جستجو کردن
Close this search box.
ابزار باغبانی

ابزار باغبانی و کاربردهای آنها

20 ابزار باغبانی ضروری که هر باغبانی به آن نیاز دارد

چه فضای سبز محله باشد چه باغچه خانگی ، بدون تجهیزات مناسب نمی توانید محصولات خوبی در آن پرورش دهید. ابزار های باغبانی برای انجام بی عیب و نقص چندین کار در باغچه از جمله هرس ، کاشت ، خاک برداری و چیدن و بریدن بسیار مهم هستند. وقتی صحبت از باغبانی می شود ، نیازی به داشتن یک مجموعه متعدد از ابزار ندارید ، اما داشتن ابزارهای ضروری می تواند مراقبت از فضای سبز خانه شما را آسان تر کند. در اینجا لیستی از ابزار باغبانی و کاربردهای آنها آورده شده که می توانید باغبانی را به کاری لذت بخش تبدیل کنید.

 

 • دستکش باغبانی

خاک

اگر تا به حال سعی کرده اید درختچه های خاردار را بریده یا گزنه را با دست خالی بکشید ، حتما تایید می کنید که دستکش یک ضرورت باغبانی است. درست است که شما همیشه با موارد مضر و آسیب رسان کار نمی کنید اما ، حتی گیاهانی که ظاهراً بی ضرر به نظر می رسند ، ممکن است دست های شما را تحریک کنند و موجب درد شوند.

استفاده طولانی مدت از ابزارهای دستی نیز می تواند به دلیل اصطکاک و فشار به دست های برهنه شما آسیب برساند. یک جفت دستکش محکم از ضروریات باغبانی است زیرا از شما در برابر آسیب رسان ترین حشرات محافظت می کند. در نتیجه ، با دستکش، باغبانی لذت بخش تر و ایمن تر خواهد بود.

 

 • بیل یا بیلچه

باغبانی بیل زنی

بیل و بیلچه ابزار باغبانی بسیار ضروری و مهمی هستند. با این حال ، اگر انتخاب بین یکی از این دو بود ، حتما بیل را انتخاب کنید. بیل لبه های زیبا ، صاف و تمیزی دارد. همچنین یک ابزار عالی برای پیوند ، کاشت و همچنین برش در سیستم ریشه ای سخت است. با این حال ، برخی باغبان ترجیح می دهند از بیل برای جمع آوری خاک و حفر گودال استفاده کنند. هر بیلی که انتخاب می کنید ، علاوه بر لبه برش تیز و دسته محکم،  اطمینان حاصل کنید که دارای طراحی راحت و ارگونومیک است.

 

 • وجین کن یا شفره

آیا می خواهید بدون اینکه باغ خود را با مواد شیمیایی مضر آلوده کنید علف های هرز را از بین ببرید؟ پس یک وجین کن بهترین ابزار برای شما است. این یک ابزار دستی کوچک با انتهای چنگال مانند است که برای کندن علفهای هرز از ریشه مناسب است. اگر از این ابزار به درستی استفاده کنید، می توانید همه گیاهان مزاحم را از ببین ببرید و باغچه ای یک دست داشته باشید.

به علاوه  ، باید آماده باشید که کمی مرارت بکشید زیرا از بین بردن علف های هرز با این ابزار کاری زمان بر است زیرا باید هر علف هرز را یک به یک وجین کنید.

 

 • کج بیل

شخم زدن

اگر غالب اوقات در حال گشتن در اطراف باغچه هستید ، ریشه های اضافی را از بین می برید ، گودال حفر می کنید یا کل باغ را از علف های هرز می زدایید ، پس یک کج بیل باید یار غار تو و  نزدیکترین دوست شماست. یک کج بیل خوب می تواند تمام خاک سخت و موانع باغچه را با سهولت زیادی زیر و رو کند و به آن شکل دهد. چه در حال کاشتن ، حفر کردن گودال ، تمیز کردن باغچه یا حذف علف های هرز باشید ، کج بیل از وسایلی است که مطمئنا نمی خواهید از شما دور بماند.

 

ابزار اندازه گیری باغبانی

چاقوی باغبانی یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده و همه کاره است ، هرچند که معمولا این وسیله را در جعبه ابزار یک باغبان معمولی پیدا نمی کنید. این ابزار آنقدر همه کاره است که به راحتی کار هایی را انجام می دهد که سایر ابزارهای باغبانی قادر به  انجام دادنشان هستند. می توانید از آن برای کاشت گیاهان ، سبزیجات ، گل ها و پیاز استفاده کنید. علف های هرز را بکنید ، گیاهان را تقسیم کنید ، ریشه ها را برش دهید ، سنگها را بردارید ، کیسه ها را باز کنید ، ریسمان و طناب ها را برش دهید و موارد بسیار دیگر. این ابزار ژاپنی دارای تیغه ای دندانه دار است که  دو طرف آن تیز است ، بنابراین باید آن را دور از دسترس کودکان نگه دارید.

