جستجو کردن
Close this search box.
انتخاب کمپرسور هوا برای میخکوب بادی

انتخاب کمپرسور هوا برای میخکوب بادی

گشتن به دنبال بهترین کمپرسور هوا برای تفنگ میخکوب می‌تواند سخت باشد،خصوصا به دلیل اصطلاحات و لغات خاص راجع به یک کمپرسور هوا که می تواند برای افراد معمولی مقدار بیش از حدی “فنی” به نظر برسد، حتی اگر کاربر می دانست به دنبال چه می گردد. اما این مقاله راهنمای مفیدی در مورد مواردی که هنگام انتخاب کمپرسور هوا باید به آنها توجه کرد، گردآوری کرده است.پس بخوانید تا این موارد را متوجه شوید! انتخاب کمپرسور هوا برای میخکوب بادی هم زیاد سخت نخواهد بود.

کمپرسور هوا برای تفنگ میخکوب

 

چه سایزی از کمپرسور هوا برای تفنگ میخکوب مناسب است؟

میخکوب پنوماتیک یک ابزار برقی متناوب است که نیازی به تامین مداوم هوا ندارد. برای کوبیدن میخ ها به چوب به فشار هوا نیاز دارد. بنابراین، تمام چیزی که نیاز دارید یک کمپرسور هوای قابل حمل با حداقل 2 درجه CFM و ظرفیت مخزن 2 تا 6 گالن است.

مشخصات مورد نیاز با توجه به نوع میخکوب و کاربرد آن متفاوت است. در اینجا یک جدول CFM مفید آورده شده که به انتخاب کمپرسور هوای مناسب برای تفنگ میخکوب با توجه به کاربرد آن کمک می کند.

 

نوع تفنگ میخکوب نوع کمپرسور مشخصات
میخکوب سوزنی پنکیک*/قابل حمل 2 CFM / 1 گالن
میخکوب برَد پنکیک /قابل حمل 2 CFM / 2 گالن
میخکوب سطحی پنکیک /قابل حمل 2 CFM / 2-3 گالن
میخکوب نماکاری(منگنه روکش) قابل حمل 4 CFM / 4-6 گالن
میخکوب قاب بندی قابل حمل 4 CFM / 4-6 گالن
میخکوب سقفی قابل حمل 4 CFM / 6 گالن
میخکوب 2-4 حالته چرخ زنجیری +6 CFM / 6 گالن

* اصطلاح “پنکیک” به مخزن مسطح و بیضی شکلی اشاره دارد که برای ذخیره هوای فشرده استفاده می شود و شبیه به پنکیک است که برای صبحانه سرو می شود.

 

مواردی که باید در یک کمپرسور هوا به دنبال آن باشید

هنگام خرید کمپرسور هوا برای تفنگ های میخکوب پنوماتیک خود باید به چه نکاتی توجه کنید؟ در اینجا 4 عامل مهم و 3 مورد تکمیلی که باید در نظر بگیرید آورده شده است:

 

 • ظرفیت مخزن

ظرفیت مخزن به کاری که قرار است انجام دهید بستگی دارد. اگر به تفنگ میخکوب برای مدت زمان طولانی نیاز دارید، طبیعی است که از یک کمپرسور هوا با ظرفیت مخزن بزرگ استفاده کنید.اکثر کمپرسورهای هوا که برای تامین انرژی ابزارهای پنوماتیکی مانند تفنگ میخکوب طراحی شده اند دارای ظرفیت مخزن از 1 گالن تا 8 گالن هستند. البته که کمپرسورهای هوا با سایز مخزن بزرگتر هم در بازار موجود است. اما اگر به دنبال حمل و نقل و سهولت در استفاده هستید، به خصوص اگر قصد دارید با تفنگ میخکوب کار کنید، 1 تا 6 گالن اندازه مناسب است.

ظرفیت مخزن

داشتن ظرفیت مخزن بزرگتر مزایای خود را دارد. با ظرفیت مخزن بزرگتر، قابلیت استفاده از فشار هوا را برای مدت طولانی تری خواهید داشت. اگر کمپرسور هوا ظرفیت مخزن کمی داشته باشد، مدت زیادی طول نمی کشد که فشار هوا کاهش می یابد و در این صورت طولی نمیکشد که منتظر موتور برای پمپاژ هوا و پر کردن مخزن برای استفاده خواهید ماند.با این وجود، همانطور که قبلا ذکر شد، اندازه کمپرسور کاملا به کاربرد آن برای کاربر بستگی دارد. اگر به تفنگ میخکوب برای کارهای معمولی خانه نیاز دارید، ظرفیت مخزن کوچک هم این کار را انجام می دهد و بالعکس.

