جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید دریل

راهنمای خرید دریل

دریل ها یک جعبه ابزار ضروری برای بهبود کارهای خانه و متخصصان هستند. دریل مناسب را می توان برای سوراخ کردن، باز کردن یا سفت کردن پیچ ها و حتی تراشیدن مواد استفاده کرد. همچنین قابلیت استفاده بر روی انواع سطوح و مواد مختلف را دارد. و شما به راحتی قادر خواهید بود انواع وظایف و پروژه های DIY را انجام دهید.

طیف گسترده ای از دریل ها موجود است. راهنمای مفید ما هر آنچه را که در مورد دریل ها باید بدانید را توضیح می دهد و به شما کمک می کند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. قبل از شروع، چند لحظه وقت بگذارید و اولویت‌های سوراخکاری خود را در نظر بگیرید تا جستجویتان را محدود کنید.

 

دریل با سیم یا بی سیم؟

دریل های سیمی معمولاً سبک تر از پسرعموهای بی سیم خود هستند زیرا باتری سنگینی ندارند. اگر دریل برقی و سیمی را انتخاب می کنید، باید از کابل افزایشی نیز استفاده کنید. یک دریل شارژی تحرک بیشتری را به شما می‌دهد زیرا می‌توانید آن را بدون نیاز به حمل کردن کابل افزایشی به هر جایی ببرید. با این حال، قوی ترین ابزارهای بی سیم معمولاً گران تر از معادل های سیم دار خود هستند.

دریل بی سیم

دریل های شارژی اکنون توسط یک باتری لیتیوم یونی کارآمدتر و قابل شارژتر تغذیه می شوند. این فناوری به باتری اجازه می دهد تا سریعتر (اغلب در کمتر از 60 دقیقه) به طور کامل شارژ شود و انرژی بیشتری را برای مدت طولانی تری نگه دارد. علاوه بر این، می‌توانید از باتری مشابه با ابزارهای برقی دیگر از همان برند استفاده کنید. که به شما در کاهش هزینه خرید تعداد زیادی باتری کمک می کند .

دریل های برقی سیمی بر حسب وات رتبه بندی می شوند. به طور معمول از 450 وات برای مدل های پایه تا حدود 1500 وات برای دریل های چکشی قوی تر متغیر است. وات بالاتر برای سوراخکاری ساختمان بهتر است. در حالی که در صورت سوراخکاری روی تخته گچ، وات کمتری کفایت می کند. برای اکثر کارهای ابتدایی خانگی، یک دریل 550 واتی کافی است.

قدرت دریل شارژی بر حسب ولتاژ اندازه گیری می شود. هرچه ولتاژ بالاتر باشد، دریل قدرتمندتر است. اندازه باتری به طور معمول از 12 ولت تا 20 ولت متغیر است.

 

کار با دریل

چه چیزی را می خواهید دریل کاری کنید؟

دیر یا زود شما تقریباً به سوراخکاری در ساختمان نیاز خواهید داشت. برای انجام این کار به یک دریل با عملکرد چکشی نیاز دارید. اگر می خواهید سوراخ هایی با قطر زیاد در ساختمان ایجاد کنید، یک دریل برقی با چرخ دنده کم سرعت انتخاب کنید. اگر می‌خواهید روی مواد مختلفی مانند چوب، پلاستیک یا فلز را سوراخ کنید، باید دریلی با قابلیت چند سرعته انتخاب کنید.

 

آیا شما یک عملکرد پیچ گوشتی می خواهید؟

اگر چنین است، به دنبال دریلی باشید که دارای کنترل سرعت یا گشتاور متغیر باشد و همچنین چرخش معکوس داشته باشد، به طوری که نه تنها پیچ هارا سفت می کند بلکه انها را باز هم می کند.

 

انواع دریل

انواع مختلفی از دریل وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید به همین علت انتخاب دریل مناسب برای کار را دشوار می کند.

اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که سوراخ های کوچکی را روی چوب و تخته گچ و گهگاهی ساختمان دریل کنید، بهترین انتخاب دریل با عملکرد چکشی است. دریلی با باتری 18 ولت یا حداقل 550 وات برای مدل سیمی انتخاب کنید. اندازه سه نظام 13 میلی متری باید کافی باشد – این بدان معناست که محدوده خوبی از مته ها تا قطر 13 میلی متر را پشتیبانی می کند.