 

 • قیچی شاخه زن
  هرس كردن درخت

می توانید آنها را هر طور که دوست دارید نام گذاری کنید : قیچی ، هرس کن دستی ، قیچی هرس باغبانی

و اگر نیاز به هرس کردن  گل رز ، سبزیجات ، درختچه ها و درختان میوه دارید ، یک قیچی شاخه زن ابزاری ضروری برای کارتان است.

اگر به دنبال چیزی هستید که بتوانید همه جا از آن استفاده کنید ،  قیچی شاخه زن مدل “بای پس” یک انتخاب عالی است زیرا برای برش شاخه  و ایجاد برش های صاف و تمیز طراحی شده است. و همانطور که احتمالاً متوجه شده اید ، هرس کردن کار  یک بار و دو بار نیست ، بنابراین مطمئن شوید که یک جفت قیچی شاخه زن  مناسب برای دستانتان انتخاب کنید.

علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که تیغه ها در تیزترین حالت خود هستند. با این حال ، هرگز نباید با قیچی های هرس خود گیاهان ضخیم را ببرید زیرا می توانند به راحتی شکسته یا کند شوند.

 

قیچی باغبانی

قیچی باغبانی

اگرچه این قیچی ها یک ابزار باغبانی ضروری هستند ، اما این قیچی معمولا برای هر باغبان به راحتی نادیده گرفته می شود. قیچی باغی یک نوع از لوازم جانبی همه کاره است که می تواند برای انجام کارهای متعدد باغ  و باغچه استفاده شود. شما می توانید از از این قیچی برای  هرس کاری ظریف ، باز کردن بسته های بذر و … استفاده کنید و اگر هیچ وسیله دیگری ندارید ، می توانید از آنها برای حفاری های کوچک استفاده کنید. این یکی از تجهیزاتی است که باغبان برای انجام چندین کار باغبانی بایستی تهیه  کند. این پست به کارتان آمده باشد.

 • شلنگ آبیاری

شلنگ ابیاری

گیاهان شما به آب نیاز دارند هنگامی که قصد آبیاری گیاهان تان را دارید مجموعه ای از گزینه ها وجود دارد ، اما بدون شک شلنگ آبیاری چیزی است که بیش از همه به آن احتیاج دارید. همیشه نمی توان به بارندگی اعتماد کرد و بسته به تعداد گیاهان باغ یا اندازه مزرعه خود ،یک بشکه آب هم گزینه ای غیر عملی است. سراغ شلنگی بروید که به راحتی به گوشه گوشه باغ شما ، از جمله باغچه سبزیجات و تخت گل هم برسد.

اگر لازم است علاوه بر ایجاد دسترسی بیشتر ، الگوی آب پاشی را نیز سفارشی کنید ، یک سر شلنگی دسته دار یا نازل  قابل تنظیم گزینه ای سودمند خواهد بود. اگر فقط یک قسمت کوچک برای آبیاری دارید ، آب پاش دستی یک انتخاب عالی است. اما اگر می خواهید یک راه حل با نگهداری کم  داشته باشید ، سیستم آبیاری قطره ای کاملاً مناسب شماست.

 

 • چنگال باغبانی

شخم زدن خاک

چنگال حفاری ، که به آن چنگال باغبانی نیز می گویند ، یک ابزار باغبانی عالی است برای هوا دهی خاک یا پیوند نهال است. همچنین می توانید از آن برای تقسیم علف های چند ساله و زینتی استفاده کنید. در حقیقت ، برای شما کاملاً غیرممکن است که گیاهان چند ساله را بدون چنگال مناسب وجین کنید. هنگامی که می خواهید کود را مخلوط کرده یا یونجه را در انبار مرتب کنید ، یک چنگال باغبانی می تواند وسیله ای کاربردی باشد.

 

 • شن کش

شن کش

شن کش ها برای کاربرد اصلیشان بسیار محبوب هستند: تمیز کردن سطح زمین از تکه های چمن و برگ های افتاده. با این حال ، این ابزار  باغبانی انواع مختلفی دارند و برای اهداف مختلفی ساخته می شوند. می توان از شن کش برای مرتب کردن خاک و تراز کردن بستر نهال استفاده کرد. شن کش درختچه ای ، به راحتی وارد فضاهای تنگ می شود در حالی که ممکن است چنگک های بزرگتر در آن جا نگیرند.  شن کش های باغبانی که با تارهای فلزی طراحی شده اند برای هم سطح کردن مالچ یا خاک مناسب هستند. بسته به نیاز شما ، از شن کش برگ گرفته تا چنگک سر صاف ، چندین گزینه برای انتخاب وجود دارد.