 

 • CFM

CFM مخفف کلمه فوت مکعب بر دقیقه(Cubic Feet per Minute) است. قبل از خرید یک کمپرسور هوا، باید علاوه بر اندازه مخزن، CFM را نیز بررسی کنید. از نظر فنی، اگر به عنوان مثال، کمپرسور هوای شما دارای 5 CFM باشد، به این معنی است که حجم معینی از هوا را در 5 فوت مکعب از سطح در یک دقیقه می‌دمد. و به عبارت ساده، CFM اندازه گیری سرعت جریان هوا در یک زمان معین را نشان می دهد.توصیه می شود کمپرسور هوا با CFM کمی بالاتر از CFM مورد نیاز ابزار خود را انتخاب کنید.این کار اطمینان می بخشد که ابزار شما به طور موثر با کمپرسور هوا کار می کند و از عملکرد ضعیف تفنگ میخکوب جلوگیری می کند. اگر می خواهید CFM مناسب برای تفنگ میخکوب خود را پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که CFM مورد نیاز تفنگ میخکوب خود را در 5/1 ضرب کنید. این مقدار حاصل CFM مناسب برای کمپرسور هوا است که برای ابزار مربوطه مورد نیاز است.

تفنگ های بادی میخکوب

تفنگ های بادی میخکوب یکی از ابزارهای برقی هستند که در مقایسه با ابزارهایی مانند آچار ضربه ای یا اسپری رنگ، به کمترین CFM نیاز دارند. میخکوب سطحی و میخکوب برَد می توانند تنها با 1 CFM کار کنند، در حالی که یک میخ کوب قاب بندی برای عملکرد صحیح به 2 CFM نیاز دارد.از آنجایی که یک تفنگ میخکوب به جای جریان مداوم هوا به دمش های کوتاه هوا نیاز دارد، یک کمپرسور هوا با 2-4 CFM کافی است.

 

 • PSI (فشار)

اصطلاح PSI مخفف پوند بر اینچ مربع(Pounds per Square Inch) است. PSI فشار هوا را در هر اینچ مربع از سطح نشان می دهد. تقریباً تمام کمپرسورهای هوای کوچک از برندهای برتر، PSI کافی برای کار با تفنگ‌های میخ‌کوب بادی را ارائه می‌دهند. بنابراین لازم نیست زیاد نگران PSI باشید و باید بیشتر روی CFM تمرکز کنید که عامل کلیدی است. ناگفته نماند که داشتن PSI بزرگتر برای کمپرسور هوا نیز مزیت خود را دارد. فشار بالاتر به معنای مقدار بیشتر هوا در همان حجم مخزن است. به عنوان مثال، اگر یک کمپرسور هوا با مخزن 1 گالن و مقدار 150 PSI دارید، همان مقدار هوا در کمپرسور با مخزن 5/1 گالن با 100 PSI وجود دارد.

کمپرسور برای میخکوب بادی

میتوان گفت CFM و PSI یکدیگر را تکمیل میکنند. اطمینان از اینکه کمپرسور هوای شما با مقادیر PSI و CFM مطابقت دارد، در دراز مدت برای ابزار شما مفید خواهد بود. همچنین توصیه می شود که یک کمپرسور هوا تهیه کنید که دارای PSI بزرگتر از میزان مورد نیاز برای تفنگ میخکوب شما باشد. یک نکته حرفه ای برای پیدا کردن PSI مناسب برای ابزار شما این است که PSI مورد نیاز را در 25/1 ضرب کنید.

 

 • HP

HP مقدار اسب بخار کمپرسور هوا را نشان می دهد. HP یک کمپرسور هوا قدرت کلی موتور شما را نشان می دهد. به عبارت ساده، میزان کاری که کمپرسور هوا می تواند در یک زمان معین انجام دهد را مشخص می کند.برای کمپرسورهای هوای کوچک قابل حمل ، HP اهمیت چندانی ندارد. هنگامی که یک کمپرسور با مقدار CFM، PSI و حجم مخزن کافی انتخاب می کنید، معمولاً قدرت اسب مورد نیاز را برآورده می کند.

