جستجو کردن
Close this search box.
انتخاب و استفاده از نوار نقاشی

انتخاب و استفاده از نوار نقاشی

نوار نقاشی را سریعتر و موثرتر بچسبانید تا بتوانید زودتر نقاشی را شروع کنید و اشتباهات کمتری مرتکب شوید.

نوار نقاشی

1/13

نوار نقاشی مناسب کارتان را انتخاب کنید

مواقعی وجود دارد که محصول ارزان تر به اندازه محصول گرانتر برای شما کارایی دارد. اما نوار نقاشی اینطور نیست. اگر نواری می خواهید که محکم به سطح بچسبد و به راحتی جدا نشود، از نواری استفاده کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد.

برای نوار چسب عمومی، از ScotchBlue No. 2090 استفاده کنید. این محصول دو مدل دارد: یکی نوار چسب استاندارد، و دیگری با چسبندگی کمتر برای چسباندن روی سطوح ظریف تر. می توانید تا 14 روز آن ها را روی سطوح بچسبانید.  همچنین می توانید از نوار آبی روی شیشه پنجره استفاده کنید. این چسب مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است.

Scotch No. 2060  بسیار چسبنده است و برای سطوح مانند گچ و آجر به خوبی کار می کند. نوار نقاشی 1-2/1 اینچ برای اکثر کارها به خوبی عمل می کند.

 

کاربرد نوار نقاشی

2/13

تفاوت بین ماسکه کردن و نوار نقاشی چیست؟

اگرچه ممکن است در نگاه اول یکسان به نظر برسند، نوار نقاشی و نوار ماسکه جایگزین یکدیگر نیستند.

نوارهای نقاشی معمولاً با موادی ساخته می شوند که به اندازه کافی بادوام هستند تا قطرات رنگ را کنترل کنند، در حالی که نوارهای ماسک اغلب سست تر و آسیب پذیرتر در مقابل نفوذ رنگ هستند. همچنین احتمال پاره شدن نوار ماسکه بسیار بیشتر است، که این امر پوشاندن دقیق و مطمئن سطوح را سخت‌تر می‌کند.

و از طرفی هنگامی که کار انجام شد و رنگ خشک شد، نوارهای نقاشی با کیفیت، به گونه ای طراحی می شوند که به راحتی و بدون باقی ماندن تکه های چسب، جدا شوند.

 

تمیز کردن قبل از زدن نوار نقاشی

3/13

قبل از استفاده از نوار نقاشی، محل کارتان را تمیز کنید

حتی با کیفیت ترین نوار نقاشی هم روی یک سطح گرد و خاکی و کثیف ، نمی چسبد. اگر هر کار آماده‌سازی نقاشی را با تمیز کردن قالب‌ها یا دیواری که روی آن نوار چسب می‌زنید شروع کنید، در زمان و خطا در کار صرفه‌جویی خواهید کرد.

معمولاً قبل از هر کار، غبارگیری کامل با پارچه مرطوب لازم است. اما اگر سطح آن چرب است، آن را با محلول شوینده بدون فسفات بشویید و قبل از چسب زدن صبر کنید تا سطح کاملا خشک شود.

 

4/13

سرعت آماده سازی نقاشی را با اپلیکاتور نوار نقاشی افزایش دهید

اگر واقعاً می خواهید کار نوارچسب خود را سرعت بخشیده و ساده کنید، یک اپلیکاتور نوار بخرید. این اپلیکاتور طراحی شده است تا به شما کمک کند دقیقاً با استفاده از سطح مجاور به عنوان راهنما چسب کاری کنید. شما به سادگی آن را در امتداد قالب، دیوار یا سقف بغلتانید تا نوار را بچسبانید، سپس از کاتر داخلی برای برش نوار در انتهای کار استفاده کنید.

 

پرس نوار نقاشی

5/13

نوار نقاشی را به لبه کار پرس کنید تا از تمیزی کار اطمینان حاصل کنید

پس از چسباندن نوار نقاشی، مطمئن شوید که لبه را به سمت پایین مانند شکل کاملا فشار دهید تا آن را ببندید. در غیر این صورت مطمئناً رنگ به زیر لبه نوار نفوذ می کند. یک چاقوی بتونه انعطاف پذیر عالی عمل می کند. از یک انتهای نوار شروع کنید و در حالی که فشار رو به پایین وارد می کنید، تیغه را در امتداد نوار بکشید. تیغه چاقوی بتونه را کمی کج کنید تا درست در امتداد لبه نوار فشار وارد کنید.

 

مراقبت از دیوار هنگام نقاشی

6/13

نحوه محافظت از دیوارها هنگام رنگ آمیزی سقف

اگر سقف را رنگ آمیزی می کنید، پوشاندن ورقه های پلاستیکی سبک بهترین راه برای محافظت از دیوارها است.

در اینجا یک راه سریع و آسان برای آویزان کردن پلاستیک آورده شده است. از نوار نقاشی 1-2/1 اینچ با قدرت نگهداری متوسط تا بالا استفاده کنید. لبه بالایی را محکم کنید، اما پایین را شل بگذارید. باید کمی خم شود تا سطح زیرین چسبناک ظاهر شود. لبه ورقه پلاستیکی سبک را به نوار بچسبانید و بگذارید به زمین آویزان شود.

همیشه ابتدا در یک منطقه ای از دیوار که در دید نیست، تست کنید تا مطمئن شوید که نوار رنگ را از دیوار نمیکند.

