جستجو کردن
Close this search box.
نکات خرید اره فارسی بر

راهنمای خرید اره فارسی بر

مجموعه راهنمای خرید اره فارسی بر را مشاهده خواهید کرد. اگر اره رومیزی سنگ بنای کارگاه و محل کار باشد، اره فارسی بر می تواند سنگ اصلی باشد. که می تواند برش های متقاطع، فارسی، و اریب را در حالت هایی ایجاد کند که به اصطلاح همه  جور امکانی را در خود دارد. اگرچه اره های رومیزی و فارسی بر در برخی عملکردها مشترک هستند، اما نمی توانید یکی را جایگزین دیگری کنید. یک اره فارسی بر کارهای پیچیده را با دقت,ایمنی و سرعت بیشتری نسبت به اره رومیزی انجام می دهد. آنقدر مفید است که یکی از آن ابزارهایی است که هر پیمانکار عمومی باید داشته باشد. بنابراین اگر یک اره فارسی بر می خرید، پس بیایید سطح دانش خود را در این باره افزایش دهیم.

اره فارسی بر از اواخر دهه 1970 موتوری و برقی شده بود، اما شجره دستی آن حداقل سه قرن قبل از آن وجود داشته. نجاران اغلب جعبه های فارسی بر خود را از ضایعات چوب برای برش های 45 درجه و 90 درجه می سازند. Leander Langdon اولین جعبه فارسی بر چدنی را به آمریکای قبل از جنگ معرفی کرد، و اگرچه شرکت Langdon Miter Box مدت زیادی دوام نیاورد، صحنه برای فارسی برهای بادوام و دقیق تر آماده شد.

 

ابتدا انواع اره های فارسی بر را بشناسید

قبل از خرید، مطمئن شوید که انواع اره های فارسی بر را شناخته اید تا با ویژگی ها و ظرفیت مورد نیاز خود مطابقت دهید. اره‌های فارسی بر به سه دسته تقسیم می‌شوند: مرکب ثابت (stationary compound)، مرکب کشویی (sliding compound) و مرکب دوگانه کشویی (sliding dual compound) (همچنین به آن دوتایی یا دو مخروطی نیز می‌گویند). همانطور که ممکن است حدس بزنید، قیمت با پیچیدگی طراحی اره افزایش می یابد. فارسی بر های ترکیب ثابت می توانند برش های فارسی بر را به سمت راست و چپ انجام دهند اما برش های اریب را فقط در یک جهت انجام می دهند. اره های فارسی بر ترکیب کشویی قابلیت حرکت به جلو و عقب در امتداد ریل را دارند. با این حال، اره فارسی بر مرکب کشویی دوتایی قابلیت بیشتری دارد که می تواند هر کاری را که اره های دیگر می توانند انجام دهند به علاوه برش های اریب به راست و چپ انجام دهد.

دو طرح کشویی محبوب ترین هستند زیرا ریل ها ظرفیت برش عرضی تیغه را افزایش می دهند. به عنوان مثال، تیغه اره فارسی بر را به قطر 12 اینچ تصور کنید. اگر به صورت کشویی حرکت نکند ، حداکثر ظرفیت برش عرضی برای برش 90 درجه، قطر تیغه یعنی  12 اینچ است. خوب، شاید از  12 اینچ هم کمتر به لطف محور اره. اما یک ویژگی کشویی می تواند برش متقاطع را چندین اینچ افزایش دهد – تا 16 اینچ یا بیشتر. برای یک اره فارسی بر 10 اینچی یا کوچکتر، می تواند ظرفیت برش متقاطع برابر یا بیشتر از یک مدل  مرکب ثابت 12 اینچی را برای شما به ارمغان بیاورد.

تیغه اره فارسی بر

 

اره های پروفیل بر در مقابل اره های فارسی بر

اکنون ممکن است فکر کنید که اره هایی را دیده اید که شبیه اره فارسی بر هستند اما نه فارسی بر و نه اریب بر هستند. شما باید تفاوت بین اره های پروفیل بر و اره های فارسی بر را درک کنید. شما معمولاً از اره های پروفیل بر با تیغه های برش ساینده برای برش فلز استفاده می کنید. در حالی که تعداد اندکی اره چند منظوره وجود دارد ، اکثر آنها یا برای برش چوب یا برش فلز اختصاص داده شده اند. اره‌های پروفیل بر و فارسی بر به‌عنوان دو ابزار مجزا در نظر گرفته می‌شوند، زیرا اکثر آنها در دورهای مختلف کار می‌کنند و اره پروفیل بر برای مقاومت در برابر ضایعات فلزی داغ تولید شده که درحین برش ایجاد می شوند تولید شده.

