جستجو کردن
Close this search box.
بررسی گشتاور مناسب دریل چکشی

بررسی گشتاور مناسب دریل چکشی

چه مقدار گشتاور در یک دریل چکشی نیاز دارید؟

به نظر شما همیشه گشتاور بیشتر بهتره درسته؟

در دنیای امروز ابزارهای برقی، استفاده از قدرت بیشتر چیزی بیش از کمدی تیم آلن در دهه 1990 است. وقتی به دو دریل چکشی با برچسب قیمت یکسان نگاه می کنید، و یکی از آنها قدرت بیشتری نسبت به دیگری دارد، ابزاری که قدرت بیشتری دارد انتخاب می کنید، درست است؟ شاید اینطور نباشد.

 

نکات مثبت دریل چکشی با گشتاور بالا

  • دریل های چکشی با گشتاور بالا می توانند جایگزین نیاز به بکس بادی سبک شوند
  • کاملاً قادر به پیچاندن عمومی در سرعت های پایین تر است

 

معایب دریل چکشی با گشتاور بالا

    به یک رابط نیاز دارد که به راحتی در اتصالات فلزی سخت شکسته می شود.

 

توصیه

به طور کلی، یک دریل چکشی با گشتاور 1500 تا 1800 پوندی تاکید بیشتری بر RPM بالاتر دارد. 95 درصد کار را سریعتر از ابزاری با گشتاور بیشتر و سرعت کمتر انجام می دهد.

قانون سر انگشتی ما این است که اگر نیاز به یک رابط بکس دارید، بهتر است بکس بادی را تهیه کنید.

 

کاری که یک دریل چکشی انجام می دهد :

بیشتر سازندگان انتظار دارند که دریل چکشی پیچ ها را بچرخاند. پیچ‌های نوک مته اییا شیروانی (Self-tapping screws)، پیچ‌های خودکار چوب (deck screws) ، و پیچ‌های استراکچر (structural screws) (پیچ‌های لجر یا چوبی) بزرگ‌ترین گروه اتصال دهنده‌های مورد استفاده ما را تشکیل می‌دهند. هرچیزی که ما را مجبور به پیچاندن چیزی بزرگتر از پیچ بکند باید به سوکت متصل کنیم.

دریل چکشی

 

گشتاور بیشتر به معنای توانایی انجام کارهای بیشتر با یک ابزار است

قوی‌ترین پیچ گوشتی ضربه‌ای در مقاله بررسی بهترین پیچ گوشتی های ضربه‌ای ما، 2656 پوند برای سفت کردن و 4200 پوند برای باز کردن تولید می کند. با یک تبدیل سریع می توان این اعداد را به 221 و 350 فوت-پوند رساند.

به عبارت دیگر، این نوع پیچ گوشتی ها شماره‌های بکس بادی سبک را نیز دارا می باشند. با این نوع قدرت، می توانید از بکس بادی  3/8 اینچی بگذرید. فقط شماره 1/2 اینچ را برای اتصال دهنده های بزرگتر در دسترس خود داشته باشید. شکی نیست که با جایگزینی یک ابزار ارزش دریل چکشی شما را افزایش می دهد.

 

ایراد گشتاور زیاد

اما انبوهی از رابط های 1/4 به 1/2 اینچی شکسته شده، مشکل ذاتی استفاده از دریل چکشی را به عنوان جایگزین بکس بادی به ما نشان می دهد. وقتی صحبت از اتصال فلزی به میان می‌آید، به سرعت از رابط ها صرف نظر می کنید.

شکستن رایط بکس

ممکن است هر کدام فقط چند دلار باشد، اما پس از شکستن چند ده تا ، به به این نتیجه می رسید که قیمت آن با یک بکس بادی بدون باتری برابری می کند. که می توانید با باتری هایی که از قبل دارید از آن استفاده کنید.

 

بنابر این چه مقدار گشتاور در یک دریل چکشی نیاز دارید؟

وقتی از رابط بکس در دریل چکشی دارای 1700 اینچ پوند یا بیشتر استفاده می کنیم به طور مکرر رابط های ما دچار شکستگی می شوند. هر چند یک دریل چکشی با گشتاور بیشتر کاملاً قابل استفاده است. این نکته را در نظر بگیرید که ما فقط وقتی به سرعت متوسط در مقابل سرعت زیاد نیاز داریم که بخواهیم پیچ های بزرگ را در چوب پیچ کنیم.

به طور کلی، یک دریل چکشی با 1500 تا 1800 اینچ پوند که تاکید بیشتری بر دور در دقیقه بیشتر دارد، 95 درصد کار را سریعتر از موتوری با گشتاور بیشتر و سرعت کمتر انجام می دهد.

قانون سرانگشتی ما: اگر می خواهید از رابط بکس در دریل چکشی استفاده کنید ، بهتر است بجای ان از یک بکس بادی استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...