جستجو کردن
Close this search box.
10 نکته برای انتخاب بهترین متر لیزری

10 نکته برای انتخاب بهترین متر لیزری

اگر در یک تجارت حرفه ای مانند نجاری، لوله کشی، بازرسی، یا از لیست طولانی دیگر زمینه ها کار می کنید، باید یک دستگاه اندازه گیری فاصله لیزری را به جعبه ابزار خود اضافه کنید. این دستگاه‌های کوچک و مفید می‌توانند زمان زیادی را برای بیرون کشدن  نوار یک متر قدیمی صرفه‌جویی کنند و دقت فوق‌العاده‌ای دارند. اندازه گیری در یک اتاق به سادگی فشار دادن یک دکمه است و شما حتی نیازی به فرد دیگری برای نگه داشتن انتهای نوار نخواهید داشت. اگر هنوز دستگاه اندازه گیری لیزری ندارید، این مورد را در بالای لیست خرید خود قرار دهید. 10 نکته برای انتخاب بهترین متر لیزری در ادامه به شما کمک خواهند کرد که انتخاب مناسبی داشته باشید.

هنگامی که برای یافتن یک دستگاه اندازه‌گیر فاصله لیزری بیرون می‌روید، متوجه می‌شوید که امروزه مدل های مختلفی وجود دارد. بنابراین چگونه یک مورد مناسب را برای خود انتخاب می کنید؟ لیست زیر شامل ده نکته است که به شما کمک می کند تا مدل مناسبی برای نیازهای خود پیدا کنید.

 

شماره 1 :فاصله را در نظر بگیرید

اولین چیزی که باید هنگام انتخاب یک دستگاه اندازه‌گیر لیزری به آن فکر کنید این است که برای اینکه دستگاه قادر به ارائه آن باشد به چه مقدار برد نیاز دارید. آیا فقط برای اندازه گیری اتاق های کوچک به آن نیاز دارید یا فضاهای بزرگی خواهید داشت که باید پوشش داده شوند؟ برخی از لیزرها تنها 50 فوت اندازه گیری می کنند در حالی که برخی دیگر تا 600 فوت یا بیشتر را اندازه گیری می کنند. ابتدا در مورد کار مدنظرتان فکر کنید و سپس یک مدل که کارتان را براورده می کند انتخاب کنید.

 

شماره 2: اندازه

اکثر لیزرهای اندازه گیری موجود در بازار به راحتی در کف دست قرار می گیرند، اما برخی از آنها بزرگتر از بقیه هستند. اگر دست‌های کوچکی دارید و دستگاه کوچکی می‌خواهید که به راحتی کنترل شود، یا اگر دست‌های بزرگی دارید و برای سهولت استفاده به لیزر بزرگ‌تری نیاز دارید، اندازه دقیق هر مدلی را که در نظر دارید بررسی کنید. علاوه بر این مورد، باید به فکر جا دادن آن در کمربند ابزار یا جعبه ابزار خود باشید.

 

شماره 3:  نور پس زمینه روی صفحه نمایش

کار در شرایط تاریک یا کم نور به این معنی است که یک صفحه نمایش با نور پس زمینه یک ضرورت است. با این حال، کار کردن در خارج از خانه فقط در طول روز به این معنی است که شما به صفحه نمایش با نور پس زمینه نیازی ندارید. مجدداً به تنظیماتی که در آن از لیزر استفاده می کنید فکر کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا نور پس زمینه چیزی است که به کارتان می آید یا اینکه یک ویژگی اضافی است که نیازی به استفاده از آن ندارید.

 

شماره 4 :آیا زمان مهم است؟

اگر قرار است فقط چند اندازه گیری با استفاده از اجسام ثابت انجام دهید، مهم نیست که دستگاه چقدر طول می کشد تا اندازه گیری دقیق را نشان دهد. با این حال، اگر قرار است تعداد زیادی اندازه گیری انجام دهید یا اگر مواردی را اندازه گیری می کنید که ممکن است برای مدت طولانی ثابت نمانند، زمان پاسخ سریع را باید از دستگاه اندازه گیری لیزری خود بخواهید. لیزرهای سریع می توانند خواندن را در کمتر از یک ثانیه به شما ارائه دهند در حالی که واحدهای دیگر می توانند چند ثانیه یا بیشتر طول بکشند.

 

شماره :5 یک غلاف ممکن است مفید باشد

برخی از اندازه‌گیری‌های لیزری شامل چرمی هستند که می‌توانید روی کمربند ابزار خود بپوشید، در حالی که برخی دیگر فقط شامل خود دستگاه هستند. البته، اگر چرمی برای شما مهم است، به دنبال مدلی باشید که این استاندارد را داشته باشد، تا مجبور نباشید هزینه اضافی بپردازید یا به خرید بروید و سعی کنید مدلی مناسب پیدا کنید. این نکته ای است که به میزان استفاده از ابزار مربوط می شود. اگر قرار است لیزر بخشی از کار روزانه باشد، نزدیک بودن آن در زمان صرفه جویی بسیار خوبی خواهد بود.

