جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید آچار بکس بادی

راهنمای خرید آچار بکس بادی

بررسی اجمالی آچار بکس بادی

بکس بادی نوعی ابزار برقی است که برای ارائه حجم بالایی از توان خروجی با اعمال کمترین فشار به  کاربر استفاده می شود. این کار با ذخیره سازی کل انرژی در یک جرم دوار و سپس تحویل آن به شفت خروجی انجام می شود. در ادامه مقاله راهنمای خرید آچار بکس بادی به مزایای استفاده از اچار بکس بادی و نکات کلیدی آن می پردازیم.

 

مزایای استفاده از آچار ضربه ای:

  • بکس بادی کم و بیش شبیه به آچار دستی یا بدون ضربه است اما تنها تفاوت آن این است که گشتاور بیشتری برای انجام کار دارد.
  • یکی دیگر از مواردی که بکس بادی را سودمند می کند این است که اگر پیچ به نقطه ای برسد که دیگر ابزار دستی نتواند به درستی روی ان سوار شود تا ان را باز کند. به دلیل مکانیسم ضربه ایجاد شده توسط اجزای داخلی، یک بکس بادی ممکن است یک پیچ را با گشتاور کافی را برای بستن پیچ تامین کند. این مکانیسم ضربه از یک سندان و چکش برای اعمال یک حرکت چرخشی ناگهانی و شدید روی مهره یا پیچ استفاده می کند و دائماً آن را به هم می زند تا در نهایت شل شود.
  • اکثر این آچارها از یکی از دو منبع انرژی برای کار استفاده می کنند: هوای تحت فشار و برق. مزیت بکس بادی نسبت به آچار برقی این است که گشتاور بالاتری ارائه می دهد و به عنوان حرفه ای ترین بکس بادی در نظر گرفته می شود.
  • به طور کلی، ابزارهای بادی معمولاً وزن کمتری دارند و در مقایسه با همتایان برقی خود، استفاده از آنها آسان است. بکس بادی متوسط ​​از اجزای مختلف متعددی تشکیل شده است که برخی از آنها مسئول مکانیزم ضربه هستند و برای ارائه آچار با بهترین سطح گشتاور و اهرم بر روی مهره های سرسخت و محکم استفاده می شوند.
  • کاهش ضایعات: با توجه به انجام کار در زمان کمتر، مصرف انرژی و برق را کاهش می دهد. ابزارهای هوای نیز, نیاز به باتری را کاهش می دهند و در نتیجه ضایعات شیمیایی را کاهش پیدا می کند.

 

نکات کلیدی در مورد بکس بادی

آچار بکس بادی

تاثیرات محیطی:

این محصول به ویژه به دلیل تغییر ساختار اولیه منجر به کاهش مصرف هوا می شود. در حال حاضر، بکس بادی تقریباً 4-6 CFM (فوت مکعب در دقیقه) در 90 PSI مصرف می کنند. انتظار می رود با اجرای مکانیسم ضربه، زمان کمتری برای برداشتن یک پیچ و مهره صرف شود و در نتیجه به طور مستقیم میزان مصرف کل هوا کاهش یابد.

 

ایمنی:

یک مکانیسم بدون واکنش است زیرا دستگاه به صورت ایزوله از توربین محرک جداشده. به آهستگی، تکانه جرمی مکانیزم شفت خروجی را به حرکت در می آورد که منجر به کاهش صدماتی می شود که در حال حاضر توسط جغجغه های پنوماتیک فعلی ایجاد می شوند.

 

مقرون به صرفه بودن:

ترکیب آچار دستی و بکس بادی نیاز مهندس مکانیک یا شرکت را به سرمایه گذاری در ابزارهای متعدد بی نیاز می کند. در بسیاری از صنایع، به ویژه مهندسی، ناکارآمدی در زمان بندی منجر به از دست رفتن درآمد می شود. این عملکرد ابزار، همراه با افزایش گشتاور خروجی و دور در دقیقه بالاتر، زمان مورد نیاز ابزار را برای انجام وظایف مربوطه خود کاهش می دهد.

 

انتخاب مواد برای آچار ضربه ای:

جنس انتخابی فولاد ابزار S7 است. S7 به دلیل مقاومت در برابر ضربه شناخته شده است و ویژگی های قابل توجه خود را در قالب های خوردگی, انعطاف پذیری, تنش برشی, ضربه و چیزهای دیگر نشان می دهد. توجه به نقاطی که بیشترین ضربه را موقع اعمال نیرو تحمل می کنند جهت افزایش عمر مفید مهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سازندگان S7 را در حالت بازپخت یا انیلینگ عرضه می‌کنند، یا شرایطی که تنش‌های داخلی کاهش یافته و ساختار ریز کریستالی بازآرایی شده و مواد نرم‌تری با خواص کار سرد عالی تولید می‌کند. که در فرآیند تولید بسیار مهم است که به ابزار های بر اجازه می دهد بدون سایش ابزار مورد نظر را برش دهند.

 

کاربرد ها:

ساخت، مونتاژ و تعمیر و نگهداری – ترن هوایی، زیردریایی، موتور خودرو، هواپیما و موارد دیگر بسیاری از صنایع در سراسر جهان می توانند از این ابزار چند منظوره و ارگونومیک بهره مند شوند.

 

نکات مراقبت و نگهداری برای بکس بادی

برای افزایش طول عمر ابزار بهتر است یک in-line oiler بر روی منبع هوا نصب شود. in-line oiler باید به طور مرتب چک شود و با روغن مخصوص دستگاه پر شود. ابزار را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کنید.

روان کننده های توصیه شده: باید از روغن ابزار هوا یا هر روغن توربین با کیفیت بالا که حاوی جاذب رطوبت، بازدارنده های زنگ زدگی، عوامل مرطوب کننده فلز و افزودنی EP (فشار شدید) است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...