جستجو کردن
Close this search box.

راهنمای برش دیوار کاذب با اره عمودبر

برش،علامت گذاری، اندازه گیری و به طور کلی کار با دیوار کاذب به اندازه کافی آسان هست.از طرفی برای برش سوراخ ها و حفرات دقیق و منظم به منظور استفاده از پریز های برق و کلید های چراغ و … ابزار های معدودی وجود دارند که خروجی ای به دقت اره عمود بر ارائه دهند. برای برش دیوار کاذب میتوان از چند سوراخ به عنوان راهنما استفاده کرد که میتوان این سوراخ ها را با استفاده از چاقو و یا همان تیغه اره عمود بر ایجاد کرد. راهنمای برش دیوار کاذب با اره عمودبر را در ادامه بخوانید.

 

چیزهایی که برای برش دیوار کاذب با اره عمود بر نیاز دارید:

 • چاقو: به طور معمول میتوانید روی یک دیوار کاذب با چاقو برش ایجاد کنید،حال این برش برشی کوتاه برای دسترسی به ابزار برقی باشد یا برشی به منظور استفاده از کلید های چراغ برق و پریز ها.

 

 • تیغه: برای برش هایی که به منظور کار با متریال دیوار کاذب نیاز است نیاز به اره عمود بر و تیغه های مناسب دارید.احتمالا برای تهیه تیغه به دنبال یک تیغه با تعداد دندانه متوسط میگردید (من یک تیغه با tpi 14 توصیه میکنم) اما صادقانه باید گفت که هر نوع تیغه ای برش لازم روی دیوار را ایجاد میکند.با این حال تعداد دندانه های متوسط به بالا باعث جلوگیری از پاره شدن کاغذ دیوار کاذب میشود.

تیغه

 

 • مته و دریل گرد بُر (اختیاری):

نکته خوب در مورد دیوار کاذب این است که نرم است و میتوان با اعمال نیروی کافی به راحتی آنرا سوراخ کرد و یا با یک ضربه متوسط تیغه را داخل دیوار کاذب فرو برد تا برش آغاز شود.

مته دریل گرد بر

همچنین این کار را میتوان با استفاده از یک مته انجام داد و سوراخ هایی برای شروع برش ایجاد کرد.

 

 • ابزار علامت گذاری: برای انجام برش ها و سوراخ های دقیق و منظم نیاز به گونیا و مداد دارید تا خطوط برش را به راحتی علامت گذاری کنید.

 

 • ابزار دیگر: ممکن است بعد از برش با اره عمودبر نیاز به تمیزکاری باشد که برای این کار میتوانید از خود اره عمود بر یا یک چاقو استفاده کنید تا کاغذ های اضافی بریده شوند.همچنین برای بهبود و نرم کردن سطوح برش خورده میتوان از سوهان خشک نیز استفاده کرد.

 

 • ایجاد برش های مستطیلی روی دیوار کاذب با اره عمود بر و تیغه نفوذی

ابتدا باید روی دیواری که میخواهید برش روی آن انجام دهید خطوط برش را ترسیم کنید تا برش به دقیق ترین شکل ممکن انجام گردد.

برای ترسیم خطوط برش مستطیلی میتوانید از گونیای تراز دار استفاده کنید که خطوط برش رسم شده کاملا شاقولی و تراز باشد.

ایجاد برش های مستطیلی روی دیوار خشک

 

 • ایجاد برش های استاندارد (با فشار کم):

ایجاد برش های استاندارد

برای این نوع برش میتوانید با استفاده از اره عمود بُر و اعمال فشار کم و کافی به سمت پایین کارهای برش خود را انجام دهید.برای انجام این کار فشار زیادی لازم نیست و با کمی عقب و جلو کردن تیغه میتوانید باعث پاره شدن کاغذ و شکستن راحت تر دیوار شوید.

هنگام انجام این روش باید احتیاط کنید چون ممکن است تیغه شکسته شود (این موضوع معمولا برای تیغه های نازک تر اتفاق می افتد) و اگر فشار بیش از حد اعمال کنید ممکن است باعث شکست مکانیزم تعویض تیغه ی دستگاه شود.( این اتفاق بسیار نادر است)

 

 • انجام برش های نفوذی:

ابتدا اره عمودبُر را طوری قرار دهید که تیغه با خط برش زاویه داشته باشد اما تماس نداشته باشند.دقت کنید که کفی دستگاه روی دیوار قرار گرفته باشد.اطمینان حاصل کنید که قابلیت چرخشی اره عمودبُر خاموش باشد و بعد آنرا روشن کنید و اجازه دهید تا دستگاه به حداکثر سرعت خود برسد.در حالیکه کفی را در تماس با دیوار نگه میدارید تیغه را به دیوار فشار دهید تا برش انجام گیرد.تماس کفی با دیوار را تا انتهای برش حفظ کنید تا برش به دقت انجام شود.

