جستجو کردن
Close this search box.
ابزارهای جوشکاری - بهترین ابزارهای چینی

بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری

آیا علاقه دارید یک کار جدید در زمینه ساخت فلز به عنوان حرفه تان و یا به عنوان یک سرگرمی انجام دهید؟ برای جلوه بخشیدن حرفه ای به پروژه های خود، علاوه بر دستگاه جوش به ابزارهای خاص دیگری هم احتیاج دارید. در اینجا برخی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری را معرفی می کنیم. ابزارهای جوشکاری چینی که ما در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم کیفیت بالایی دارند و با قیمت مناسب در دسترس هستند.

بستن قطعه کارها، اندازه گیری دقیق و ایجاد برش دقیق در مواد سخت بدون ابزار مناسب غیرممکن است. یافتن ابزارهای باکیفیت که کار را به خوبی انجام می‌دهند و با بودجه شما متناسب اند یکی از اولین چالش های شما به عنوان یک علاقه مند به کار با فلزات است.

بدون ابزار، جوشکاری و اتصال فلز به صورت یکپارچه غیرممکن است. برای اطمینان از اینکه یک جوش مستحکم ایجاد کنید، به طیف گسترده ای از ابزارهای جوشکاری با کیفیت بالا نیاز دارید. در اینجا لیستی از بهترین ابزارهای جوشکاری، به ویژه بهترین ابزارهای چینی مناسب پروژه های جوشکاری را مشاهده خواهید کرد.

 

لیستی از بهترین ابزارهای چینی مناسب پروژه های جوشکاری:

 

 دستگاه جوش (اینورتر جوشکاری)

اینورتر - ابزارهای جوشکاری

اینورتر یک تنظیم کننده ولتاژ است که توسط یک سیستم الکترونیکی کار می‌کند. در یک نمونه از اینورتر دستگاه جوش، منبع تغذیه AC (جریان متناوب) به ولتاژ خروجی قابل استفاده‌ی کمتری تبدیل می‌شود، مانند 240 ولت AC (متناوب)  تا 20 ولت DC (مستقیم).

اینورتر جوشکاری Ronix 4604 یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری است. این دستگاه دارای یک ترانسفورماتور با هسته فریت است که با روش‌های مدرن کویل شده است. بسیاری از جوشکاران به این اینورتر علاقه مند هستند. زیرا دارای مسیرهای انتقال قدرت با ظرفیت بالا، عایق کافی در قسمت های مختلف برد برای جلوگیری از تداخل مغناطیسی و دارای خازن های با ظرفیت بالا می‌باشد.

این دستگاه با ولتاژ 220 ولت و با فرکانس 50 هرتز کار می‌کند. با ولتاژ خروجی 65 ول‌، جریان خروجی این وسیله  از 30 تا 200 آمپر متغیر است. اینورتر جوشکاری 4604 Ronix جدید می‌تواند به لطف توان زیادی که دارد، به طور مداوم با الکترودهای 4 و 5  کار جوشکاری را انجام دهد.

این اینورتر جوشکاری از فناوری IGBT هم پشتیبانی می‌کند که باعث افزایش بازده جوشکاری و کاهش مصرف انرژی می‌شود. این مورد باعث کاهش مقاومت اجزا و مغناطیس شده و در عین حال عملکرد دستگاه را افزایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اینورتر جوشکاری با عملکرد بالا، Ronixtools.com یا فروشگاه اینترنتی تاج ابزار را بررسی کنید.

فرچه (برس) سیمی

برس سیمی - ابزارهای جوشکاری

برس های سیمی یکی دیگر از ابزارهای جوشکاری تمیز است. هدف آن از بین بردن زنگ زدگی از فلز پایه بدون از بین بردن آن است. برس های سیمی بر اساس کاربرد مورد نظر به چند دسته تقسیم می‌شوند. فرچه سیمی تخت، فرچه سیمی کاسه ای، فرچه سیمی استوانه ای و فرچه سیمی مسواکی (دستی).

برای آماده سازی محل های جوش، از فرچه سیمی کاسه ای استفاده می شود. فرچه سیمی استوانه ای برای تمیز کردن محل های با دسترسی دشوار مانند مکان های T شکل استفاده می‌شود، در حالی که برس های دستی (مسواکی) برای تمیز کردن سطح جوش های جزئی با چند بار کشیدن روی آن استفاده می‌شود. هنگام خرید فرچه سیمی، به ناحیه ای که می‌خواهید تمیز کنید و زبری سیم ها دقت کنید.

برس های سیمی مارک SALI از کیفیت بالایی برخوردار هستند و گفته می‌شود که یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری این مارک است. فرچه سیمی 9.5 اینچی برند SALI دارای ضخامت سیم 0.3 میلیمتر است و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این برس یک ابزار چند منظوره است که به طور کلی در کارهای تمیزکاری سطح جوش استفاده می‌شود. همچنین این فرچه سیمی برای از بین بردن لکه، رنگ، زنگ و غیره بسیار کاربردی است.

چکش جوشکاری (چکش گلزن)

چکش گلزن - ابزارهای جوشکاری

یک طرف چکش دارای انتهای نوک تیز است، در حالی که طرف دیگر دارای قسمت صاف است. از این وسیله برای برداشتن گل و تکه های فلزی پرتاب شده حین جوشکاری از روی سطح قطعه‌کار استفاده می‌شود.

علاوه بر این، لکه های کنار جوش ها با انتهای صاف چکش برداشته می‌شوند. چکش باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد و جوش را بدون آسیب رساندن به قطعه کار برای شکستن گل آن پرداخت کند. فارغ از نوع جوشکاری که انجام می‌دهید، از چکش گلزن به وفور استفاده خواهید کرد.

