جستجو کردن
Close this search box.
نحوه نگهداری باتری های دریل شارژی

نحوه نگهداری باتری های دریل شارژی

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از دریل شارژی خود استفاده کنید. در بسیاری از پروژه های اطراف خانه می توانید از این دریل ها استفاده کنید. نکته مهم در این ابزارآلات شارژی، باتری آنها است. باتری که به برق رسانی دریل کمک می کند به ماندگاری بیشتر این ابزار نیز کمک می کند. دانستن نحوه نگهداری باتری دریل شارژی، کارکردن با دریل را برای پروژه بعدی آسان تر می کند.

ابتدای امر برای شناخت بهتر باتری ابزارهای شارژی و انواع آن می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله معرفی و انواع باتری های شارژی را مطالعه فرمایید.

 


“راهنمای خرید باتری ابزار شارژی”


 

برای نگهداری باتری های دریل شارژی خود، مهم است که آن را به درستی شارژ کنید. در مکانی خشک نگهداری کنید. در جعبه فلزی نگهداری نکنید. از گذاشتن آن در معرض دما و رطوبت شدیدا خودداری کنید و در یک جعبه پلاستیکی یا چوبی نگهداری کنید. اگرچه برخی از باتری ها، اگر به شارژر متصل بمانند مشکلی برایشان پیش نمی آید، اما باید بدانید این کار اغلب عمر باتری دریل شارژی شما را کوتاه می کند.

مراقبت مناسب از باتری دریل شارژی برای کمک به کارکرد طولانی‌تر آن و اطمینان از اینکه می‌توانید روی هر پروژه‌ای که می‌خواهید کار کنید، مهم است. این مقاله به چند مرحله ساده می پردازد که می توانید از آنها برای نگهداری باتری استفاده کنید و تا زمانی که به آن نیاز دارید دوام بیاورد.

 

شارژ باتری را کامل خالی نکنید

ممکن است وسوسه شوید که از باتری تا زمانی که شارژ آن کاملا خالی نشده باشد، استفاده کنید. این کار برای باتری مضر بوده و باعث می شود بیشتر از ظرفیت از آن کار بکشیم.

همیشه باتری را بعد از استفاده به جای اینکه منتظر بمانید تا تمام شود شارژ کنید.

 

باتری را از ابزار شارژی جدا کنید

اینکار ممکن است ساده به نظر برسد، اما همیشه در پایان کار، باتری را از ابزار خارج کنید. گذاشتن آن در ابزار باعث افزایش میزان تخلیه باتری می شود، که به آن آسیب می رساند.

پس از هر بار استفاده، باتری را خارج کرده و در مکانی امن نگهداری کنید.

پیشنهاد میکنیم، برای مطالعه بیشتر در این رابطه، روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مرتبط را مطالعه کنید.در مکان خشک نگهداری شود

مانند هر نوع باتری دیگری، باتری دریل شما اگر برای مدت طولانی خیس شود یا نزدیک به رطوبت باشد، ممکن است خراب شود. باتری را در مکانی مرطوب یا جایی که همیشه خیس می شود، رها نکنید. حتی کمی رطوبت کافی است تا باتری شما را از بین ببرد.

 

در محل نگهداری فلز قرار ندهید

هر جسم فلزی می تواند با باتری تماس پیدا کند و ممکن است باعث اتصال کوتاه شود. در برخی موارد، اگر فلز به اندازه کافی قوی باشد، می تواند باعث آتش سوزی شود. باتری ابزار شارژی خود را در جعبه ابزار با اشیاء فلزی زیاد قرار ندهید.

 

از دماهای شدید اجتناب کنید

دمای سرد ممکن است برای برخی باتری ها خوب باشد، اما لازم است به این نکته توجه کنید حتی دمای خیلی پایین ممکن است به آن ها آسیب وارد کند. گرمای بیش از حد برای هر باتری دریل شارژی مضر خواهد بود. این بدان معناست که هرگز نباید دریل شارژی را در گلخانه، گاراژ، ون، کامیون یا ماشین نگهداری کنید. مکانی را پیدا کنید که بتواند دمای معتدلی را در تمام طول سال حفظ کند.

 

از باتری خود محافظت کنید

هرچه محافظت بیشتری از باتری خود کنید، عمر آن بیشتر خواهد بود. بهتر است هنگام نگهداری آن از درپوش پلاستیکی محافظ استفاده کنید. هرگز باتری را پرتاب نکنید. اگر ترک های قابل مشاهده روی باتری می بینید، اغلب نشان دهنده آسیب داخلی در باتری است. بهترین محفظه برای نگهداری باتری، ظرفی است که می توانید درب آن را ببندید تا از عدم وجود رطوبت اطمینان حاصل کنید. جعبه سازنده باتری نیز قابل قبول است.

 

باتری را در سطح شارژ مناسب نگه دارید

دستورالعمل های مختلفی بر اساس نوع باتری که قصد استفاده از آن را دارید وجود دارد.

باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCd و NiMH) را باید در نزدیک به 40 درصد شارژ نگهداری کنید. اینکار کمک می کند که عمر مورد انتظار باتری در طول زمان حفظ شود. این امکان وجود دارد که یک باتری مبتنی بر نیکل را بدون آسیب در حالت کاملاً دشارژ نگهداری کنید.

باتری های لیتیوم یون (Li-Ion) را می توان در هر سطحی از شارژ ذخیره کرد و بهترین آن چیزی بین 30 تا 40 درصد است. زیرا کمترین میزان خود تخلیه (self-discharge) را ایجاد می کند.