برش های نفوذی

 

 • نکته!

اگر شرایطی پیش آمد که مجبور شدید برش نفوذی را روی میخ انجام دهید باید اره عمود بُر را به سمت عقب کج کنید و به صورت زاویه دار برش را ادامه دهید.

 

برای یک بازشوی مستطیل شکل،دو راه برای تکمیل و اتمام برش دارید.یکی از راه ها این است که چهار طرف را کاملا با اره عمودبُر برش دهید و به این ترتیب کار را به اتمام برسانید،راه دیگر این است که سه طرف را با اره برش دهید و برای ضلع چهارم برش،از چاقو برای شکستن دیوار کاذب استفاده کنید تا برش تمام شود.

تکه برش خورده دیوار را از آن جدا کنید تا سوراخ باز شود.اگر از چاقو برای جدا کردن قسمت آخر استفاده میکنید باید برگه کاغذ را هم با استفاده از آن برش دهید تا کار تکمیل گردد.

 

برای صاف کردن و تمیز کردن لبه های دهانه ی برش خورده،هم میتوانید از کشیدن تیغه ی اره در جداره ی سوراخ استفاده کنید و هم با استفاده از سوهان مناسب لبه ها را صاف کنید.

 

 • برش های مستطیلی در دیوار کاذب با اره عمودبُر و مته

اگر با روش برش نفوذی که بالاتر توضیح داده شد راحت نیستید همیشه میتوانید از مته و اره عمود بُر به عنوان روش جایگزین برای انجام برش های استاندارد استفاده کنید.

ابتدا طبق معمول خطوط برش را روی دیوار ترسیم کنید.سپس مته ای که طول کافی داشته باشد را به دستگاه متصل کنید تا سوراخ هایی برای تیغه اره عمودبُر ایجاد کنید.حال میتوانید از مته برای باز کردن سوراخ های راهنما در گوشه ها یا در طرفین مستطیل استفاده کنید.دقت کنید که سوراخ ها را در قسمتی ایجاد کنید که به عنوان ضایعات از دیوار جدا میشود و در قسمتی که خارج از مستطیل مورد نظر است سوراخی نزنید.

 

بعد از این مرحله میتوانید تیغه را درون یکی از سوراخ های راهنما قرار دهید.تیغه اره را در راستای خط برش قرار دهید و دستگاه را روشن کنید.اجازه دهید دستگاه به حداکثر سرعت خود برسد.حال تیغه را در جهت خطوط برش ترسیم شده حرکت دهید تا برش تکمیل گردد.

میتوان به این روش هر چهار طرف بازشوی مستطیلی را برش داد و یا ضلع آخر را با استفاده از چاقو برش داد تا سوهان کاری کمتری نیاز باشد. هنگامی که همه ی اضلاع مستطیل برش خوردند تکه اضافی دیوار کاذب را خارج کنید تا بازشو کاملا باز گردد و در نهایت سطوح برش خورده را با استفاده از سوهان یا تیغه اره تمیز و صاف نمایید.

 

 • برش دهانه های بزرگ مستطیلی در دیوار کاذب با اره عمود بُر

برای برش بازشو های بزرگ مثل درب و پنجره ها در دیوار،بهتر است ابتدا برش را از کناره ها شروع کنید و ضلع بالایی را در آخر جداسازی کنید چون این کار باعث پاره نشدن کاغذ و بهبود خروجی برش خواهد شد.

ابتدا ابعاد بازشو را اندازه بگیرید و با مداد یا خودکار نوک تیز علامت گذاری کنید. اگر بتوانید برش مورد نظر را در حالتی که دیوار کاذب روی زمین یا تعدادی خرک قرار دارد انجام دهید خروجی بهتری نسبت به زمانی که دیوار در جای خود نصب شده است خواهید گرفت.

از اره عمود بُر برای برش اضلاع کناره ها و پایین و برای برش ضلع بالایی دهانه هم از چاقو استفاده کنید.برای تکمیل برش قسمت بالایی را توسط چاقو بکشید و با دقت به سمت پایین خم کنید،بعد به سرعت آنرا به سمت بالا ببرید و جدا کنید.

 

برای بریدن و تمیز کردن کاغذ های اضافی هم میتوانید با استفاده از یک چاقو و خم کردن تکه بریده شده کاغذ های اضافی را جدا کنید و در نهایت کناره ها را با استفاده از سوهان صاف کنید.

 • امیرحسین متین فر
 • فروردین 23, 1401
 • 64 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...