اگر انتظارتان کمی بیشتر است، باید بدانید که  دریل ها چه امکاناتی می توانند ارائه دهند. برای کمک، ویژگی‌های کلیدی هر نوع دریل و نوع کاری که برای آنها مناسب‌تر است را بیان کرده‌ایم تا بتوانید تشخیص دهید کدام گزینه برای شما مناسب است.

 

پیچ گوشتی های برقی (Power screwdrivers)

این پیچ‌گوشتی‌های شارژی سبک وزن برای تمام کارهای پیچ‌گوشتی در اطراف خانه ایده‌آل هستند. از آنجایی که آنها بی سیم هستند، برای سفت کردن پیچ های شل در فضاهای بسته و برای مونتاژ سریع مبلمان و اسباب و وسایلی که بصورت پک موجود هستند مناسبند. استفاده از این ابزارهای برقی کوچک راحت تر و سبک تر از دریل پیچ گوشتی است. تنظیمات رو به جلو و معکوس استفاده از این ابزارها را آسان می کند، اما نمی توانند سوراخی ایجاد کنند.

پیچ گوشتی برقی

 

دریل پیچ گوشتی (Drill drivers)

اگر به دنبال گزینه ای همه کاره هستید که بتواند با کارهای کوچک در خانه شما مقابله کند، طیف دریل های ما را بررسی کنید. این دریل ها نه تنها روی چوب و فلز سوراخ می‌کنند، بلکه به عنوان پیچ بند عمل می‌کنند – به این معنی که می‌توانند با استفاده از دریل ها و مته‌های مختلف پیچ گوشتی، پیچ‌ها را باز و سفت کنند. دریل ها برای قرار دادن قفسه ها، آویزان کردن قاب عکس هاو مونتاژ پک مبلمان ایده آل هستند.

دریل پیچ گوشتی

 

دریل های ترکیبی (Combi drills)

دریل های ترکیبی تمام ویژگی‌های یک دریل پیچ گوشتی را را ارائه می‌دهند، اما با ویژگی عملکرد چکشی اضافی، آن را برای سوراخ کردن ساختمان و آجر نیز مناسب می‌کند. این دریل های 3 در 1 آنها را به یک دریل عالی تبدیل می کند.

دریل های ترکیبی

 

دریل ایمپکت درایور (Impact driver)

دریل ایمپکت درایور یا پیچ گوشتی چکشی در درجه اول یک پیچ گوشتی سنگین برای پروژه های پیچ گوشتی حجیم یا تکراری هستند. از مکانیزم ضربه ای برای انجام کارهای سخت جهت کاهش فشار روی مچ دست شما استفاده می کنند. آنها برای سفت کردن پیچ ها و مهره ها و همچنین سوراخ کردن فلز به دلیل ظرفیت گشتاور بالا موثر هستند. پیچ گوشتی چکشی در مقایسه با دریل پیچ گوشتی کمی جمع و جورتر و سبک تر هستند.

 

دریل چکشی (Hammer drill)

دریل های چکشی که به عنوان دریل های ضربه ای یا دریل ضربتی نیز شناخته می شوند، گزینه ای قدرتمند برای سوراخ کاری سطوح سخت مانند بتن و ساختمان هستند. یک دریل چکشی برای کارهای سنگین در اطراف خانه، از قرار دادن قفسه ها تا محکم کردن ناودان ها در محل، مناسب است. تنظیمات چندگانه گشتاور به شما امکان می دهد قدرت را تنظیم کنید در حالی که RPM را پایین نگه می دارید، بنابراین می تواند مواد سخت را سوراخ کند و در عین حال آسیب به سطح را محدود کند. دریل های چکشی همیشه عملکرد پیچ گوشتی معکوس ندارند، اما دریل های ایمپکت این کار را انجام می دهند.