اره پروفیل بر

 

اره فارسی بر شارژی  یا سیمی میخواهید؟

اکثر اره های فارسی بر ابزارهای سیم دار با موتورهای 10، 12 یا 15 آمپر هستند. اگر می خواهید برش های عرضی زیادی ایجاد کنید یا از چوب های سخت استفاده می کنید، موتور قدرتمندتری را در نظر بگیرید. اگر اره حالت نازک تری از کاج یا مواد کامپوزیت را برش دهد، موتوری با قدرت کمتر کافی است.

اما این را درنظر بگیرید که اره های فارسی بر سیمی دیگر تنها گزینه نیستند. گزینه های قابل استفاده با باتری مانند اره فارسی بر 10 اینچی 18 ولتی ماکیتا یا اره فارسی بر M18 FUEL   7-1/4 اینچی به تاجران و دست اندرکاران دلیلی برای راضی بودن می دهد. نیازی به اتصال به سیم نیست. اره‌های فارسی بر شارژی امروزی کوچک‌تر، سبک‌تر و برای کارهای متوسط ​​و ضروری بسیار مفید هستند. حتی بهتر از ان: معمولاً دارای موتورهای براشلس هستند که عمر طولانی تر، تعمیر و نگهداری کمتر و چندین مزیت بیشتر را دارا می باشند.

اره فارسی بر شارژی

برای راه‌اندازی آرام‌تر و روان‌تر، یک اره فارسی بر با یک موتور استارت نرم در نظر بگیرید.

 

به چه نوع تیغه و ظرفیت برشی نیاز دارید؟

ما قبلاً به طور خلاصه در مورد ظرفیت برش صحبت کردیم، اما چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد (و ما هرگز در کلمات کوتاهی نکرده‌ایم!). تیغه های اره فارسی بر به طور سنتی در قطرهای 8-1/4-، 8-1/2-، 10- و 12 اینچ ساخته می شدند. قطر تیغه بزرگتر امکان برش عمیق تری را فراهم می کند – به عبارت دیگر، قابلیت برش عمودی، فارسی بر و مخروطی بزرگتر. اگر قصد برش چوب قالبی عریض یا ابعادی را دارید، مطمئن شوید که تیغه یا ترکیب ظرفیت تیغه و اسلاید از این عرض بیشتر باشد.

مزیت قطر تیغه 10 اینچی قابلیت تعویض با اره رومیزی است. اگر بدتان نمی آید که برای تعویض تیغه ها بین میز و فارسی بر اره خود وقت بگذارید، نیازی به خرید دو مجموعه تیغه دایره ای نخواهید داشت. همین امر در مورد اره دایره ای و اره های فارسی بر شارژی شما که از تیغه های 7-1/4 اینچی استفاده می کنند صدق می کند. تیغه های 7-1/4 اینچی راحت تر در دسترس هستند، که یک مزیت بزرگ در هزینه است.

تیغه اره فارسی بر

تیغه‌ای با TPI بالاتر (دندان در هر اینچ) برای برش‌های چوب‌های سخت یا تمیز کردن برش‌های تمام شده در هر ماده‌ای را در نظر بگیرید. هرچه تعداد دندان ها بیشتر باشد، سطح کار تمیز تر است. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که تیغه را در صورت کند شدن تعویض کنید – این کار ایمن بوده و برای موتور نیز بهتر است.

    نکته تخصصی: هزینه تیغه های با تعداد دندان بالا بیشتر از تعداد دندان های کم است، اما بهترین تیغه ها می توانند نیاز به سنباده زدن لبه را از بین ببرند.

 

خرید اره فارسی بر با گیره ها و ظرفیت مناسب

در محدوده حداکثر برش فارسی و اریب مقداری تنوع وجود دارد، اما همه اره‌ها می‌توانند 45 درجه را برش دهند. تعدادی اره مرکب با دامنه 48 درجه و برخی اره های مرکب دوگانه با دامنه نامتقارن مانند 50 درجه به سمت چپ و 62 درجه به سمت راست را خواهید یافت. ترفندهایی برای برش زوایای فرد وجود دارد، اما این  فراتر از محدوده بحث ماست. تقریباً برای همه مقاصد، به جز برخی از زوایای عجیب و غریب برای نجاران ماهر، هر اره فارسی بری دارای محدوده زاویه لازم است.

زاویه برش اره فارسی بر

توجه داشته باشید که چگونه صفحات نگهدارنده آلومینیومی در طول زمان دوچار فرورفتگی می شوند (که در مدل های 18 ولت ماکیتا می توان دید) که ما در اینجا استفاده از فولاد را بجای آلومینیوم ترجیح می دهیم.