 

[blockquote author=””]

مقالات مرتبط

بهترین تولید کنندگان ابزار دستی چینی

[/blockquote]

 

 

قیچی پرچین (قیچی شمشاد زن)

قیچی پرچین

قیچی  پرچین یا قیچی شمشاد زن برای حفظ زیبایی منظره باغچه و مرتب کردن گیاهان بی نقص و عالی هستند. شما می توانید بوته ها ، پرچین ها و گیاهان متراکم خود را به راحتی کوتاه کرده و شکل دهید تا چشم انداز زیبایی به باغ خود بدهید و همچنین گیاهان را سالم نگه دارید. همچنین می توانید از قیچی شمشاد زن برای تمیز کردن لبه های چمن خود هم استفاده کنید.

 

 • اره هرساره هرس

اره هرس بهترین ابزار برای بریدن  شاخه های سخت و تنومند است همچنین شاخه هایی که برای قیچی های شمشاد زن بزرگ هستند. این ابزار جانبی علاوه بر اینکه یک ابزار باغبانی است ، می تواند همراه خوبی برای پیاده روی یا کمپینگ بعدی شما باشد. و بسته به نیاز خود ، می توانید یک اره با دسته بلند تهیه کنید زیرا به شما کمک می کند حتی زمانی که نردبانی برای بالا رفتن وجود ندارد با خیال راحت به شاخه های بالاتر دسترسی پیدا کنید.

  • فرغون

  فرغون

  وقتی از یک گیاه باغچه‌ مراقبت می کنید یا مناطق جدیدی از باغ خود را حفر می کنید ، مطمئناً پسماندهای زیادی خواهید داشت که باید جابه‌جا کنید. همه این زباله ها باید جابه‌جا شوند و حتی اگر می خواهید آن را در انبار خود بگذارید ، باز هم باید آن را به آنجا برسانید. در چنین حالتی ، یک چرخ دستی به کارتان می آید و به کاهش تعداد آمد و شد ها به محلی که میخواهید بروید،  کمک می کند. یک چرخ دستی با کیفیت خوب می تواند به شما کمک کند زمان زیادی را در برنامه باغبانی خود صرفه جویی کنید. این ابزار جهت حمل نهال ها نیز کاربرد دارد.

 

 •  

  • چنگک باغبانی

  چنگک باغبانی

  چنگک باغبانی یک ابزار باغبانی کوچک اما ضروری است که به شما این امکان را می دهد تا خاک باغچه سخت و برآمده را به صورت کمپوست خرد کنید تا به بافتی برسید که در آن ریشه های گل و گیاهان تازه و جوان بتوانند به خوبی رشد کنند.

 

 •  

  • ماشین چمن زنی
   ماشین چمن زنی

  در حالی که ممکن است بسیار واضح به نظر برسد ، اما حقیقت این است که باغ شما بدون چمن کاری که به خوبی مرتب شده باشد ، خوب به نظر نمی رسد. به همین دلیل است که هر باغبانی باید در ابزار باغبانی خود چمن زن داشته باشد. از چمن زن دستی تا ماشین چمن زنی برقی گرفته تا چمن زن گازی ، می توانید آنچه را که ترجیحتان است انتخاب کنید.

 •  

  • بیلچه باغبانی

  بیلچه باغبانی

  برای کاشتن یک نهال ابزاری که بیش از همه به نظر ضروری می آید یک بیلچه دستی است. می توانید از آن برای جا به جا کردن قسمت های کوچک خاک برای کاشت نهال و یا کندن علف های هرز سخت استفاده کنید. و درست مانند سایر ابزارهای باغبانی ، حتماً آن را تمیز نگه دارید تا مطمئن شوید ماندگاری طولانی مدتی خواهد داشت.

 •  

  لبه ساز
  لبه ساز

  همانطور که از نامش پیداست ، این ابزار به ایجاد لبه در باغ به شما کمک می کند. می توانید از آن برای قطع خط بین باغ و پیاده رو استفاده کنید. برای استفاده از این تجهیزات ، فقط تیغه آن را در جایی که می خواهید لبه خود را ایجاد کنید قرار دهید و سپس آن را فشار دهید تا خاک آن قسمت بریده شود.

 •  

  • آب پاش دستی
   آب پاش دستی

  اگر کارهای آبیاری شما زیاد فشرده و با حجم بالا نیست ، استفاده از یک آب پاش دستی می تواند راحت و مفید باشد. این امر به ویژه در صورتی که می خواهید یک گلدان یا نهال هایی را در جایی آبیاری کنید که آب پرفشار (در اینجا لیست ماشین های آب پاش تحت فشار) مورد نیاز نیست ، کارآمد است.

 •  

  برگروب

  در حالی که روشهای مختلفی برای از جمع کردن برگهای باغ وجود دارد ، اما اگر نمی خواهید ساعتها وقت را صرف یک کار کنید ، یک برگروب گزینه سریع و کار راه بندازی است.

  این هم از این.  اینها عکس ها و توضیحات 20 ابزار ضروری باغبانی است که باغبان باید در سوله خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...