جستجو کردن
Close this search box.

18 ترفند فوق العاده برای استفاده از چکش

چکش برای اکثر پروژه های بازسازی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. اما آیا می‌دانستید که این ابزار می‌تواند کاری بیشتر از کوبیدن میخ ها انجام دهد؟ 18 ترفند فوق العاده برای استفاده از چکش را به اختصار به آنها پرداخته ایم.

 

1/19

چوب اندازه گیری

اگر می توانید طول چکش خود را به خاطر بسپارید، می تواند یک وسیله اندازه گیری مفید باشد.

اندازه گیری چکش

 

2/19

نگهدارنده چکش پی وی سی

دفعه بعد که میخ می‌ زنید، با این نگهدارنده چکشی محکم اما شیک این کار را به سبکی متفاوت انجام دهید. برای ساختن آن، از یک اره برقی یا اره نواری استفاده کنید تا یک طرف لوله پی وی سی را به ارتفاع 2 اینچ و طرف دیگر را 6 اینچ مانند شکل ببرید. قسمت 2 اینچی را در پایین بگذارید تا چکش را داخل آن بیاندازید. برای ایجاد شکاف از دریل استفاده کنید و آن را در دو خط سوراخ کنید تا بتوانید کمربند خود را از آن رد کنید. سوراخ‌ها را با یک سوهان رتیل مرتب کنید. تمام شد! از دسترسی آسان چکش خود لذت ببرید.

نگهدارنده چکش پی وی سی

 

3/19

از این ترفند ها برای تغییرات ابزار دستی در صنعت نجاری استفاده کنید:

ابزارهای دستی معمولاً برای کاری که در نظر گرفته شده بودند کاملاً مورد استفاده قرار می گیرند. اما گاهی اوقات، شما نیاز دارید که آن ابزار دستی را اصلاح کنید. پس با تماشای این فیلم ابزارهای دستی خود را برای کارآیی بیشتر اصلاح کنید.

 

4/19

قفسه فوری برای نگهداری چکش ها

در اینجا یک قفسه فوری برای چکش ها وجود دارد! بر روی یک تخته به تعداد مورد نیاز پیچ 2 اینچی بزنید و آن را به دیوار مغازه بچسبانید. چکش ها را مانند تصویر روی پیچ ها قلاب کنید تا به نظر برسد که آماده بیرون کشیدن میخ هستند. شکاف V پنجه چکش با رزوه‌های پیچ ثابت می‌شود تا چکش به زمین نیفتد و دسته برای گرفتن آسان به سمت شما زاویه دارد.

نگهدارنده چکش

 

5/19

اهرم بیشتر

برای محافظت از سطوح ظریف مانند چوب سرو یا هر سطح دیگر، یک پیچ گوشتی را زیر سر چکش قرار دهید. برای کشیدن مستقیم، پیچ گوشتی را به نحوی بگیرید که نقطه محوری تا حد ممکن به میخ نزدیک شود. پیچ گوشتی همچنین اهرم بهتری به چکش می‌دهد. برای بیرون کشیدن میخ هایی که به راحتی به بیرون کشیده می شوند و عمیقا داخل چوب نباشند، چکش را مستقیما به عقب بکشید تا به طرفین. اما نه همیشه. زیرا ممکن است چکش دسته چوبی خود را بشکنید. شما می‌توانید با یک چکش دسته فایبرگلاس یا فولادی برای میخ های عمیق تر استفاده کنید.

ابزارهای دستی، عالی هستند، به خصوص زمانی که از آنها برای کارهایی استفاده کنید که برای انجام آن طراحی نشده اند.

اهرم با چکش

 

6/19

محافظت بهتر از انگشتان

اگر شما پروژه‌های کوچک زیادی می سازید، طبیعتا از میخ‌های کوچک زیادی استفاده می‌کنم – آنقدر کوچک که گاهی نمی‌توانید آن ها را به راحتی بگیرید. راه حل آن این است که یک درب پلاستیکی از یک قوطی کوچک بادام زمینی را برش دهید و یک سوراخ کوچک در انتهای آن دریل کنید. سپس شکافی را که از سوراخ دور می‌شود برش دهید تا وقتی درب را به سمت عقب می‌کشید، از میخ خارج شود.

محافظت از انگشتان

 

7/19

شکستن چوب

پنجه چکش می تواند به عنوان یک تبر کوچک برای شکافتن بلوک های چوبی یا بریدن لبه های بیرون زده تخته عمل کند.

شکستن چوب با چکش

 

8/19

چکش نرم خانگی

یک چکش فلزی را با یک توپ تنیس بپوشانید تا از سطوح پروژه های خود محافظت کنید. با دقت یک حرف X را با یک چاقوی تیز در توپ ببرید. آن را به اندازه کافی بزرگ کنید تا سر چکش شما وارد آن شود سپس متوجه خواهید شد که چکش لاستیکی شما بهتر از یک چکش لاستیکی استاندارد کار می کند، زیرا ضربه را روی یک منطقه کوچک متمرکز می کند و لکه های سیاهی بر جای نمی گذارد.

چکش نرم خانگی

 

9/19

اکستنشن چکشی

هنگامی که نیاز به فضای بیشتری برای دسترسی چکش دارید تا در یک نقطه تنگ قرار بگیرید، یک لولای درب قدیمی و سنگین گزینه مناسبی است که ضربه عالی ایجاد می کند.