دریل چکشی

 

دریل چکشی SDS (SDS hammer drill)

دریل های SDS همان ویژگی های دریل های چکشی را دارند، اما عملکرد چکشی با عملکرد SDS (که معمولاً به عنوان سیستم درایو شکاف دار شناخته می شود) بهبود می یابد. پیستونی که مته را به سمت جلو شلیک می کند و آن را به عقب می کشد، عمل چکش در این نوع دریل را انجام می دهد. این امر اصطکاک را کاهش داده و استحکام را افزایش می دهد و به مته های SDS اجازه می دهد تا به راحتی سخت ترین مواد را سوراخ کنند.

دریل های مخصوص SDS برای جلوگیری از لغزش و همچنین مقاومت در برابر نیروی قدرتمند اثر چکش آن استفاده می شود. این دریل ها کار سبک اسکنه کاری و مداوم (chasing jobs) را انجام می دهند.

دریل sds

 

دریل بتن کن و چکش تخریب (Breakers & demolition drills)

طراحی شده برای شکستن مواد سخت مانند بتن، آسفالت، آجر و بلوک. دریل بتن کن و چکش تخریب ضربات قوی تری به سطح وارد می کنند و همچنین می توانند برای اسکنه کردن کانال های ساختمان و حذف کاشی ها استفاده شوند.

چکش تخریب

 

شرح ویژگی های دریل

ویژگی های دریل

  • قفل عمق سوراخ (Depth stop): یک میله است که در کنار دریل نصب می شود، یک قفل عمق را می توان تنظیم کرد تا اطمینان حاصل شود که سوراخ در حال حفاری از عمق مورد نظر تجاوز نمی کند. این ویژگی همچنین می تواند عمق ثابتی را هنگام ایجاد سوراخ های متعدد به شما بدهد.

 

  • فعال کننده LED با کلید (Trigger-activated LED): یک ویژگی مفید به خصوص در شرایط تاریک است، یک چراغ LED فعال است که با زدن کلید به سرعت به طور خودکار روشن می شود. چند ثانیه پس از فشردن کلید، چراغ به طور خودکار خاموش می شود.

 

  • دسته کمکی (Auxiliary handle): دسته کمکی ایمنی و دقت را هنگام سوراخکاری بهبود می بخشد. دسته اضافی را می توان در سمت چپ یا راست دریل قرار داد و به افزایش نیرو و کنترل کاربر در مقایسه با استفاده از دسته تپانچه کمک می کند.

 

نکته برتر: راحتی خود را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب دریل، دستگیره دریل باید با طراحی ارگونومیک باشد تا بتوان با گرفتن آن احساس راحتی کرد. وزن دریل و باتری را نیز در نظر بگیرید (اگر می خواهید بی سیم باشد). نباید آنقدر سنگین باشد که خستگی بوجود آورد.

 

  • کلید جهت چرخش (Forward and reverse function): دریل پیچ گوشتی ها عملکرد معکوس دارند که به شما امکان می دهد جهت چرخش دریل یا دریل پیچ گوشتی را عوض کنید.به سادگی سوئیچ جلو/عقب در کنار دسته دریل را فشار دهید. حالت معکوس نیز هنگام بیرون کشیدن مته پس از سوراخکاری بسیار کار را راحت می کند.

اجزا دریل شارژی

  • سه نظام بدون کلید(Keyless chuck): سه نظام در جلوی دریل قرار دارد و مته یا مته پیچ را نگه می دارد. سه نظام بدون کلید به این معنی است که می توانید مته ها را به سرعت و به راحتی و بدون نیاز به ابزار اضافی عوض کنید.

 

  • کنترل گشتاور / تنظیم کلاچ متغیر (Torque control / variable clutch setting): حلقه انتخاب گشتاور توانایی تنظیم گشتاور، نیروی پیچشی که برای غلبه بر مقاومت و پیچیدن به عمق صحیح لازم است را فراهم می کند. اگر گشتاور بیش از حد انتخاب شود، پیچ می تواند بیش از حد سفت شود. قدرت اضافی همچنین می تواند باعث از دست دادن کنترل و دقت شود و باعث آسیب به سطح کار شود.

 

نکته برتر: انتخاب تنظیم گشتاور مناسب

اگر پیچ به طور کامل به جایگاهش هدایت نشده باشد و سه نظام و نوک پیچ گوشتی متوقف شده باشند، نشانه آن است که گشتاور کمی بالاتر مورد نیاز است.

