جستجو کردن
Close this search box.
ابزارهای مخصوص کاشی کارها

ابزارهای صنعتی که هر کاشی کار باید داشته باشد!

ابزارهای کاشی کاری با کیفیت و قیمت پایین مورد نیاز هر کاشی کار در طی انجام پروژه خود می‌باشد. یک روش استاندارد برای اتمام کار کف و دیوارهای ساختمان، کاشی کاری است. کاشی کاری آسان نیست و باید توسط افراد ماهر و حرفه ای با استفاده از ابزارهای تخصصی انجام شود. کاشی و سرامیک نوعی از مصالح ساختمانی است که نه تنها برای دکوراسیون داخلی و خارجی بلکه به عنوان عایق رطوبتی هم مورد استفاده قرار می گیرد و نصب آنها باید با ابزار خاصی انجام شود.

امروزه اکثر کاشی کارها به دنبال ابزارهای با کیفیت و بادوام و با قیمت مناسب هستند تا بیشترین بهره را از امکاناتشان ببرند. در این پست، برخی از بهترین ابزارهای صنعتی چینی را به شما توصیه می کنیم، زیرا در طولانی مدت از این ابزار بازخورد مثبتی دریافت شده است.

حتماً کار کاشی کارهای حرفه ای را دیده اید. آنها با چه ظرافتی کاشی ها را کنار هم مرتب می کنند و از ابزارهای صنعتی مخصوصی برای این کار استفاده می‌کنند. این ابزارهای صنعتی چینی در زیر معرفی شده اند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این حرفه و کسب درآمد از آن، با ما همراه باشید.

 

ابزارهای صنعتی ضروری ساخت چین برای کاشی کاری

 

کاشی بر

کاشی بر از ابزارهای چینی مخصوص کاشی برها

حتماً در جستجوهای اینترنتی خود برای برش کاشی و سرامیک به این مورد برخورد کرده‌اید. این ابزار کاشی کاری برای برش کاشی استفاده می‌شود و مانند یک شیشه بر عمل می‌کند. کاشی در محل برش این دستگاه قرار می‌گیرد و تیغه در امتداد آن حرکت می‌کند و کاشی را برش می‌زند.

پس از ایجاد برش سطحی، اسنایپر داخل دستگاه برش در امتداد تیغه حرکت می کند. یک ضربه شدید و ناگهانی با عقب کشیدن اهرم به کاشی  وارد می شود و کاشی به دو نیم تقسیم می شود. اگر به دنبال یک دستگاه کاشی بر با کیفیت بالا در بین ابزارهای صنعتی چینی هستید، سرامیک و کاشی بر Ronix RH-3407 یک ابزار مناسب است که نیازهای شما در برش کاشی را برآورده می کند.

 

 اره کاشی بر مرطوب

قبل از اینکه برش کاشی خود را با ابزارهایی مانند کاشی بر شروع کنید، اره کاشی بر مرطوبی را خریداری کنید. این دستگاه به راحتی انواع کاشی ها مانند کاشی های سرامیکی، چینی و سنگ های طبیعی را بریده و احتمال شکستن آنها را کاهش می‌دهد.

با استفاده از این دستگاه کاشی بر، برای برش کاشی به هیچ کمک دیگری احتیاج ندارید. اگر بودجه کافی برای خرید این دستگاه برش را ندارید، دستگاه کاشی بر ساده که قبلاً ذکر شد را می توانید تهیه کنید که یک ابزار ضروری است. در اینجا ما اره کاشی بر مرطوب OSC-E از برند OMC را توصیه می‌کنیم (OMC-branded OSC-E wet tile cutter)، که به عنوان یکی از بهترین ابزارهای صنعتی چینی مورد استفاده برای پروژه های کاشی کاری شناخته می‌شود.

 

مخلوط کن (میکسر) ملات

میکسر از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

میکسر ملات یکی دیگر از ابزارهای کاشی کاری است که در اینجا بهترین نوع چینی آن را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید چسب کاشی و دوغاب خود را به صورت آماده خریداری کنید، اما هزینه زیادی خواهد داشت، مخصوصاً اگر قصد دارید سطح وسیعی مانند حمام یا کف اتاق را کاشی کنید. از نظر مالی، بهتر است میکسر ملاتی بخرید و دوغاب را به صورت پودر خریداری کرده و خودتان مخلوط کنید.

برای این کار به یک دستگاه میکسر نیاز دارید. این میکسر دارای یک ابزار بلند است که می توان گفت مانند میله میکسر کیک است اما بزرگتر. این میله به موتوری متصل می‌شود که مواد را مخلوط می‌کند. سپس، این ماده برای چسباندن کاشی به دیوار به یک ماده چسبنده مناسب تبدیل می‌شود. میکسر ملات چینی مورد تایید مصرف کنندگان OEM 6 Speeds Mortar Mixer است که برای خرید در فروشگاه های ابزار موجود است.

 

ماله

ماله از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

ماله ابزار صنعتی بسیار مفیدی است که معمولاً برای پخش دوغاب بین شیارهای کاشی استفاده می‌شود. با استفاده از ماله می توانید دوغاب را به راحتی و بدون هیچ گونه کثیفی پخش کنید.

به سادگی ماله را در زاویه مناسب نگه دارید و دوغاب را داخل شیارها بریزید، مطمئن شوید هیچ هوایی وارد شیارها نمی‌شود و همه جا به خوبی از دوغاب پوشیده شده است. اگر نتوانید کل فضا را به خوبی با دوغاب بپوشانید، ممکن است آب در آن قسمت نفوذ کرده و باعث ایجاد رطوبت شود.