اکثر جوشکاران، چکش گلزن جوشکاری KSEIBI 274060 را نسبت به سایر چکش های دیگر ترجیح می‌دهند. زیرا یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری است. این چکش با مارک KSEIBI دارای دسته فنری مقاوم در برابر ضربه و سر بلند تقویت شده می باشد. تمیز کردن و خرد کردن بقایای جوش به راحتی با این ابزار انجام می‌شود. طراحی دوگانه سر چکش، دارای حالت قلم در یک طرف و حالت نقطه‌ای در طرف دیگر برای ورود به مناطق تنگ و باریک می‌باشد.

 

انبر MIG

انبر میگ - ابزارهای جوشکاری

انبردست MIG، در مقایسه با دیگر انبردست ها، طیف وسیعی از کارها و عملکردها را به کاربران ارائه می‌دهد. این انبرها یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری هستند. همانطور که از نام ابزار پیداست به طور خاص برای جوشکاری MIG توسعه داده شده اند. قسمت بیرونی با نوک سوزنی بلند برای پاک کردن گل و ضایعات از قسمت داخلی روی تفنگ جوشکاری MIG و همچنین برای جابجایی ایمن فلز داغ استفاده می‌شود.

قسمت منحنی زیر فک ها به چرخش و نصب مجدد نوک قطعه کار کمک می‌کند. این انبردست همچنین دارای قسمتی با حالت سیم چین برای کوتاه کردن سیم MIG شما به طول دلخواه است. اگر به خاطر گرم و سرد شدن، کلاهک خارجی تفنگ محکم گیر کرده باشد، ناحیه بزرگ گوشه دار روی دسته در برداشتن آن به شما کمک می‌کند.

انبر جوشکاری میگ ROCFLY MP-01B یک ابزار چند منظوره است که به طور خاص برای پروژه های جوشکاری طراحی شده است. ROCFLY MP-01B MIG Welding Plier برای چکش کاری، برش سیم، نگهداری قطعات کنار هم و کشیدن سیم استفاده می‌شود. این انبردست عالی با نام تجاری ROCFLY از استیل کربن با کیفیت بالا جهت استحکام و دوام بالا ساخته شده است. به دلایل ذکر شده در بالا، انبر ROCFLY MP-01B یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری شناخته می‌شود.

 

دستگاه فرز

دستگاه فرز برقی - ابزارهای جوشکاری

دستگاه های فرز برقی از ابزارهای پرکاربرد در اکثر مشاغل فنی هستند که تقریباً در هر ابزارفروشی یافت می‌شوند. فرزهای برقی یک ابزار قابل حمل برای برش فلز هستند که جوش ها را صاف و صیقل می‌کنند، زنگ زدگی را از بین می‌برند و شیارهای فلزی را با دیسک ها و صفحه هایشان سنگ زنی می‌کنند.

هنگام جوشکاری MIG یا TIG باید جوش را پس از آن تمیز کنید، به طوری که مرتب و صاف به نظر برسد. همچنین باید سطح فلز خود را قبل از جوشکاری آماده کنید و روی سطحی تمیز جوش بزنید. دستگاه های فرز ابزارهای ایده آل برای این کار هستند و باعث صرفه جویی زیادی در وقت شما می‌شوند!

دستگاه فرز Ronix 3241 یکی از بهترین ابزارهای چینی برای پروژه های جوشکاری محسوب می‌شود. این ابزار دارای یک موتور قوی 2400 واتی است و از عملکرد و اطمینان بالایی برخوردار است. این ابزار قدرتمند با سرعت 6000 دور در دقیقه ابزاری بسیار سریع به حساب می‌آید. فناوری جریان مستقیم هوا این ابزار باعث خنک شدن موتور به جهت عملکرد مطمئن تر و قابلیت های اضافه تر می شود.

از دیگر قابلیت های این ابزار سوئیچ آن می‌باشد که منجر به ایمنی بهتر ابزار شده است. در کنار ایمنی، دوام آن هم بسیار بالاست.

رونیکس همچنین با استفاده از بلبرینگ های ضد گرد و غبار، ایمنی و دوام را برای این محصول در نظر گرفته است. با این بلبرینگ ها می‌توانید آسان و سریع کارها را انجام دهید! وبسایت Ronixtools.com می تواند اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار قدرتمند در اختیار شما قرار دهد.

سوالات متداول

  1. در جوشکاری از چه ابزارهایی استفاده می شود؟

عینک و کلاه ایمنی، انبردست MIG، چکش جوشکاری و اینورتر جوشکاری از جمله ابزارهای اساسی مورد نیاز برای جوشکاری هستند.

  1. چهار مورد از انواع جوشکاری کدامند؟

جوشکاری MIG، جوشکاری TIG، جوشکاری SMAW و جوشکاری FCAW چهار نوع اصلی جوشکاری هستند.

  1. آیا دستگاه های جوش با مارک رونیکس از کیفیت خوبی برخوردار هستند؟

اینورتر جوشکاری 4604 رونیکس بالاتر از همه استانداردها است و از کیفیت بالایی برخوردار است. اکثر توزیع کنندگان چینی این نسخه جدید رونیکس را توصیه می‌کنند.

 

نتیجه

جوشکاران مبتدی برای ایجاد جوش مرتب و بادوام، صرفه جویی در وقت و اطمینان از حداکثر دقت در کارشان به ابزار مناسب نیاز دارند. ابزارهای چینی ذکر شده برای پروژه های جوشکاری می‌تواند کمک شایانی به جوشکار مبتدی و حرفه ای کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...