جستجو کردن
Close this search box.
آموزش کار با دستگاه دمنده و مکنده

آموزش کار با دستگاه دمنده و مکنده برقی برای جمع آوری برگ درختان

نحوه استفاده صحیح از دمنده و مکنده را به درستی درک کنید و مدت زمانی را که برای تکرار دوباره کار صرف می کنید، به حداقل برسانید. در فصل پاییز تعداد زیادی برگ از درختان می ریزد. یک دمنده و مکنده برقی می تواند جمع آوری برگ های پاییزی را سریعتر از چنگک های سنتی انجام دهد. اما ارزش آن را دارد که قبل از شروع، به چند نکته برگرفته از متخصصان توجه کنید.

 

دمنده مناسب با اندازه حیاط خود را انتخاب کنید.

نمونه های زیادی دمنده برقی در بازار وجود دارد. بنابراین چگونه می توان انتخابی درست کرد؟ برای شروع، اندازه و شکل حیاط خود را در نظر بگیرید و اینکه چه مقدار برگ در یک فصل می ریزد. برای حیاط‌های کوچک یا آن‌هایی که دارای برگ‌های سبک هستند، می‌توانید با دمنده های با قدرت کمتری کار کنید. حیاط های متوسط ​​تا بزرگ که دارای ریزش برگ بیشتری هستند به نیروی بیشتری نیاز دارند. فقط به یاد داشته باشید: در حالی که یک مدل بزرگتر ممکن است قدرتمندتر باشد، احتمالاً ناکارآمدتر نیز خواهد بود. راهنمای خرید ما برای بهترین دمنده و مکنده  چندین گزینه با رتبه برتر را پیشنهاد می کند و به شما در انتخاب ابزار برقی مناسب کمک می کند.

 

یک استراتژی هوشمند برای استفاده از دمنده در نظر بگیرید.

دمنده برای جمع آوری قسمت اعظم برگ های چمن در توده های بزرگ برگ که با کیسه برزنت(tarp) یا با دست برداشته می شوند، مؤثرتر است. انتظار نداشته باشید که آخرین برگ های باقی مانده چمن خود را با یک دمنده و مکنده بردارید. چرا که شما را دیوانه خواهد کرد. سعي کنيد زياد سخت گیر نباشيد. شما می توانید با یک چنگک برگ در انتها برای بدست آوردن آخرین برگ ها تلاش کنید.

حالت مکنده این ابزارها بهتر است برای کارهای کوچکتر و کمتر استفاده شود. جایی که استفاده از چنگک برگ دشوار است. از آن برای برگ هایی استفاده کنید که در اطراف سنگ ها، در پایه نرده ها یا در نقاط تنگ اطراف خانه شما گیر کرده اند. همچنین برای برداشتن برگ ها از روی ایوان ها یا برای پاک کردن مقدار کمی خاک و برگ روی اتومبیل شما مفید است.

 

قبل از اینکه برای پاک کردن برگ ها به بیرون بروید، شرایط آب و هوا را در نظر بگیرید.

منتظر هوای آرام یا بدون باد باشید. اگر می توانید، در روزی که باد در جهتی که می خواهید می وزد یا در روزی که ساکن است، برگ های خود را جمع آورید کنید. در غیر این صورت متوجه خواهید شد که انجام آن در روزهای بادی به طور جدی نتیجه معکوس دارد.

در صورت امکان، صبر کنید تا برگ های مرطوب خشک شوند. برگ های خشک با دمنده، راحت تر از برگ های مرطوب جمع می شوند. رطوبت یک توده برگ را با هدایت دمنده به سمت زیر آن آزمایش کنید. اگر به سختی تکان می خورد، شاید بهتر باشد به جای آن کار دیگری انجام دهید و یا روز بعد برگردید.

 

همه این کارها تکنیک است.

1- برنامه ریزی کنید که می خواهید برگ های شما در نهایت در کجا فرود آیند. یک برزنت را در محل تعیین شده قرار دهید، تا وقتی کارتان تمام شد، بتوانید برگ ها را به راحتی با خود ببرید. اگر آنها را مستقیماً در یک منطقه جنگلی یا کپه کود هدایت می کنید، این کار را به صورت چند بخش انجام دهید. برگ های خود را در محل تعیین شده خود جمع آوری کنید و سپس هر بار 6 اینچ از برگ ها را جدا کنید و آنها را به محل مورد نظر خود ببرید. در این صورت کار برای شما ساده تر خواهد بود.

 

2- فقط در یک جهت کار کنید. این روش به شما کمک می کند تا از دمیدن برگ ها به منطقه ای که قبلاً در آن کار کرده اید، جلوگیری کنید.

 

3- دمنده را در کنار خود نگه دارید و انتهای جلویی را با زاویه کم به سمت زمین بگیرید. در حالی که به آرامی راه می روید و در حالی که دمنده و مکنده  در جلوی شما قرار دارد، از یک حرکت صاف به جلو و عقب استفاده کنید.

نکات ایمنی کار با دمنده برقی

به یاد داشته باشید هنگام دمیدن برگ ها از محافظ چشم و گوش استفاده کنید. چوب‌های کوچک، برگ‌ها و سایر زباله‌ها به راحتی می‌توانند در چشم‌ها دمیده شوند. دمنده‌های برگ بین 70 تا 75 دسی‌بل صدا تولید می‌کنند. که نه تنها از نظر برخی به‌طور آزاردهنده‌ای بلند است، بلکه می‌تواند پس از قرار گرفتن در معرض این شدت صدا در طولانی مدت، به شنوایی آسیب برساند.

با کمی تمرین، یک دمنده و مکنده برقی می تواند شما را سریعتر از یک چنگک به لذت پس از جمع آوری برگ ها برساند.

  • امیرحسین متین فر
  • تیر 6, 1401
  • 37 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...