جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید متر لیزری

راهنمای خرید متر لیزری

یک متر لیزری می‌تواند بسیار بهتر از یک متر نواری ، کار اندازه‌گیری را انجام دهد. شما فقط کافی است دستگاه را با دکمه خاصی که دارد روشن کنید و اطلاعات فوری و داده‌های مسافت را به دست بیاورید. از آن‌ها برای اندازه‌گیری مسافت‌های داخل خانه و در محل‌های ساخت و ساز و با دقتی بالا استفاده می‌شود. در ادامه با مقاله راهنمای خرید متر لیزری همراه باشید.

 

راهنمای خرید متر لیزری

متر لیزری

با توجه به قدرت محدود لیزر (ایمنی کاربر)، محدوده اندازه‌گیری بستگی به نوع موادی دارد که پرتو لیزر بر روی آن می‌تابد-محدوده اندازه‌گیری در مورد سطوح تاریک و متخلخل بسیار محدود است.

یک اندازه‌گیری واحد (فردی) نیز ممکن است تحت تأثیر خطای ناشی از لرزش دست قرار گیرد. به همین دلیل است که برخی از تولیدکنندگان محبوب لیزر، دستگاه‌هایی را طراحی می‌کنند که محاسبات متعددی را انجام می‌دهند و نتیجه متوسط را به شما می‌دهند.

این یکی از وسایل ضروری در اجرای کارهای ساخت و ساز و برای نجاری است، بنابراین تصمیم گرفتیم راهنمای نحوه انتخاب بهترین ابزار اندازه‌گیری لیزری را برای شما ارائه دهیم. پس از خواندن مقاله راهنمای خرید متر لیزری ، می‌دانید بهترین ابزار اندازه‌گیری لیزری در بازار چیست!

 

محدوده اندازه‌‌گیری

با توجه به کاربرد مورد نظر آن‌ها، ما می‌توانیم سه گروه اصلی ابزار اندازه‌گیری لیزری با ویژگی‌‌های مختلف رامشخص کنیم:

 

-برای کار در محیط داخلی

به طور عمده برای استفاده در داخل خانه یا برای مسافت‌های کوتاه در خارج از منزل در نظر گرفته شده است. بسته به مدل ،این محدوده معمولاً تا حدود 50 متر است.

 

-مدلهای یونیورسال

می توانید با سهولت از آنها در داخل و خارج از خانه استفاده کنید. آنها برای کارهای بازسازی خانه بسیار مفید هستند.

-برای استفاده در زمین (زمین زراعتی)

این دستگاه‌ها برای کار در فضاهای باز و در مسافت‌های طولانی طراحی شده اند. البته این ابزارها برای اندازه‌‌گیری‌های داخل ساختمان نیز مناسب هستند. Leica DISTO D2  یک انتخاب عالی در اینجا خواهد بود ، زیرا محدوده آن تا 100 متر هم می رسد.

 

مقاومت در برابر گرد و غبار و آب

مقاومت در برابر گرد و غبار و آب

کار در محل ساخت و ساز یا در کارگاه نجاری معمولاً کار تمیزی نیست. گرد و غبار در همه جا نگهداری ابزارهای ساختمانی را در شرایط خوب دشوار می‌کند.

به همین دلیل است که مقاومت در برابر آب و گرد و غبار جز عملکردهای مطلوب هر متر لیزری هستند.

 

عمر طولانی باتری

باتری متر لیزری

شما باید پیش بینی کنید که روز کاری شما چگونه خواهد بود تا بدانید آیا در آن زمان قادر به استراحت و اتصال دستگاه‌های شارژ هستید یا به تجهیزاتی نیاز دارید که حتی پس از چند ساعت کار فشرده تخلیه نشوند. در ادامه راهنمای خرید متر لیزری به شما خواهیم گفت که برای خرید متر لیزری چه فاکتورهایی باید مورد سنج قرار گیرد.

به زمان کارکرد دستگاه با یکبار شارژ باتری توجه کنید. شما باید به راحتی این اطلاعات را روی بسته بندی یا توضیحات محصول فروخته شده در اینترنت بیابید.

اگر پروژه‌های بزرگی را اجرا می‌کنید ، احتمالاً باتری شما باید هر 2-4 ساعت یکبار شارژ یا تعویض شود. به همین دلیل ارزش سرمایه‌گذاری روی باتری‌های قابل شارژ  را دارد. این کار در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه‌های شما می‌شود.

اگر می‌خواهید عمر باتری را افزایش دهید، در فروشگاه به دنبال دستگاهی با حالت خاموش شدن خودکار باشیدکه باعث صرفه‌جویی در قدرت دستگاه می‌شود.

 

صفحه نمایش روشن و خوانا (واضح)

کار یک کارگر ساختمانی یا نجار اغلب با عینک های محافظ انجام می‌شود تا گرد و غبار و تراشه به چشم او نرسد.
این عینک ها بعد از مدتی کثیف می‌شوند، در این صورت صفحه نمایش ابزار اندازه‌گیری لیزری روشن و خوانا نجات دهنده خواهد بود. گذشته از همه این‌ها، بررسی محاسبات بدون نیاز به برداشتن عینک محافظ چشم بسیار کارآمدتر خواهد بود.

 

اندازه (سایز) و ارگونومیمتر لیزری

اندازه دستگاه مهم است زیرا اغلب هنگام حرکت در خانه‌ای که در حال بازسازی است، مجبور خواهید بود آن را با خود ببرید. سپس راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را در جیب خود قرار دهید. بنابراین، مطمئن شوید که ابزار اندازه‌گیری لیزری جمع و جور است.

از طرف دیگر ، نگاهی به دکمه‌ها بیندازید. اگر با دستکش کار می‌کنید، اگر آن‌ها به اندازه کافی بزرگ و قابل کنترل باشند مفید خواهد بود. اغلب ابزارهای اندازه‌گیری دارای یک پوشش با لاستیک اضافی در کناره‌ها هستند که برای گرفتن بهتر است.

 

واحدهای اندازه‌گیری

اندازه‌گیری لیزر ممکن است مجهز به قابلیت تغییر واحدهای اندازه‌‌گیری باشد، بنابراین شما می‌توانید اینچ، سانتی‌متر ، متر یا ده‌دهی( اعداد پایه10) را انتخاب کنید.

با این حال، برخی از مشتریان ادعا می‌کنند که این تعداد واحد اندازه‌گیری می تواند به راحتی منجر به سردرگمی شود پس بهتر است قبل از انتخاب متر لیزری ، راهنمای خرید متر لیزری را به دقت مطالعه کنید و نیاز های خود را شناسایی کنید.

 

بلوتوث و حافظه

متر لیزری بلوتوثی

برخی از دستگاه‌ها اتصال بلوتوث را ارائه می‌دهند که به کمک آن می توانید اندازه‌گیری‌ها را به تلفن هوشمند مجهز به برنامه سازگار ارسال کنید. به این ترتیب بعداً می‌توانید از داده‌ها استفاده کنید و برای مثال آن‌ها را در شبکه طراحی وارد کنید. به کمک ویژگی دیگری ، ممکن است آخرین اندازه‌گیری‌های اخیر را در حافظه پنهان دستگاه ذخیره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...