 

فاصله دهنده کاشی

فاصله دهنده کاشی از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

چند دهه پیش، نصاب های حرفه ای از طناب، پیچ و میخ استفاده می کردند تا کاشی ها را هنگام نصب در فاصله مشخصی از یکدیگر نگه دارند. اما اکنون برای حفظ فاصله مناسب بین کاشی ها می‌توانید از فاصله دهنده کاشی استفاده کنید.

برای کاشی کارهای حرفه ای و حتی تازه کار، فاصله دهنده های کاشی وسایلی ارزان و چه بسا ضروری هستند تا که اطمینان حاصل شود، فاصله بین کاشی ها یکسان است. همچنین از سر خوردن کاشی هم جلوگیری می‌کنند.

 

✅ چکش لاستیکی

چکش لاستیکی از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

از چکش لاستیکی برای ضربه زدن ملایم به کاشی ها استفاده کنید. بستن چکش فلزی با چیزهای نرم مانند پارچه یا فوم و … اصلا کار مناسبی نیست، در عوض با مبلغ پایینی برای این ابزار هزینه کنید تا از ترک های بی‌شمار کاشی جلوگیری کنید.

نباید ضربه های محکم به سطح وارد کنید. بهتر است چندین بار با چکش به کاشی ضربه بزنید تا اینکه با یک ضربه محکم آن را جا بزنید، زیرا ممکن است باعث شکستن کاشی شود. برای این کار از چکش فلزی استفاده نکنید، زیرا با این کار کاشی خرد می شود. چکش لاستیکی TEKTON 30603 چکشی است که معمولاً  بین کاشی کار های آماتور و حرفه ای محبوب است و از آن استفاده می‌شود.

 

انبر کاشی

انبر کاشی از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

همانطور که از نامش پیداست، این ابزار کوچک برای شکستن کاشی و شکل دادن به لبه آن ساخته شده است، کاری که کاشی بر نمی تواند انجام دهد. این ابزار برای کاشی هایی با لبه های خمیده و خطوط نامنظم مناسب است، بنابراین اگر کاشی ای دارید که برش آن برای شما مشکل است، از این ابزار استفاده کنید. من انبر کاشی OEM HQ106502 را توصیه می کنم زیرا از کیفیت بالایی برخوردار است. این انبر از بهترین ابزارهای کاشی کاری در بین حرفه ای ها محسوب می گردد.

 

تراز

تراز از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

یکی از مهمترین ابزارهای صنعتی چینی برای کاشی کاری تراز است. پس از قرار دادن اولین ردیف کاشی روی دیوار یا کف، تراز کردن آنها را فراموش نکنید. بسیار مهم است که این مورد را به زودی بررسی کنید تا موازی نبودن کاشی ها در هنگام کاشی کردن دیوار یا کف برایتان مشکل ساز نشود.

پس از قرار دادن هر کاشی، آن را بررسی کرده و از قرارگیری دقیق آن اطمینان حاصل کنید و به زاویه های عمودی و افقی آن توجه کنید. تراز Ronix RH-9400 برای پروژه های مختلف کاشی کاری توصیه می شود، زیرا این یک ابزار با دقت بالا و بسیار مفید است.

ریسمان رنگی (چاک لاین)

ریسمان رنگی از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

در کاشی کاری، خطوط مستقیم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین تعیین آنها برای اطمینان از تراز بودن ردیف اول کاشی ها ضروری است. در غیر این صورت، کاشی کاری شما منظم نخواهد بود و درست از آب در نخواهد آمد. مجموعه ریسمان رنگی Ronix RH-9901 یک ابزار ساده است که دارای  سیم یا رشته ای است که پوشیده از گچ است. ابزار Ronix RH-9901 را روی دیوار یا زمین قرار دهید تا یک خط مستقیم که راهنمای شما است، برایتان بکشد. برای مشاهده ریسمان های رنگی فروشگاه تاج ابزار اینجا کلیک کنید.

اسفنج دوغاب

اسفنج دوغاب از ابزارهای مخصوص کاشی کارها

اگر فکر می کنید اسفنج های قدیمی برای تمیز کردن دوغاب مناسب است، سخت در اشتباه هستید. اسفنج های دوغاب برای این منظور ساخته شده اند و متراکم با قدرت جذب بالا هستند. بنابراین به راحتی می‌توانند دوغاب اضافی را از سطح کار شما پاک کنند.

قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که اسفنجی که استفاده می‌کنید تمیز است. به یاد داشته باشید که باید تمام دوغاب اضافی را پاک کنید، زیرا باقی مانده آن می‌تواند کاشی را لکه دار کرده و رنگ آن را تغییر دهد.

 

سوالات متداول

  1. چگونه کاشی کاری را شروع کنم؟

شروع از پایین به بالا آمدن ساده ترین روش برای چیدن کاشی ها و افزودن چسب به فضای بین هر کاشی است تا آنها را در جای خود نگه دارد.

 

  1. ابزارهای اساسی برای کاشی کاری چیست؟

 کاشی بر، چکش لاستیکی، ماله، مخلوط کن ملات و تراز ابزارهای ضروری مورد استفاده در پروژه های کاشی کاری هستند.

 

  1. آیا ابزارهای برند رونیکس از کیفیت بالایی برخوردارند؟

بله – رونیکس متعهد به تولید ابزارهای با کیفیت بالا و قیمت مناسب با خدمات پس از فروش برای رضایت مشتریان است.

 

نتیجه

فراموش نکنید که دشمن یک کار تمیز و مرتب استفاده از ابزارهای نامناسب است. مطمئن شوید که کاشی کاری شما استاندارد و حرفه ای است و از ابزارهای صنعتی چینی مناسب استفاده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...