جستجو کردن
Close this search box.
انتخاب سایز موتور برقی

انتخاب سایز موتور برقی

به چه سایز موتور برقی نیاز دارم؟

همین که در ابتدا این سوال را از خود بپرسید یعنی شروع خوبی دارید! مقاله انتخاب سایز موتور برقی به شما کمک خواهد کرد.

اندازه موتور برق ها از دستگاه های 1800 واتی تا موتور برق های تامین کننده برق کل خانه با قابلیت تولید 20000 وات یا بیشتر متفاوت است. از آنجایی که قیمت ها بسیار متفاوت هستند، خریداری آنچه نیاز دارید بدون صرف هزینه بیشتر از آنچه باید، می توان چالش برانگیز باشد. به هرحال، بهترین موتور برق می تواند هر اندازه ای باشد، و بهترین انتخاب برای شما، به نیاز شما بستگی دارد.

برای جلوبردن بحث، بیایید تمرکز خود را روی خریداری یک موتور برق قابل حمل نگه داریم. به طور کلی، متوجه می شویم که ژنراتورها در چندین کلاس کلیدی قرار می گیرند. این نکته می تواند بلافاصله به شما کمک کند تا مسائل را محدود کنید. تولید کنندگان، چندین اندازه ژنراتور را تولید می کنند که در توان خروجی یا سطح وات متفاوت هستند. اگر میخواهید اندازه موتور برق مورد نیاز خود را بیابید، نکات زیر می تواند برای شما مفید باشد.

 

اشاره کوتاه: ژنراتورها دارای رتبه بندی ” وات راه اندازی و وات در حال کار” هستند. برخی از مارک ها وات های راه اندازی را تبلیغ می کنند. برخی دیگر بر وات در حال کار تأکید دارند. وات های در حال کار به شما می گوید که موتور برق به طور مداوم چه توانی را می تواند ارائه دهد. وات های راه اندازی تنها زمانی که دستگاه را روشن می کنید، بر توان موجود تأثیر می گذارد.

 

موتوربرق های زیر 2000 وات

در ادامه، اندازه و کلاس موتور برق های زیر 2000 وات، بهترین قیمت ها و کوچک ترین دستگاه ها را پیدا می کنید. اکثر این مدل های کوچکتر با گاز کار می کنند. با این حال تعدادی از موتوربرق های شارژی می توانند با استفاده از پنل های خورشیدی شارژ شوند. به نظر می رسد موتوربرق ها برای کمپینگ بهترین کاربرد را دارند. برای برق اضطراری، وات خروجی کمتر شما را به چراغ ها، فن ها و احتمالا یک یخچال کوچک یا وسایل دیگر محدود می کند. این موتوربرق های کوچکتر احتمالا توان مورد نیاز برای راه اندازی ابزارهای 15 آمپری شما در محل کار را تامین نخواهد کرد.

 

موتور برق های 2000 واتی

هنگامی که شما به 2000 وات یا بیشتر رسیدید، یک موتوربرق می تواند توان لازم برای استفاده از ابزارهای برقی را ایجاد کند و به عنوان یک راه حل کوتاه مدت برای کارگاه هایی که فاقد برق هستند عمل می کند. همچنین، این موتوربرق های 2000 واتی جمع و جور را برای کمپینگ نیز توصیه می کنیم، با این حال، انتخاب موتوربرق با توان های بالاتر، به شما امکان استفاده های بیشتری در محل کار می دهد. مانند استفاده همزمان از فرز دستی، سنباده های برقی، اره برقی و … . گاهی مردم اره های فارسی بر و اره های رومیزی را با موتوربرق هایی با توان خروجی پایین تر راه اندازی می کنند، ولی ما توصیه نمی کنیم. بهتر است برای استفاده جدی در محل کار، از دستگاه هایی با توان بالاتر استفاده کنید.
از نظر ما، موتوربرق های 2000 واتی، سازگاری و قیمت پایینی دارند. این دستگاه ها به راحتی قابل حمل هستند و می توانند در کمپینگ ها و کارگاه هایی که از آنها استفاده می شود بسیار مفید باشند.

 

موتور برق های 5000 واتی

موتوربرق های سایز 5000 وات، به شما سطحی از توان را ارائه می دهد که احتمالا در یک محل کار به آن نیاز خواهید داشت. توانایی تامین توان مورد نیاز چند وسیله ی برقی مانند اره های رومیزی سنگین و اره های فارسی بر به طور همزمان را تامین می کند. در قسمت برق اضطراری، میتوانید یخچال را همراه با چراغها، فن ها یا حتی یک کولر گازی روشن نگه دارید. اگر شما یک پمپ آب دارید، مطمئن شوید که 240 ولت باشد.