ما اره‌هایی با قفل کن (دارای شیار)کفی(stop detents) مثبت را توصیه می‌کنیم – که به هر حال تقریباً یک ویژگی استاندارد است. قفل کن کفی متحرک یک گیره مکانیکی است که تا وقتی که ان را ازاد نکنید از حرکت اره جلوگیری می کند. که پس از ازاد کردن ، هیچ حدسی در مورد دقیق بودن زوایا وجود ندارد. اره های فارسی بر باید دارای قفل کن هایی در رایج ترین زوایای: حداقل 90 درجه، 45 درجه و 22.5 درجه باشند. به دنبال اره ای باشید که دارای قابلیت قفل کردن آسان و روان باشد که به شما امکان می دهد اره را بدون درگیر شدن در هر توقف مثبت در مسیر رفت و برگشت، حرکت دهید. اره‌ها احتمالاً دارای قفل کن های کمی هستند (و برخی دیگر ندارند)، اما خوب است که آنها را حداقل در 0 و 45 درجه داشته باشید.

نکته تخصصی: اره‌های فارسی بر بیشتر با تنظیمات برش اریب روبه جلو هستند. که بسیار راحتتر از حرکت روبه عقب عمل می کنند.

 

راهنمای برش لیزری یا LED

برای سال‌ها، اره‌های فارسی بر از پرتو لیزر برای مشخص کردن مسیر تیغه در سراسر مواد استفاده می‌کردند.که مطمئناً یک ویژگی ممتاز است، بنابراین در هر نوع اره ای وجود دارد. اگرچه ویژگی خوبی هستند، اما مطمئناً بدون خطا برش نمی دهند. اولاً، دیود لیزر قرمز به تیغه متصل نیست، بنابراین ممکن است با یک مو در مسیر آن قطع شود. ما اره‌هایی داشته‌ایم که اگر نمی دانستیم برش در سمت راست خط لیزر انجام می شود برش‌هایمان را 1/8 اینچ کوتاه می کرد.

البته، دیود فقط می تواند خراب شود و ندرخشد. اما شاید بزرگترین ایراد خط لیزر قرمز در این است که در نور شدید به سختی دیده می شود. و اره فارسی بر اغلب بیرون ناحیه برش می نشیند و به طور جدی از کاربرد خط برش می کاهد. به همین دلیل است که برخی از خطوط لیزری خوب اکنون از دیودهای سبز استفاده می کنند – دیدن آنها راحت تر است – اما بسیار گران تر از دیودهای قرمز هستند.

لیزر اره فارسی بر

پس راه حلی هست؟ خوب، بله، و شاید از قضا، از لیزر پیچیدگی کمتری داشته باشد. اکنون چندین اره از نور LED برای انداختن سایه تیغه بر روی مواد استفاده می کنند. از آنجایی که تیغه سایه را ایجاد می کند، همیشه دقیق است. اگرچه LED می تواند خاموش شود، اما دیدن سایه حتی در روشن ترین روزها نیز آسان است.

LED برای انداختن سایه تیغه

 

گونیا و تکیه گاه ها

گونیا در اره فارسی بر چوب را در طول برش محکم نگه می دارد. همیشه و همیشه مطمئن باشید که مواد محکم به گونیا متصل شده است. عدم انجام این کار بسیار خطرناک است زیرا تیغه اره مواد را گرفته و به شدت آن را به سمت گونیا تکان می دهد. ما شاهد بوده‌ایم که سرمایه کمتری با کاربران کم‌تجربه‌تر به هوا رفته.

گونیا اره فارسی بر

گونیا ها در ارتفاع های مختلفی قرار دارند و حتی برخی از آنها به بیرون می لغزند تا از قطعات بلندتر پشتیبانی کنند. اگر می‌خواهید قالب‌های بلند یا سایر چوب‌های بلند را برش دهید، نرده‌های بلندتر را برای حداکثر پشتیبانی از آن ارتفاع انتخاب کنید. و اما در مورد ساپورت ها صحبت می‌کنیم، ساپورت‌های مواد در دو طرف میز برای مواد سست مفید هستند. اما آنها در مقایسه با ساپورت های اضافی موجود در دستگاه هایی مانند پایه اره تاشو Milwaukee محدود هستند، که ما در یک لحظه به آن خواهیم پرداخت.

آیا ما به این نکته اشاره کردیم که همیشه قطعه کار باید محکم به گونیا متصل شده باشد؟

 

استخراج گرد و غبار را فراموش نکنید!

شما به ندرت یک دستگاه وکیوم جهت جمع آوری گرد و غبار در اره فارسی بر مشاهده خواهید کرد. برش های خشن، که احتمالاً روبه بیرون و به همراه خاک اره پرتاب می شوند تولید می شوند، همیشه تمیز و مرتب نیست اما نیازی هم نیست که اینطور باشد.