 

اعمال نوار نقاشی در کناره ها

7/13

نحوه اعمال نوار نقاشی در گوشه ها

با این تکنیک ساده می توان به راحتی در گوشه های داخلی چسب نقاشی را به تمیزی بچسبانید. برای آماده شدن برای رنگ آمیزی گوشه ها، تکه ای از نوار را در گوشه بچسبانید و آن را با یک چاقوی بتونه به گوشه پایین فشار دهید. سپس امتداد چین را با یک چاقوی تیز برش دهید . حالا دیگر لازم نیست در مورد قطعه بعدی چسب نقاشی خیلی مراقب باشید.

 

محافظت از کف هنگام رنگ آمیزی

8/13

برای محافظت از کف در هنگام رنگ آمیزی از کاغذ کرافت استفاده کنید

در اینجا نکته ای برای صرفه جویی در وقت شما هنگام جابجایی پارچه های رنگی وجود دارد. کار را با استفاده از یک حاشیه کاغذ کرافت در اطراف اتاق شروع کنید. می‌توانید رول‌های کاغذ پوششی به عرض شش اینچ را در مراکز خانگی و فروشگاه‌های رنگ خریداری کنید. با قرار گرفتن حاشیه، می‌توانید در حین رنگ‌آمیزی، برزنت‌ها را در امتداد حرکت دهید، و دیگر نیازی به هدر دادن زمان برای محکم نگه‌داشتن آن‌ها به قرنیز ندارید.

 

چسباندن نوار نقاشی

9/13

نوار چسب نقاشی را بدون ابزار خاصی بچسبانید

برای چسباندن سریع و دقیق نوار نقاشی، بدون ابزار خاصی، چند اینچ چسب به قالب بچسبانید و حدود شش اینچ دیگر از رول باز کنید. در حالی که رول نوار را محکم روی دیوار گرفته اید، آن را به سمت پایین بچرخانید تا این بخش از نوار چسب بچسبد و این روند را تکرار کنید. این کار نیاز به تمرین دارد، اما تسلط بر این تکنیک، سرعت و دقت شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 

10/13

نوار نقاشی را قبل از اینکه آن را بکشید امتیاز بگیرید

در حالت ایده‌آل، نوار نقاشی را باید فوراً بردارید، در حالی که رنگ هنوز خیس است. اما در واقعیت این کار عملی نیست. در وهله اول، بیشتر رنگ های مبتنی بر آب خیلی سریع خشک می شوند. زمانی که در حال نقاشی کردن یک اتاق هستید، رنگی که از آنجا شروع کرده اید شروع به خشک شدن می کند. و اگر باید لایه دوم رنگ را اعمال کنید، مطمئناً نمی خواهید نوار را بردارید و سپس مجبور به اعمال مجدد آن شوید.

راه حل این است که اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و سپس قبل از اینکه آن را بکشید، لبه نوار را با یک چاقوی بتونه بکشید. این کار هر گونه پیوندی که با رنگ ایجاد شده است را از بین می برد و اطمینان حاصل می کند که نوار نقاشی بدون آسیب رساندن به رنگ شما برداشته می شود.

 

نقاشی گوشه دیوار با نوار نقاشی

11/13

نقاشی داخل گوشه ها

هنگامی که در حال رنگ آمیزی دیوار در یک گوشه داخلی هستید، بدست آوردن یک خط مستقیم خوب دشوار است، به خصوص اگر گوشه گرد یا دارای لایه های رنگی باشد. ترفند این است که اطراف گوشه را رنگ کنید. سپس وقتی رنگ خشک شد، قسمت رنگ شده را با استفاده از نوار نقاشی باکیفیت بالا، بپوشانید.

اما سعی نکنید همان گوشه را بچسبانید. نوار را حدود 8/1 اینچ از گوشه ای که به دست آوردن یک خط کاملاً مستقیم آسان تر خواهد بود، در عرض حرکت دهید. هیچ کس هرگز متوجه نخواهد شد که یک رنگ کمی از گوشه امتداد می یابد و در نهایت با تغییر رنگ مستقیم و واضح مواجه خواهید شد.

 

نوار چسب پنجره

12/13

آماده سازی نقاشی: نوار چسب پنجره، بدون خطا

هنگام رنگ آمیزی پنجره ها، مگر اینکه دستی فوق العاده ثابت و بدون لرزش داشته باشید، پوشاندن شیشه پنجره سریعتر و آسان تر است، به خصوص اگر از این روش فوق العاده سریع استفاده کنید:

نوار نقاشی را به در چهارچوب پنجره بچسبانید و انتهای آن را بلند بگذارید. سپس انتهای نوار را با یک چاقوی بتونه انعطاف پذیر به گوشه فشار دهید. برای جدا کردن نوار اضافی از یک چاقوی کاربردی یا کاتر استفاده کنید. اکنون به راحتی می توانید پنجره را به تمیزی رنگ کنید.

 

13/13

فلپ های کاغذ از پاشیدن رنگ از غلتک رنگ محافظت می کند

گسترش نوار نقاشی با یک تکه کاغذ ماسک سه اینچی تمام چیزی است که برای محافظت از چهارچوب در برابر پاشش و چکه غلتک رنگ لازم است. مطابق عکس از یک کاغذ سه اینچی استفاده کنید. کاغذ عریض‌تر ممکن است ایده بهتری به نظر برسد، اما آویزان می‌شود و محافظت چندانی ایجاد نمی‌کند. کاغذ سه اینچی آویزان نمی شود، همچنان می توانید درها را ببندید بدون اینکه کاغذ مزاحمت ایجاد کند. کاغذ سه اینچی را در امتداد قسمت بالای پنجره ها و درها و در امتداد تخته قرنیز بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...