جستجو کردن
Close this search box.
7 نکته عالی برای رنده برقی

7 نکته عالی برای رنده برقی

اگر تا به حال برای انجام بیشتر کارهای خود به یک دستگاه رنده دستی متکی بوده اید ، سرمایه گذاری در نسخه الکتریکی ابزار مورد علاقه تان واقعاً دنیای نجاری شما را به روی مجموعه ای از پروژه های جدید، بزرگتر و سریعتر باز می کند. دستگاه‌ های رنده برقی فوق‌ العاده هستند زیرا می‌ توانند چوب را مانند رنده گندگی، تسمه سنباده و رنده دستی در یک کیت جمع‌ و جور و با کاربری آسان شکل دهند و سطح کار را بتراشد. آنها را می توان برای کارهای مختلف از جمله صاف کردن تیرها، صاف کردن درهایی که بسته نمی شود و سنباده زدن روی میزها استفاده کرد. تاج ابزار به واسطه کاربردهای وسیع یک رنده برقی صنعتی ، اقدام به نوشتن 7 نکته عالی برای رنده برقی کرده است ، پس با ما تا انتها همراه باشید.

 

نکته 1: از رنده برای آماده سازی سقف های جدید استفاده کنید

اگر روی خانه کار می کنید و نیاز به ایجاد سقف های جدید دارید، رنده برقی ابزاری عالی برای آماده سازی تیرچه های سقف است. مطمئن شوید که رنده شما یک تراشه‌ گیر دارد تا تمام تراشه‌ های چوب به صورتتان نریزد! پس از راه‌اندازی، از یک لبه مستقیم برای مشخص کردن جایی که تیرچه‌ها نیاز به کار دارند، استفاده کنید، ابزار مورد نیاز کار را آماده کنید و شروع به رنده کنید. این کار در کوتاه ترین زمان انجام می شود و آماده برای ساخت سقف جدید است.

 

نکته 2: همیشه ایمنی را در نظر بگیرید

 • هنگام استفاده از دستگاه رنده برقی همیشه از چشم و گوش خود با عینک و محافظ ، محافظت کنید.
 • وقتی ابزار را خاموش می کنید، رنده را روی یک بلوک چوبی قرار دهید تا چرخش تیغه ها متوقف شود.
 • اگر در بالای سر خود کار می کنید، مطمئن شوید که تخته ها را روی دو نردبان، در راستای جایی که می خواهید برش را شروع کنید، قرار دهید.

 

نکته 3: از تطبیق پذیری حداکثر دستگاه نهایت استفاده را ببرید

دستگاه‌ های برقی واقعاً در زمان صرفه‌ جویی می‌کنند و می‌ توانند برای کارهای مختلفی استفاده شوند که در ابتدا ممکن است برای چنین ابزاری بدیهی به نظر نرسد، اما واقعاً بسیار متنوع است، بنابراین از آن نهایت استفاده را ببرید. می توانید از دستگاه رنده برقی خود برای شکل دادن سریع لبه های ستون ها در نرده، لبه های صاف، تراز کردن چوب برای قاب ها و ایجاد نرده ها و پایه ها استفاده کنید. هنگامی که به کار با رنده برقی خود عادت کردید، می‌ توانید از آن برای کارهای بسیار خوب از جمله شکل دادن به تزئینات چوبی، لبه‌های اریب و خط‌کشی(حکاکی) روی سطح کابینت ها استفاده کنید. این ابزار واقعاً افزودنی شگفت انگیزی برای کارگاه شما است!

 

نکته 4: همیشه رنده خود را به درستی نگه دارید

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما واقعاً به شما کمک می‌کند تا با تسلط بر نحوه نگه‌ داشتن و فشار صحیح آن، بهترین استفاده را از دستگاه برقی خود ببرید. شما باید هنگام کار با آن وضعیت و تعادل خود را به درستی حفظ کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید و همچنین ایمنی خود را تضمین کنید.

روی پایتان بایستید و پاهای خود را به اندازه کافی از هم باز کنید تا تعادل خود را حفظ کنید و هنگامی که  ابزار را از روی هر چیزی که روی آن کار می کنید عبور می دهید، یک تعادل ایجاد کنید. همچنین باید هنگام رفتن هر پاس هر بار فشار ریتمیک دست را اعمال کنید و تعادل و ریتم را با هم حفظ کنید.