اما برش‌های اره فارسی بر در داخل خانه – در مغازه، گاراژ یا محل مشتری شما نیاز به دستگاه گرد و غبارگیر دارد. این فقط برای جلوگیری از بوجود امدن زباله نیست , بلکه برای ایمنی هر کسی است که هوا را تنفس می کند. علاوه بر اینکه ذرات استنشاق شده ناخوشایند هستند، در طول زمان برای ریه ها خطرناک هستند. اوه، و آیا تا به حال متوجه شده اید که خاک اره لیز است؟ عجیب است، ما می دانیم. اما بهتر است آن را از روی زمین و هوا یی که از ان تنفس می کنیم حذف کنیم.

 

ویژگی ها و لوازم جانبی جالب توجه

هر اره فارسی بر در حال کار بعنوان ابزار بعدی شما باید دارای قفل بازویی باشد که حرکت بالا و پایین تیغه را ثابت می کند و آن را در کانال تیغه میز نگه می دارد. قفل بازو اره را کمی جمع و جور تر و ایمن تر می کند.با تعبیه یک دسته در جایی بالای اره فارسی بر، حرکت کردن را نیز کمی آسان تر می کند. همانطور که اشاره کردیم، فارسی برهای نسبتاً جدید با باتری برای سهولت در حمل انها تعبیه شده اند.

اکثر اره های فارسی بر دارای گیره های از قبل تعبیه شده هستند. کسی چه می داند چه تعداد برش های کامل هرگز به دلیل فیکس نبودن مواد کار انجام نشد؟ ما ممکن است هرگز ندانیم. اگر یکی را از دست دادید، گرفتن یک گیره یدکی هوشمندانه است.

پایه اره فارسی بر

کاربردی ترین لوازم جانبی اره فارسی بر پایه است. نه تنها اره را ایمن نگه می‌دارد بلکه لرزش را به حداقل می رساند و دارای تکیه‌گاه‌های قابل تنظیم برای برش قطعات بلند است. برخی حتی دارای پایه هستند که نیاز به علامت گذاری چندین تخته برای یک برش را از بین می برد – فقط کافی است استاپ را تنظیم کرده و برش دهید. توصیه می کنیم در صورت امکان برای اره فارسی یک پایه ارتجاعی قرار دهید.

اره فارسی بر روی پایه

    نکته تخصصی: بهترین پایه های اره فارسی بر شامل پایه های گرانشی هستند که به راحتی غلت می خورند و به سرعت نصب می شوند.

 

نکته ای در مورد استفاده ایمن از اره فارسی بر

ما وقتی درمورد چیزی صحبت کرده ایم هرگز اجازه ندادیم چیزی از قلم بافتد.بنابراین ایمنی، ایمنی، ایمنی وقتی صحبت از هر ابزاری به میان می‌آید، به‌ویژه ابزارهایی مانند اره فارسی بر با تیغه‌های در حال چرخش. همیشه از محافظ چشم و شنوایی استفاده کنید. اگر در داخل خانه بدون دستگاه گرد و غبار کار می کنید، عاقلانه است که از نوعی ماسک نیز استفاده کنید.

مطمئن شوید که ترمز تیغه اره کار می کند. هنگامی که دکمه را رها می کنید، ترمز تیغه باید تیغه را در عرض چند ثانیه متوقف کند – در حالت ایده آل خیلی زودتر از آن اتفاق می افتد و در غیر اینصورت یک مشکل ایمنی است، اما اگر قبل از برداشتن مواد باید منتظر بمانید تا تیغه چرخش خود را متوقف کند، واقعاً ممکن است زمان شما  تلف شود.همچنین ایده خوبی است تا اره فارسی بر شما مجهز به محافظ تیغه مفصلی باشد که از شما در برابر تیغه محافظت می کند در حالی که به اندازه کافی دید برای انجام یک برش را فراهم می کند.

    نکته تخصصی: صبر کنید تا چرخش تیغه متوقف شود قبل از اینکه دوباره از ان استفاده کنید.

 

امیدواریم اگر در حال خرید یک اره فارسی بر هستید، نکات خوبی را در راهنمای خرید اره فارسی بر پیدا کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید چه چیزی را تهیه کنید، مطمئن شوید که چگونه اره فارسی بر را قبل از هر چیز دیگری کالیبره می کنید. هنگام خرید اره فارسی بر به دنبال چه چیزی هستید؟ در بخش کامنت در مورد آن به ما بگویید!

ما از ماکیتا 18 ولت X2 LXT بدون برس 10 اینچی برای عکاسی در این مقاله استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...