغذ ، در حالی که پمپ چسب را به طور مداوم در یک جهت حرکت می دهید، ماشه پشت پمپ را فشار دهید

 • اگر پمپ چسب را خیلی سریع حرکت دهید ، چسب به نظر نازک و نامنظم می آید . اگر پمپ چسب را خیلی آهسته حرکت دهید ، چسب غیرقابل استفاده خواهد بود . زمان بگذارید تا تعادل خوبی بین این دو حالت پیدا کنید.
 • ممکن است چند فشار ماشه لازم باشد تا پمپ چسب شما برای اولین بار شروع به کار کند . فقط فشار را از روی ماشه بردارید و دوباره امتحان کنید.

 

چسب

پمپ چسب را در زاویه 45 درجه نسبت به شکاف نگه دارید . پمپ چسب را با هر دو دست به طوری بگیرید که یک دست روی ماشه و دست دیگر انتهای پمپ را نگه دارد . تمام پمپ را در زاویه 45 درجه قرار دهید تا چسب به طور مساوی جاری شود . چسب باید شروع به جریان یافتن به سمت نازل کند.

 • اگرچه ماشه بخشی از چسب را از لوله بیرون می راند ، نگه داشتن پمپ در زاویه 45 درجه به نیروی گرانش کمک می کند تا این کار راحت تر انجام شود.

 

ماشه پمپ را فشار دهید

ماشه را فشار دهید تا چسب به داخل نازل رانده شود . هنگامی که ماشه را فشار می دهید ، میله فلزی به انتهای لوله چسب فشار وارد می کند تا چسب از نازل خارج شود . به طور محکم و مداوم ماشه را فشار دهید تا چسب به صورت آهسته و کنترل شده اعمال شود.

 

پمپ چسب را در طول شکاف حرکت دهید

پمپ چسب را در طول شکاف حرکت دهید . همزمان با خروج چسب از نازل ، آهسته پمپ چسب را در طول تمام شکاف حرکت دهید . سعی کنید در یک حرکت مداوم و ثابت پیش بروید تا چسب به طور یکنواخت شکاف را پر کند.

 • اگر قسمتی از شکاف پر نشده بود ، نگران نباشید . دوباره برگردید و آن قسمت ها را در دوباره پر کنید.

 

خط چسب را با انگشت خود صاف کنید

خط چسب را با انگشت خود صاف کنید . دستکش یکبار مصرف بپوشید و نوک انگشت خود را با آب گرم خیس کنید . سریعاً انگشت خود را روی خط چسب بکشید تا آن را روی سطح صاف کنید و ظاهری تمیز ایجاد نمایید.

 • پوشیدن دستکش از چسبانده شدن چسب به دستتان جلوگیری می کند چرا که تمیز کردن آن دشوار است.

 

چسب اکواریوم با کیفیت

تمام نوارهای نقاشی را بردارید و به چسب اجازه دهید خشک شود . روی هر لوله چسب زمان دقیقی برای خشک شدن کامل ذکر شده است . به طور کلی ، حداقل 24 ساعت زمان لازم است تا چسب کاملا جامد شود.

 • سمانه رستمی
 • مرداد 19, 1402
 • 56 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...