جستجو کردن
Close this search box.

رازهای استفاده و نگهداری قلم مو و غلطک رنگ

قلم موهای رنگ و رنگ قدیمی با هم به خوبی عمل نمی‌کنند. این اسرار حرفه‌ای‌ها را برای نحوه استفاده از قلم مو‌ها و غلطک‌ها دنبال کنید تا با بهترین روش استفاده و مراقبت از قلم موها و غلطک های رنگ ، هر رنگ آمیزی در اطراف خانه، آسان تر، مرتب تر  و نتایج زیباتری به شما بدهد.

 

لبه های ناهموار غلطک خود را برش دهید

برش لبه های غلتک

آن لبه های ناهموار و دانه های رنگ خشک شده روی غلطک رنگ شما، ممکن است بی ضرر به نظر برسند، اما آثار زشتی را در رنگ آمیزی شما به جا می گذارند. آنها را برش دهید تا غلطک شما مجددا نو شود.

 

قلم مو را با برس چوب گلف یا یک مسواک قدیمی تمیز کنید

تمیزکردن قلم مو

رنگ خشک شده و برس رنگ با هم خوب عمل نمی کنند. یک برس چوب گلف یا مسواک قدیمی برای پاک کردن پوسته‌ای که روی قلم موها جمع می‌شود، عالی است. موهای پلاستیکی بیشتر پوسته را بدون آسیب رساندن به برس پاک می کنند.

 

عمر قلموهای خود را دو برابر کنید

ابتدا بیشتر رنگ را بشویید

برای اطمینان از استفاده مادام‌العمر از قلم موهای رنگ خود، هر کدام را بلافاصله پس از استفاده، قبل از اینکه رنگ فرصت خشک شدن داشته باشد، تمیز کنید. قلم مو را روی روزنامه پاک کنید تا رنگ اضافی پاک شود. سپس آن را در یک سطل آب گرم قرار داده و به جهت خواب موهای آن را به اطراف حرکت دهید که تا حد امکان رنگ پاک شود.

 

غلطک رنگ بدون پرز

غلتک رنگ بدون پرزهنگام رول کردن رنگ، پرز غلطک‌های رنگ ارزان، روی تمام رنگ می‌ریزند و باعث کثیف شدن رنگ آمیزی می شود، اما از طرفی به دلیل یکبار مصرف بودن و عدم نیاز به تمیز کردن آن، بسیار خوب و راحت هستند. پس قبل از استفاده از آن، پرز های آن را با یک پرزگیر غلطکی، پاک کنید

 

بهترین راه برای تمیز کردن روکش های غلطکی

شوینده غلطک را به یک شیر آب وصل کنید

اگر نقاشی های زیادی با غلطک رنگ انجام می دهید و از روکش های غلطکی ممتاز استفاده می کنید که نمی خواهید دور بیندازید، یک شوینده غلطک مانند عکس، تهیه کنید. این کار، مشکلات شما را به راحتی حل می کند. استفاده از آن آسان است و غلطک‌ها را به‌طور باورنکردنی تمیز می‌کند. کاری که با دست زمان زیادی می‌برد، و حتی به ندرت واقعا تمیز میشوند. فقط شوینده را به یک شیر آب وصل کنید، پوشش غلطکی را وارد لوله کرده و تماشا کنید که آب ظرف چند دقیقه رنگ را بیرون می‌کشد.

 

لبه های سقف را به راحتی رنگ بزنید

رنگ زدن لبه های سقفبرای این کار از قلم مو 3 اینچ استفاده کنید.

محل اتصال دیوار و سقف را با قلم موی 3 اینچی و رنگ مناسب رنگ کنید. اگر به دیوار دست زدید نگران نباشید. قلم مو را در لایه دوم رنگ در خلاف جهت لایه اول بکشید.

 

نگه دارنده قلم مو

تمیزکردن قلم مو در حلالاجازه ندهید موهای آن با کف شیشه برخورد کند

قلم مو های روغنی را بدون خم شدن موها و خراب کردن قلم مو در حلال تمیز کننده، خیس کنید! برای این کار یک گیره کلاسور متوسط یا بزرگ را دور دسته یک برس ببندید و بازوهای آن را طوری باز کنید که ظرف تمیزکننده را بپوشانید تا موهای برس به پایین آن برخورد نکند.

 

برس ها را روی میله یا سیم آویزان کنید

آویزان کردن قلم موبه کمک چند پیچ یا قلاب به دیوار و به کمک یک سیم، قلم مو های خود را آویزان کنید به گونه ای که قلاب را به دیوار یا سقف پیچ کنید، یک سیم را از انتهای قلم مو ها رد کرده و به طرف دیگر دیوار قلاب کنید. این کار باعث میشود عمر و کارایی قلم موی شما افزایش یابد.

 

[blockquote author=””]

مقالات مرتبط

مقایسه انواع قلم مو

[/blockquote]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...