جستجو کردن
Close this search box.
میخ مناسب قاب بندی

میخ های مناسب جهت قاب بندی

اگرچه که ممکن است به نظر برسد قاب بندی دیواری که به تازگی رنگ آمیزی شده ساده بوده است، اما حقیقت این است که مقدار قابل توجهی کار برای پروژه انجام شده تا نتیجه کنونی در مقابل شماست. بنابراین قاب بندی به دانش، برنامه‌ ریزی و ابزارهای مناسب از جمله میخ کوب‌ها و میخ‌های مناسب نیاز دارد.

 

میخ های مناسب برای قاب بندی

میخ های مناسب برای قاب بندی

همانطور که انتخاب مصالح مناسب برای قاب بندی ضروری است، نوع میخ ها نیز مهم هستند. اندازه مناسب میخ برای نگه داشتن متریال در کنار هم برای مدت طولانی بسیار حیاتی است. این بدان معنی است که شما باید طول و اندازه مناسب میخی را که مناسب این کار است پیدا کنید. اگر میخ خیلی بلند باشد، ممکن است الوار را بشکافد و به کار آسیب بزند. همچنین اگر خیلی کوتاه باشد نیز نگهدارنده خوبی برای قاب نیست. این موضوع به ویژه در هنگام ایمن کردن قاب با 2x4s صدق می کند.

 

اندازه میخ های قاب بندی : شماره و طول

میخ های شماره 16 و شماره 8 اکثر کارهای قاب بندی را که از 2x4s استفاده می کنند پوشش می دهند. اکثر متخصصان موافق هستند که طول مناسب میخ های اصلی 3 ½ اینچ و شماره 16 است. گاهی اوقات به آن میخ 16 پنی نیز گفته می شود، این میخ ها کاملا مناسب به منظور استفاده برای 2x4s هستند. دو نوع میخ 16 وجود دارد که برای قاب بندی استفاده می شود، معمولی و سینکر.

اندازه میخ های قاب بندی: شماره و طول

میخ های 16 معمولی

میخ معمولی 16 دارای قطر162/0 اینچ و طول 3 ½ اینچ است. این نوع میخ بدنه و سر صیقلی و صاف دارد. مزیت میخ معمولی سرِ بزرگ و مسطح آن است که در صورت قرار دادن میخ در محل نامناسب یا آسیب دیدن خود میخ به راحتی جدا می شود و در حالی که ضخامت به آن قدرت نگهداری بهتری می‌دهد،عیب آن این است که هنگام ضربه زدن به چوب دچار لغزش‌های مکرر می‌شود.

 

میخ های 16 سینکر

این میخ دارای قطر نازک تر148/0 اینچ و طول 3 ¼ اینچ است. بر خلاف میخ معمولی، میخ سینکر دارای سر طرح دار و بدنه ی پوشیده شده است. میخ سینکر مسلما برای قاب بندی2x4s بهتر است زیرا سر طرح دار آن اجازه نمی دهد چکش در هنگام ضربه زدن به میخ لیز بخورد. بعلاوه، روکشی از اپوکسی یا وینیل دارند که به شما امکان می‌دهد میخ را به اندازه بیشتر از میخ معمولی درون چوب بکوبید.

 

میخ های شماره 8

در حالی که 2x4s رایج‌ترین چوب برای قاب‌بندی در دیوارها هستند، معمولاً برای اتصالاتی مانند پوشش های کف(مثل پارکت)، قطعات جداساز چوبی و نمای چوبی استفاده نمی‌شود. بنابراین، میخ 16 که 3 ½ اینچ طول دارد، خیلی بلند و برای چسباندن خیلی بزرگ است. در چنین مواردی، میخ شماره 8  که فقط 2 ½ اینچ طول دارد توصیه می شود. این میخ ها نیز در سبک های معمولی و سینکر در بازار موجودند. همچنین همانطور که ذکر شد میخ های سینکر دارای پوشش هستند که باعث می شود فرو رفتن آنها به مواد آسان تر شود و بنابراین در اکثر شرایط انتخابی برتر نسبت به میخ معمولی هستند.

میخ های شماره 8

 

میخ های شماره 10

این نوع میخ زمانی مناسب است که دو قطعه چوب(مثلا نعل درگاه) قرار است روی هم قرار گیرند. از آنجایی که یک میخ کوچکتر به هر دو تخته نفوذ نمی کند و یک میخ بزرگتر ممکن است چوب را شکافته یا بیش از حد به داخل کوبیده شود، میخ  3 اینچی شماره 10معمولاً بهترین میخ برای این کار است.

طول قطر شماره میخ
3 ¼ اینچ 148/0 16 سینکر
3 ½ اینچ 162/0 16 معمولی
2 ½ اینچ 134/0 8
3 اینچ 148/0 10

انواع میخ قاب بندی

انواع مختلفی از میخ وجود دارد که ممکن است برای قاب بندی استفاده شود. هر نوع دارای ویژگی های خاص خود است و در طول ها و اندازه های مختلف وجود دارد. به یاد داشته باشید که عرض میخ معمولاً بر حسب یک شماره یا به عنوان مثال با عبارت 16d توصیف می شود.(قطر)

  • میخ های معمولی: میخ‌هایی با سر صاف و قطر پهن‌تر در مقایسه با میخ‌های سینکر هستند. میخ های معمولی پوششی روی بدنه ندارند که باعث می شود کوبیدن آنها به چوب دشوارتر شود.
  • میخ سینکر: این نوع میخ دارای سر طرح دار است. اما مهمتر از آن، پوشش روی بدنه آن است که باعث می شود میخ راحت تر به داخل چوب فرو رود.

انواع میخ قاب بندی

  • میخ سقفی: همانطور که از نام آن پیداست، اینها میخ هایی هستند که معمولاً برای قاب کردن سقف ها استفاده می شوند. بیشتر میخ های این نوع شکل الماسی دارند و شبیه مارپیچ هستند. طول آنها از 4 اینچ تا 12 اینچ است و سر شیار دار دارند.

 

میخ های فولادی ضد زنگ و گالوانیزه

استفاده از میخ های فولادی ضد زنگ و گالوانیزه مزایایی دارد. میخ های فولادی که گالوانیزه یا از فولاد ضد زنگ ساخته نشده اند، مستعد اکسید شدن یا زنگ زدگی هستند. رطوبت موجود در چوب یا محیط می تواند باعث خوردگی خود میخ در هنگام قرار گرفتن در مواد شود. این موضوع ممکن است باعث انبساط شود یا خود میخ به سادگی زنگ بزند و بنابراین گیرایی که بین مواد ایجاد می کند از بین می رود.

میخ های فولادی ضد زنگ و گالوانیزه

میخ های فولادی ضد زنگ و گالوانیزه مستعد زنگ زدگی نیستند زیرا سطح آنها دارای لایه ای است که رطوبت را دفع می کند. این بدان معنی است که حتی در شرایط مرطوب، میخ ها زنگ نمی زنند مگر اینکه سطح آنها آسیب دیده باشد. اکنون شما درک اولیه ای از انواع میخ هایی که بیشتر برای قاب بندی استفاده می شود دارید. به یاد داشته باشید که اندازه و ضخامت چوب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که میخ مناسب را برای کارتان انتخاب کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...