 

موتوربرق 7500 واتی

در اندازه و کلاس موتور برق های 7500 واتی، شما تا حدودی قابلیت قابل حمل بودن را از دست می دهید، می توانید آن را بچرخانید، ولی شما با یک دستگاه با وزن بیشتر از 200 پوند طرف هستید. این 2500 وات اضافی به شما این امکان را می دهد که تقریبا کل یک محل کار را بدون برق راه اندازی کنید. می توانید چراغ ها و فن ها را به همراه چندین ابزار برقی به طور همزمان روشن کنید. معموالً یک دوشاخه 240 ولتی روی این دستگاه ها به عنوان تجهیزات استاندارد پیدا خواهید کرد. این موتوربرق ها همچنین می توانند در مواقع اضطراری برق خانه را تامین کنند.

ما عاشق داشتن این موتوربرق ها بعد از توفان هستیم!

 

موتور برق 10000 واتی

موتور برق های 10000 واتی از حیطه موتور برق های قابل حمل خارج می شوند و شما با محصوالت ثابتی مواجه خواهید شد. اگه نیروی لازم برای حرکت دادن آن را داشته باشید، با این وسیله شما می توانید برق مورد نیاز برای یک کارگاه یا حتی یک منزل مسکونی کوچک را تامین کنید. ممکن است شما بخواهید این سایز از دستگاه را مستقیما به دژنگتور خود سیم کشی کنید، اما مطمئن شوید که این کار توسط یک برق کار ماهر انجام می شود، چرا که عواقب سیم کشی نادرست آن می تواند فاجعه آمیز باشد. چه سایز موتور برقی به درد من می خورد؟ بیایید با اعداد واقعی صحبت کنیم.

برای پاسخ دادن به سوال ” چه سایز موتور برقی به درد من می خورد؟” باید به موقعیت خاص خود نگاه کنید، و همانطور که می دانید، همه افراد، حداقل تاحدی با یکدیگر متفاوت هستند. بیایید نگاهی به ابزار ها و محصولاتی که در ساخت و ساز حرفه ای استفاده می کنید بیندازیم. فرایند دانستن اینکه به چه سایز موتور برقی احتیاج دارید بسیار آسان است؛ تنها کافی ست توان مصرفی کارگاه هنگام استفاده همزمان از تمام ابزار های برقی مورد نیاز را به توان مورد نیاز برای شروع کردن به کار بزرگ ترین ابزار برقی اضافه کنید. فرض می کنیم یک اره فارسی بر، اره رومیزی و اره مدور به همراه یک شارژر باتری برای ابزارهای بی سیم خود دارید.

 

محاسبه میزان بار الکتریکی

  • اره فارسی بر: وات در حال کار 1800 ،وات راه اندازی 3400
  • اره رومیزی: وات در حال کار 1800 ،وات راه اندازی 3500
  • اره مدور: وات در حال کار 1800 ،وات راه اندازی 3200
  • شارژر باتری دستگاه های برقی: 330 وات

 

کار کردن تمام ابزار ها به طور همزمان 5730 وات نیاز دارد و اره رومیزی شما بیشترین مقدار وات راه اندازی با مقدار 3500 وات را نیاز دارد. با توجه به آن، میزان توان محاسبه شده، با اضافه کردن 1700 وات )1700=1800-3500 )به 7430 وات می رسد. توجه کنید که میزان توان مورد نیاز برای شروع به کار یک ابزار برقی برابر است با مقدار وات مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه من های مقدار وات در حال آن. این بدان معناست که شما به یک موتور برق با حداقل توان 7500 وات نیاز دارید. اگر شما و کارکنانتان می توانید تنها از یک ابزار در یک زمان استفاده کنید، می توانید آن را به یک دستگاه با توان 4000 وات کاهش دهید.

 

جمع بندی بحث در مورد اندازه موتور برق

همانطور که می دانید، نیاز به برق بیشتر به سرعت افزایش می یابد. همیشه مهم است که با این سوال شروع کنید: اکنون به راه اندازی کدام ابزار واقعا احتیاج دارم؟ استفاده کمتر از برق موتور برق، یکی از نکاتی ست که ابزار های بی سیم و شارژی را بسیار جذاب می کند. توجه کنید که ما گزینه های مناسبی مثل اره های مدور و اره های فارسی بر شارژی برای جایگزینی داریم.
با ارتقا بعضی از ابزار های برقی به ابزار های شارژی، نیاز موتور برق شما تقریبا 4000 وات کاهش می یابد. شما می توانید از همین فرمول برای تصمیم گیری در مورد اندازه موتور برق مورد نیاز برای موقعیت های برق اضطراری استفاده کنید. فقط تفاوت بین نیاز و خواسته را در نظر داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...