جستجو کردن
Close this search box.
نکات ایمنی استفاده از آچار لوله گیر

نکات ایمنی استفاده از آچار لوله گیر

داشتن یک دید کلی در مورد نکات ایمنی استفاده از آچار لوله گیر، موضوع بسیار مهمی است. یک لوله کش باید دانش روشنی از نحوه مدیریت ایمنی آچار لوله گیر داشته باشد. ما به فکرتان هستیم؛ ما در پست امروز در مورد ایمنی آچار لوله مطلبی ارائه می دهیم که می توانید از آن آگاه باشید.

در بسیاری از موارد در زندگی روزانه یک لوله کش صدمات زیادی توسط آچار لوله گیر به او وارد می شود. به همین دلیل است که نحوه ایمن کردن آچار لوله گیر برای لوله کش یک بخش اجباری است.

 

راهنمای کامل ایمنی آچار لوله گیر

لوله گیر

 1. آچار مناسب را انتخاب کنید:

انواع مختلفی از آچار لوله گیر بر اساس نوع کار وجود دارد. قبل از شروع کار، باید آچار مناسب کاری را که قرار است انجام دهید در نظر بگیرید. بنابراین، یک آچار لوله گیر معمولی را برای کارهای معمولی بردارید و همچنین از آچار اتصالات (fitting wrench) برای اتصال مهره ها و پیچ ها با لوله استفاده کنید.

 

 1. دور ریختن آچارهای آسیب دیده:

اجازه دهید به شما بگویم چرا باید آچارهای آسیب دیده را دور بریزید. سه دلیل اصلی برای دور انداختن آچارهای آسیب دیده وجود دارد:

 • آچار آسیب دیده می تواند باعث آسیب به دست ها و انگشتان شما شود.
 • آچار آسیب دیده ممکن است سر لوله را بشکند.
 • یک آچار آسیب دیده احتمالا باید زمان کار شما را دو برابر کند.

 

 1. اندازه فک صحیح را انتخاب کنید:

فک آچار لوله گیر

مطمئن شوید که اندازه فک انتخابی مناسب است. این به شما کمک می کند از لغزش ابزار در زمان کار جلوگیری کنید. از طرفی ممکن است باعث تخریب برخی از قسمت های لوله شوید. حتی اگر اندازه فک درست نباشد، می تواند باعث آسیب به انگشتان شما شود. از این رو به این نکته توجه کنید.

 

 1. عینک بپوشید:

به خاطر داشته باشید که هنگام کار باید یک عینک ایمنی به چشم بزنید. جدای از این، از محافظ صورت استفاده کنید تا خود را از ذرات و زباله های در حال پرت شدن نجات دهید.

 

 1. موقعیت خود را نگه دارید:

حال، جایی را بگیرید که مانع از دست دادن تعادل و آسیب دیدن شما شود. یک موقعیت خوب به شما کمک می کند تا از لغزش آچار، افتادن مهره ها (nuts) و پیچ و مهره ها(bolts) در امان بمانید، حتی آچار به طور ناگهانی شکسته شود.

 

 1. در مورد دسته ابزار فکر کنید:

از بکس و جعبه بکس خود بجای استفاده از دسته آفست (offset handle) از دسته مستقیم استفاده کنید. بنابراین، هنگام کار در یک منطقه امن خواهید بود.

 

 1. قبل از اعمال فشار یک بار بررسی کنید:

  قبل از اعمال فشار باید مطمئن شوید که فک در جای مناسب قرار می گیرد. در غیر این صورت، آچار ممکن است بلغزد و صدمه ببینید.

 2. رزوه های لوله را تمیز کنید:

  اگر می خواهید از آسیب احتمالی و لغزش غیرمنتظره جلوگیری کنید، رزوه های لوله را بررسی کنید. لازم است رزوه های لوله از آشغال و روغن تمیز شود تا از اتفاقات در هنگام کار خلاص شوید.

 3. یک تست اولیه قبل از تست نهایی انجام دهید:

  به هر حال این یک قانون سفت و سخت نیست،بعلاوه، می توانید یک آزمایش اولیه را قبل از اعمال فشار زیاد روی لوله انجام دهید. آزمایش اولیه ممکن است برای جلوگیری از موقعیت‌های غیرمنتظره مفید باشد…

 4. از آچار جغجغه(Ratchet Wrench) کمک بگیرید:

  هنگامی که از رابط بکس استفاده می کنید از سر آچار جغجغه ای کمک بگیرید.

 5. به جای اجبار، خوش دست باشید:

یک لوله فلزی را نمی توان صرفاً با نیروی دست شکست. بنابراین، مطمئن شوید که لوله یا آچار را به طور غیرعادی فشار نمی دهید. درعوض، یک تعمیرکار خوش دست باشید و به طور مطمئن از آچار لوله گیر استفاده کنید.

عجله نکن ثابت شده که عجله زیاد باعث اتفاقات غیرمنتظره می شود.

 

 1. از جعبه ابزار استفاده کنید:

نیازی به گفتن نیست که جعبه ابزار جزء ضروری ایمنی آچار لوله گیر است. وقتی آچار را بعد از استفاده روی جعبه ابزار قرار دادید، ممکن است ابزارها از خرابی در امان باشند. و به هرحال می توانید از آچار لوله گیر آسیب دیده برای مدت طولانی استفاده کنید.

 

 1. آچار لوله گیر را دو بار در روز تمیز کنید:

آچار لوله گیر را دو بار در روز تمیز کنید. یعنی قبل از کار و همچنین بعد از کار. بنابراین، آچار لوله گیر شما از روغن و آشغال در امان خواهد بود.

 

 1. از یک برس کوچک و یک تکه پارچه استفاده کنید:

ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: “همیشه اره را تیز کن.” به طوری که همیشه توجه کافی داشته باشید که آچار به اندازه کافی دارای دندانه های تیز و آماده برای انجام کار بعدی باشد.

 

 1. آچار با ظرفیت بالا و اهرم زیاد را انتخاب کنید:

آچار لوله با ظرفیت بی حد و حصری که اهرم کافی برای انجام کار را دارد انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که آچارهایی که انتخاب می کنید قابل استفاده و حمل آن ها آسان است.

 

قضاوت نهایی:

به طور خلاصه، ایمنی آچار لوله گیر یک بخش ضروری از زندگی روزمره هر لوله کش است. با این حال، اگر دستورالعمل‌های ارائه شده در این مقاله را دنبال کنید، ممکن است در ناحیه امن کار با این ابزار بمانید.

اگر سوال دیگری در رابطه با ایمنی آچار لوله گیر دارید، با نظرات خود به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...