  • دنده ها (Gears): دریل های با بیش از یک دنده به شما امکان می دهند محدوده سرعت های مختلف را انتخاب کنید. اگر دریل تک دنده ای است، می توانید سرعت را با ماشه کنترل سرعت کنترل کنید. کلید کنترل دنده معمولا در بالای دریل قرار دارد.

 

  • گیره کمربند یکپارچه(Integrated belt clip): می توانید با استفاده از گیره کمربند به سرعت  دستان خود را آزاد کرده و دریل را به کمربندتان متصل کنید.

 

  • سرعت (Speed): بر حسب دور در دقیقه (RPM) اندازه گیری می شود. همچنین به عنوان “سرعت بدون بار” شناخته می شود,که به شما می گوید مته شما با چه سرعتی می چرخد. این عدد به عنوان حداکثر سرعت در زمانی که دریل درحال کار نیست و در حال سوراخکاری است را نشان می دهد. برخی از دریل ها به شما امکان می دهند سرعت ابزار را تغییر دهید (معروف به سرعت متغیر) و مانند گشتاور، باید بسته به ماده یا کاری که انجام می دهید این کار را انجام دهید. سرعت پایین برای چرخاندن پیچ ها یا سوراخ کردن در مواد نرم تر مانند چوب ایده آل است، در حالی که سرعت بالاتر برای سوراخ کردن مواد سخت تر مانند سنگ بهتر است.

 

فن آوری

از باتری های لیتیوم یونی گرفته تا موتورهای براشلس، چند گزینه وجود دارد که باید هنگام انتخاب دریل خود در نظر بگیرید.

 

باتری های لیتیوم یون

باتری‌های لیتیوم یون اکنون در بیشتر دریل‌های بی‌سیم استفاده می‌شوند – علاوه بر این که برای محیط زیست ایمن‌تر هستند، همچنین سبک وزن و قدرتمندتر از باتری‌های اره فارسی بر هستند.

 

باتری‌های لیتیوم یونی به شما این امکان را می‌دهند که هر زمان که می‌خواهید باتری را شارژ کنید، مهم نیست چقدر پر یا خالی باشد. به علاوه, هیچ ترشحی از خود ندارند. این بدان معنی است که اگر یک ابزار کاملاً شارژ شده را برای مدت طولانی در بین کارهای DIY خود قرار دهید – همچنان آماده استفاده در هر زمان که به آن نیاز داشته باشید خواهد بود.

 

اگر یک دریل بی سیم انتخاب کرده اید، ممکن است بخواهید یک باتری یدکی داشته باشید، که به شما امکان می دهد باتری تمام شده را با باتری دیگری که در پروژه های بزرگتر در حال شارژ بوده است، تعویض کنید.

موتورهای براشلس

استفاده از موتور براشلس بدان معناست که موتور دریل به گونه‌ای ساخته شده است که اصطکاک و ایجاد گرما را کاهش می‌دهد و در نتیجه کنترل گشتاور بهتر و سرعت‌های سریع‌تر بدست می آید. انتخاب دریل با موتور براشلس به افزایش طول عمر موتور کمک می کند.

 

“تکنولوژی خنک کن” (Keep Cool Technology)

طیف باتری های Erbauer دارای فناوری Keep Cool است که سلول‌های باتری را خنک نگه می‌دارد تا بیش از حد گرم نشوند و نتیجه کار طولانی‌تر شدن شارژدهی باتری و افزایش طول عمر باتری است.

 

ابزار های باتری مشابه (One-battery tools)

می توان باتری چندین ابزار را از یک باتری مشابه راه اندازی کرد. هنگامی که باتری و شارژر را در اختیار دارید، به سادگی می توانید دامنه ابزار های خود را گسترش دهید. وقتی «ابزار بدون باتری» را در توضیحات محصول می‌بینید، می‌دانید که بدون باتری عرضه می‌شود. داشتن یک باتری مشابه به صرفه جویی در هزینه باتری ها و شارژرهای اضافی که به آنها نیاز ندارید کمک می کند. اگر به طور مکرر از ابزار برقی خود استفاده می کنید، ارزش آن را دارد که روی یک باتری یدکی سرمایه گذاری کنید تا پروژه خود را در حال انجام نگه دارید.

دریل شارژی

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...