 

شماره 6 : قیمت

قیمت تجهیزات همیشه مورد توجه است، بنابراین فراموش نکنید که دستگاه های لیزری را خریداری کنید که در حد بودجه شما برای این خرید است. گزینه هایی در بازار وجود دارند که طیف گسترده ای از قیمت ها را پوشش می دهند، بنابراین باید بتوانید با سهولت نسبی یک مدل خوب را در محدوده بودجه خود پیدا کنید. اگر مدل ارزان‌تری را انتخاب می‌کنید، باید برخی از ویژگی‌های خوب را کنار بگذارید، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه لیزر را باید بخرید، به دقت فکر کنید.

 

شماره 7 باتری

این نکته بسیار مهمی نیست، اما چیزی است که حداقل باید در ذهن خود نگه دارید. مدل‌ها و مارک‌های مختلف اندازه‌گیر لیزری با انواع مختلفی از باتری‌ها کار می‌کنند، بنابراین ممکن است بخواهید باتری‌هایی را انتخاب کنید که بیشتر در دسترس هستند. برای مثال، اگر قبلاً تجهیزات دیگری دارید که با باتری‌های AAA کار می‌کنند، ممکن است لیزری نیز پیدا کنید که با باتری‌های AAA نیز کار می‌کند. به این ترتیب، اگر باتری‌ها در هر یک از وسایل شما از بین رفت، بدون نیاز به حمل سه یا چهار اندازه مختلف، جایگزین‌هایی در دسترس می توانید داشته باشید.

 

شماره 8 مشکلات نویز

آیا برای شما مهم است که دستگاه اندازه گیری لیزر صدا ایجاد کند؟ اگر در یک منطقه با افراد دیگر کار می کنید، اگر لیزر شما به طور مداوم صدای بیپ در کارکرد آن ایجاد کند، ممکن است به سرعت اذیت شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید صدای آن برای اطرافیان نگران کننده نباشد، به دنبال مدلی باشید که عملکرد بی‌صدا داشته باشد(دکمه mute). ممکن است به این نکته اهمیتی ندهید، اما مطمئناً باید در نظر بگیرید. اکثر دستگاه های لیزر، اما نه همه آنها، عملکرد بی صدا دارند، بنابراین اگر برای شما مهم است، قبل از خرید، آن را به طور خاص بررسی کنید.

 

شمار 9 : مقاومت در برابر آب

مطمئنا نمی‌خواهید دستگاه لیزری خود را داخل استخر بیندازید، اما اگر می‌خواهید بیرون در شرایط مرطوب کار کنید، داشتن یک مدل مقاوم در برابر آب خوب است. به محیط کار معمولی خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا قابلیت ضد آب برای شما مهم است یا خیر. به عنوان مثال، اگر شما یک ساختمان سازی هستید که در داخل خانه کار می کنید، مقاومت در برابر آب احتمالاً مشکل بزرگی نیست. از سوی دیگر، کار در فضای باز به این معنی است که شما ناگزیر باید با برخی شرایط مرطوب دست و پنجه نرم کنید.

 

شماره 10 : گارانتی

همیشه خوب است که گارانتی سازنده پشت محصول شما باشد. اگر پول زیادی صرف خرید یک دستگاه اندازه‌گیر لیزری با کیفیت سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید به نوعی اطمینان داشته باشید که در درازمدت ارزش پول خود را حفظ خواهید کرد. یک محصول خوب معمولاً حداقل با یک سال گارانتی ارائه می شود، که نشانه خوبی است که سازنده از کیفیت محصولی که می فروشد اطمینان دارد. ممکن است در اکثر موارد متوجه شوید که با افزایش قیمت، مدت گارانتی نیز افزایش می یابد.

اندازه‌گیری‌های لیزری برای اهداف مختلف فوق‌العاده هستند، و امروزه گزینه‌های عالی زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید آنها را در نظر بگیرید. همانطور که از لیست بالا می توانید متوجه شوید، هنگام خرید دستگاه اندازه گیری لیزری خودتان، متغیرهای زیادی وجود دارد. علاوه بر هر چیز دیگری که برای شما مهم است، تمام ده مورد این لیست را بسنجید و باید بتوانید به سرعت انتخاب های خود را به یک انتخاب برنده محدود کنید. امیدواریم 10 نکته برای انتخاب بهترین متر لیزری به شما در انتخابتان کمک کافی را کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...