لولای درب قدیمی

 

10/19

قدرت چکش خود را به حداکثر برسانید

پنجه چکش خود را به ساقه میخ بکوبید و با استفاده از لبه پنجه به عنوان نقطه محوری آن را به طرفین تکان دهید. این روند را تا زمانی که میخ را بیرون بیاورید تکرار کنید. این تکنیک حداکثر قدرت کششی را با فشار کمی روی دسته ایجاد می کند.

کشیدن میخ

 

11/19

تفنگ درزبندی برای کلاهک های هوایی

دسته چکش یک پیستون درزبندی مناسب، در زمانی که واقعاً به یک یا دو ضربه نیاز دارید ایجاد می کند.

تفنگ درزبندی

 

12/19

میخ زنی مرتب تر و ایمن تر

استفاده از یک تکه مقوا به شما کمک می کند تا از ضربه زدن به انگشتتان محافظت کنید. میخ را از یک ورقه نازک مقوا وارد کنید تا هنگام میخ زدن در موقعیت خود قرار گیرد. این کار باعث افزایش دقت در کار شما می شود.

میخ زنی مرتب

 

13/19

DIY  قفسه کت چکشی

امروزه در بازار از قیمت جالب‌ترین قلاب‌ها متحیر خواهید شد. در جستجوی جایگزین‌های ارزان‌تر، می توانید در اینترنت بگردین و انبوهی از ایده‌های خلاقانه را کشف کنید. اگر به دنبال قفسه‌ای هستید که زندگی خودتان را بیان کند، شروع به پیاده سازی خلاقیت خود کنید و ابزار جدید بسازید!

قفسه کت چکشی

 

14/19

به سر پیچ های رنگ گرفته ضربه بزنید

اگر در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنید، احتمالاً با سر پیچ‌هایی که با لایه‌های رنگ مسدود شده‌اند برخورد کرده‌اید. به جای تلاش برای خراش دادن رنگ، این ترفند را امتحان کنید: به سادگی یک مته درایور را بردارید، آن را روی سر پیچ قرار دهید و چند ضربه با چکش به آن بزنید تا زمانی که در شکاف های پیچ قرار بگیرد.

ضربه به سر پیچ

 

15/19

نگهدارنده میخ دستی

هنگام کار با میخ های کوچک یا در قسمت های تنگ (یا هر دو!) انگشتان خود را با کمک گیره مو از ضربه دور نگه دارید. یک سنجاق مو برای این کار عالی است زیرا می تواند حتی کوچکترین میخ ها را بگیرد و فاصله زیادی بین انگشتان شما و چکش ایجاد می کند.

فقط میخ را داخل پین آن قرار دهید. سپس سنجاق را در جایی که به میخ نیاز دارید نگه دارید و چکش بزنید. هنگامی که میخ تا حدودی وارد کار شما شد، می توانید سنجاق را بردارید و به چکش زدن ادامه دهید.

نگهدارنده میخ دستی

 

16/19

ضربه گیر چکشی

کلاهک پایه صندلی لاستیکی فورا چکش را به یک پتک لاستیکی تبدیل می کند و اگر می‌خواهید میخ را بدون ضربه ای به چوب وارد کارتان کنید، در کلاهک لاستیکی یک سوراخ ایجاد کنید و  آنقدر بکوبید تا لاستیک به چوب برخورد کند، با این کار از آسیب کارتان جلوگیری می کنید. . یک کلاهک لاستیکی 1- 8/1 اینچی روی اکثر چکش ها قرار می گیرد و در ابزار فروشی ها به کمترین قیمت فروخته می شود.

ضربه گیر چکشی

 

17/19

از علامت زشت چکش در اثر ضربه جلوگیری کنید

اگر در هنگام چکش زدن، کنترل از دستتان خارج شود و چکش به سطح پارکت برخورد کند یک رد بزرگ بر روی کار خود دارید. برای جلوگیری از این کار، از یک تخته چوب سه لای 4/1 اینچی برای محافظت از پارکت استفاده کنید تا بدون نگرانی در مورد فرورفتگی تخته های پارکت، روی میخ زدن تمرکز کنید. برای آخرین ضربه تخته سه لا را بردارید.

 

18/19

روشی برای صاف کردن تیغه های اره رفت و برگشتی

تیغه های نامرتب را روی یک اره رفت و برگشتی به حالت تقریبا صاف دربیارید. آن را با پنجه چکش می توانید صاف کنید یا تیغه را روییک سطح صاف 2×4 بگذارید و آن را بکوبید.

صاف کردن تیغه های اره

 

19/19

ساخت پتک

اگر خیلی به ندرت به یک پتک نیاز پیدا کردید می توانید به جای خریدن از یک اسفنج آشپزخانه استفاده کنید. آن را خیس کنید، تا جایی که می توانید آب از آن خارج کنید، سپس آن را دور سر چکش خود بپیچید و با یک کش لاستیکی محکم کنید. الان شما یک پتک دارید.

ساخت پتک

امیدواریم 18 ترفند فوق العاده برای استفاده از چکش مورد استفاده شما واقع شده باشد. اگر شما نکات و ترفند های دیگری برای کار با چکش میدانید در قسمت کامنت ها حتما ذکر کنید.

 

[blockquote author=””]

مقالات مرتبط

ابزارهای ضروری نجاری

[/blockquote]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...