 

آیا میزان شارژ نگهداری بر سطح شارژ باتری در طول زمان تأثیر می گذارد؟

بله، شارژ نگهداری روی این موضوع تأثیر می گذارد. تمام باتری ها با گذشت زمان خود تخلیه می شوند و باتری هایی که بهترین عملکرد را برای این کار دارند سلول های Li-Ion هستند. آنها می توانند در زمانی که آنها را نگهداری می کنید، سطح شارژ یکسان یا مشابه را برای طولانی ترین مدت حفظ کنند.

علاوه بر از دست دادن مقداری انرژی با زمان‌های نگهداری کوتاه، دوره‌های نگهداری طولانی‌تر ممکن است منجر به از دست دادن ظرفیت باتری شود.

بهترین راه برای جلوگیری از این اتلاف، نگه داشتن دمای نگهداری بین 0 تا 75 درجه فارنهایت است.

 

آیا می توانم باتری را روی شارژر بگذارم؟

در بیشتر موارد، پاسخ منفی است. این امر، عم باتری را کم می‌کند و می‌تواند باعث شدیدتر شدن میزان خود تخلیه شود. با در نظر گرفتن این موضوع، شارژرها و باتری هایی وجود دارند که می توانید برای مدت کوتاهی باتری را به آن ها متصل نگه دارید. این بستگی به دریل شارژی شما و نوع باتری شما دارد.

برای مطالعه بیشتر در این رابطه، می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مرتبط با این مطلب را مطالعه کنید.

 


“مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی”


چه زمانی باتری ها را متصل نگه داریم؟

بسیاری از شارژرهای جدید با برخی ویژگی ها ساخته شده اند که به شما امکان می دهد باتری ها را داخل آن نگه دارید.

به عنوان مثال، شرکت دیوالت (DeWalt) شارژرهای خود را با حالت نگهداری، طراحی کرده است. این امر مهم است زیرا به شما امکان می دهد باتری دریل را درون شارژر تا زمانی که آماده استفاده شود نگه دارید.

قبل از اینکه باتری دریل خود را در شارژر نگهدارید، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این نکات به باتری اجازه می دهد تا در شارژر ایمن بماند.

این نکات عبارتند از:

  • شارژ قطره ای (Trickle charging) به جبران خود تخلیه باتری کمک می کند.
  • تست سطح شارژ و امکان قطع برق کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که شارژ باطری بیش از حد اتفاق نمی افتد.

اگر شارژر شما هر دوی این ویژگی ها را دارد، احتمالاً می توانید باتری ها را بدون مشکل به شارژر متصل نگهدارید.

 

چه زمانی باتری ها را متصل به شارژر نگهداری نکنیم؟

همیشه مهم است که دستورالعمل های سازنده ابزار را قبل از تصمیم به وصل نگه داشتن باتری بخوانید. هر سازنده ای بهترین ها را برای ابزار خود می خواهد و توصیه هایی را ارائه می دهد که عمر دریل و باتری را بیشتر می کند.

اگر سازنده توصیه نمی کند که باتری را در حین نگهداری متصل نگه دارید، بهتر است باتری را جدا کرده و به درستی از آن نگهداری کنید. این کار باتری را سالم نگه می دارد و باعث می شود مدت طولانی تری کار کند.

 

آیا باید باتری دریل را به برق متصل نگهدارم؟

در حالی که می توانید انتخاب کنید که باتری دائماً به برق متصل باشد یا نه، اگر می خواهید عمر باتری بیشتری داشته باشد ایده خوبی نیست. یک دلیل اصلی برای اجتناب از این کار وجود دارد، از جمله:

باتری دارای نرخ خود تخلیه طبیعی است. این بدان معناست که با گذشت زمان، حتی زمانی که در حال استفاده نیستید، شارژ خود را از دست می دهند. اگر آنها را به برق متصل نگه دارید، این کار نرخ خود تخلیه باتری را افزایش می دهد.

  • زمانی که باتری ها را متصل نگه می دارید، احتمال خطا و تصادفات ابزار افزایش می یابد.
  • همیشه بهتر است باتری ها را از برق بکشید و با خیال راحت نگهداری کنید. قبل از اینکه باتری را بعد از استفاده کنار بگذارید برای شارژ اصولی آن ها در موقع نگهداری وقت بگذارید.
  • اگر باتری سالم است و نیازی به شارژ ندارد، بهتر است آن را در یک ظرف دربسته یا جعبه مخصوص باتری قرار دهید تا زمانی که دوباره نیاز به شارژ مجدد داشته باشید.
  • اگر عجله دارید، دریل را کنار بگذارید و قبل از استفاده بعدی آن را شارژ کنید.
  • برخی از باتری‌های مبتنی بر نیکل در دو روز اول نگهداری نزدیک به 40 درصد شارژ خود را از دست می‌دهند. بنابراین ایده خوبی است که قبل از استفاده از باتری، برای شارژ آن زمان بگذارید.

 

نتیجه

این نکته مهم است که باتری های دریل شارژی خود را به درستی نگهداری کنید. نگهداری درست، به باتری کمک می‌کند تا بیشتر دوام آورده و برای همه پروژه‌های شما کار کند.

با توجه به این مورد که هر باتری با دیگری کمی متفاوت است و برخی از مدل‌های جدیدتر ممکن است در نحوه ذخیره‌سازی شارژ متفاوت باشند، بهتر است باتری را در یک ظرف امن، دور از فلز و هر گونه آبی که ممکن است آن را خراب کند، نگهداری کنید. نگهداری در مکان مناسب، به جای اینکه باتری را بیرون بگذارید یا همیشه آن را شارژ کنید، به کارکرد باتری برای همه پروژه های شما کمک می کند.

با تشکر از وقتی که برای خواندن این مقاله گذاشتید، لطفا نظرات یا سوالات خود را از طریق بخش کامنت در پایین مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...