 

نکته 5: شروع به کار با رنده برقی خود کنید

 • با گذاشتن کفی جلو روی چوب شروع کنید، اما اجازه ندهید که تیغه تخته را لمس کند.
 • ابزار را راه اندازی کنید و منتظر بمانید تا موتور به سرعت نهایی خود برسد.
 • رنده را به آرامی در تماس با چوب قرار دهید و آن را به طور پیوسته به جلو حرکت دهید.
 • همانطور که رنده به سمت جلو و به سمت انتهای چوب حرکت می کند، مطمئن شوید که فشار دستتان را روی دستگیره های جلو نگه دارید.
 • فشار دست را بین دسته و دستگیره جلویی متعادل نگه دارید زیرا کفی رنده با چوب در تماس است.
 • وقتی به انتهای چوب رسیدید، کنترل بیشتری را اعمال کنید تا مطمئن شوید که دسته پشتی را گرفته اید.
 • سعی کنید زمانی که در حال پایان پاس هستید، زیادی به جلو نروید چرا که کفی جلویی می افتد یا اینکه تیغه ها ، تکه ای از لبه چوب شما را زخمی می کنند.
 • سرعت ، فشار اعمالی و تنظیم عمق بسته به نرمی سطحی که می خواهید به دست آورید، تنظیم کنید.

 

نکته 6: تیغه ها را به طور منظم عوض کنید

اهمیت دارد که مطمئن شوید تیغه های رنده شما به خوبی نگهداری شده اند و در صورت کند شدن باید آنها را با خیال راحت و سریع تعویض کنید تا از آسیب رساندن به رنده و پروژه های نجاری خود جلوگیری کنید. اگر تیغه ها کند شوند مشکلات زیادی برایتان ایجاد می کنند. فشار دادن رنده سخت می شود، به طور بالقوه شروع به گرد و خاک می کنند و اتاق را با خاک اره و قطعه های چوب پر می کنند. اگر تیغه های شما سوراخ شود، شروع به ایجاد رد یا شیار در چوب شما نیز می کنند.

همیشه باید قبل از اقدام به تعویض یا تیز کردن تیغه ها، دستگاه رنده خود را خاموش و از پریز جدا کنید، همچنین ممکن است لازم باشد هنگام انجام این کار، رنده خود را تنظیم کنید، بنابراین همیشه قبل از انجام چنین کاری دستورالعمل های کارخانه را بررسی کنید(فقط جهت اطمینان از ایمنی خود)

برخی از مدل های رنده دو تیغه بزرگ دارند که فقط باید تیز شوند، با این حال، بیشتر رنده های مدرن در واقع با مینی تیغه های یکبار مصرف عرضه می شوند که طبق دستورالعمل ها فقط باید آن ها کاملاً تعویض شوند:

 • مطمئن شوید که تیغه ها را به صورت مستقیم روی صفحه قرار داده اید و سپس درام را محکم به پایین بچسبانید این کار از لرزش رنده جلوگیری می کند.
 • اگر تیغه های شما شروع به گرد و خاک یا پودر کردن ، کردند فوراً آنها را عوض کنید. اگر این کار را نکنید به موتور آسیب می رسد.
 • همیشه هر دو تیغه را همزمان تیز یا تعویض کنید.
 • همیشه قبل از راه اندازی کردن رنده، دوباره چک کنید که پیچ‌ها را سفت کرده‌اید یا خیر.
 • مطمئن شوید که تیغه‌ با اندازه مناسب را برای رنده خود خریداری کرده‌اید – تیغه ها می‌توانند 3-1/4 اینچ عرض داشته باشند اما برخی از آنها می‌توانند 6-1/8 اینچ نیز باشند.

 

نکته 7: لوازم جانبی برای ابزار رنده

در اینجا چند مورد از لوازم جانبی وجود دارد که واقعاً به شما کمک می کند تا بهترین استفاده را از رنده برقی خود ببرید و به شما امکان می دهد کارهای بیشتری را بتوانید با آن انجام دهید:

 • تیغه های فلزی ریخته گری شده را از بین تیغه ها انتخاب کنید تا دچار خمیدگی زیادی نشوند.
 • سیم برقی که بیش از شش فوت طول دارد تهیه کنید تا در موارد دشوار به شما در شغلتان کمک کند.
 • حصارهای رنده که قابل تنظیم هستند و به شما کمک می کنند تا در امتداد لبه ها کار کنید را تهیه کنید.
 • تراشه‌گیر برای جلوگیری از پر شدن صورت از براده‌های چوب.

2 دیدگاه برای “7 نکته عالی برای رنده برقی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...