منطقی است که یک کمپرسور 5 اسب بخاری نمی تواند به اندازه یک کمپرسور هوا با قدرت 10 اسب بخار کار کند. با این حال، فاکتورهای دیگر کمپرسور هوا مثل CFM و PSI نقش خود را به خوبی بازی میکنند.حتی ممکن است مواردی وجود داشته باشد که کمپرسورهای هوای 5 اسب بخار و 10 اسب بخار همان مقدار PSI را روی نرخ 10 CFM ارائه دهند. در این حالت، بدیهی است که کمپرسور هوای 5 اسب بخاری بازدهی کافی را ارائه می دهد در حالی که مورد دوم در حال هدر دادن نیرو است. بنابراین، داشتن HP بزرگتر به معنای راندمان بالاتر نیست و باید مقدار HP مناسب را در کنار CFM و PSI ابزارها در نظر گرفت.

 

 ویژگی های تکمیلی برای جستجو در این مورد:

علاوه بر الزامات فنی، ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که هنگام انتخاب کمپرسور هوا بهتر است به دنبال آنها باشید:

 

 • سیستم خنک کننده هوا

یک سیستم خنک کننده هوا تضمین می کند که کمپرسور هوای شما در طول مدتی که از آن استفاده می کنید خنک می ماند. این سیستم نه تنها سیستم را خنک می کند، بلکه عمر ماشین ها و ابزارهای برقی پنوماتیک شما را نیز افزایش می دهد.

 

 • حفاظ حرارتی

هنگامی که با کمپرسور هوا بیش از حد کار کنید و همچنین کمپرسور هوای شما سیستم خنک کننده هوا نداشته نباشد، مطمئناً بیش از حد گرم می شود. گرمای بیش از حد می تواند در دراز مدت به دستگاه آسیب برساند. بنابراین، با حفاظ حرارتی، دستگاه شما دارای ویژگی خاموش شدن خودکار است که در صورت گرم شدن بیش از حد، دستگاه را خاموش می کند.

 

 • قابلیت حمل

طبیعتا یک کمپرسور هوا با اندازه جمع و جور بهره وری شما و همچنین سهولت استفاده را افزایش می دهد. یک کمپرسور هوای بزرگ که می تواند چندین ابزار را تغذیه کند برای یک مغازه یا کارخانه منطقی است. با این حال، برای سازندگان، کارگران ساختمانی و پروژه‌های بازسازی خانه، قابلیت حمل اهمیت بیشتری دارد. هنگامی که یک کمپرسور هوا خیلی بزرگ و سنگین باشد، استفاده از ابزارهای بادی مانند تفنگ های میخکوب سخت طاقت فرسا می شود.

کمپرسور هواهمچنین،در این حالت موضوع مکان مناسب برای انبار و نگهداری نیز مطرح می شود. بنابراین برای کاهش این مشکلات، مطمئن شوید که کمپرسور هوای مناسب را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

 

 • سطح نویز

برخی از این تجهیزات واقعاً صدای بلندی دارند. در ابتدا ممکن است احساس کنید که این موضوع چندان اهمیتی نخواهد داشت، به خصوص اگر گه گاه از آن برای تعمیرات یا پروژه های شخصی استفاده می کنید. با این حال، پس از چند بار استفاده از کمپرسور، این صدا می تواند واقعا آزاردهنده باشد.

 

کدام کمپرسور هوا را بهتر است تهیه کنید؟

چه یک کمپرسور هوا را به صورت آنلاین چه از فروشگاه محلی خریداری کنید، می توانید محصولاتی از کمپرسور هوای کوچک پنکیک گرفته تا سیستم های صنعتی عظیم را پیدا کنید. برخی از این کمپرسورهای هوا می توانند ویژگی های تکمیلی اشاره شده را نیز ارائه دهند. اما موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید الزامات فنی ذکر شده در بالا است که تضمین می کند ابزار و ماشین های شما ماندگاری طولانی مدت دارند یا خیر.

 

در نتیجه:

 • تقریباً هر کمپرسور قابل حملی قدرت کافی برای کار با منگنه مبلی ، میخکوب های سوزنی و تفنگ های میخکوب برَد را دارد.
 • برای میخکوب های سطحی بهتر است یک کمپرسور با 2 CFM تهیه کنید تا از میخکوبی بدون وقفه اطمینان حاصل کنید.
 • میخکوب‌های قاب‌بندی به قدرت بیشتری نیاز دارند و من به شما توصیه می‌کنم یک کمپرسور هوای 4 CFM با مخزن 6 گالن تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...