جستجو کردن
Close this search box.
یک دریل چند وات مصرف می کند؟

یک دریل چند وات مصرف می کند؟

چه از دریل ساده برقی و چه از دریل شارژی استفاده کنید، وات یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید به آن توجه کنید. این پارامتر به طور مستقیم میزان مصرف برق را تعیین می کند، که بر میزان قدرت و میزان برق مصرفی خانه شما تأثیر می گذارد.

بنابراین، یک دریل چند وات مصرف می کند؟ این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به صورت میانگین دریل های شارژی با باتری هایی شارژ می شوند که به 25 تا 100 وات نیاز دارند. در حالی که اکثر دریل های سیمی برای کار به 800 تا 1200 وات برق نیاز دارند. دلیل اینکه دریل های سیمی به مقدار بیشتری نیاز دارند این است که جریان ثابتی می کشند.

در طول این مقاله، موارد زیر را نیز یاد خواهید گرفت:

عوامل مختلفی که میزان وات دریل شما را تعیین می کنند.

آیا ابعاد بزرگتر بهتر است؟

مقایسه وات باتری دریل سیمی با دریل شارژی

 

چه چیزی بر وات مصرفی دریل تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که فاصله زیادی بین تعداد وات موجود در دریل ها وجود دارد، چگونه باید پاسخ واقعی را بدانید؟ به هر حال، نتایج ممکن است، هزینه بیشتری در قبض برق شما داشته باشد و شما از انرژی کم تری برای انجام وظایف مختلف استفاده کنید.

مهم است که محاسبات ساده ای که برای تعیین وات دریل استفاده می شود را به خاطر بسپارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب یا مشخصات روی دریل یا شارژر باتری را بیابید. معادله به شکل زیر است:


وات = آمپر * ولت


منظور این است که برای تعیین وات فقط باید آمپر و ولت دریل را پیدا کنید. برای مثال دریل شارژی Black + Decker 20V MAX از 20 ولت و 1.3 آمپر استفاده می کند. بیایید آن اعداد را به معادله متصل کنیم:

وات = آمپر (1.3) * ولت (20)، به این معنی که وات = 26.

مثال دیگر از دریل برقی DEWALT است که از 8 آمپر و 120 ولت استفاده می کند. بیایید دوباره همان معادله را امتحان کنیم:

وات = آمپر (8) *ولت (120)، به این معنی که وات = 960.

همانطور که می بینید، وات مصرفی دریل های سیمی نسبت به دریل های شارژی بسیار بالاتر هستند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود که در بخش بعدی به همه آنها پرداخته خواهد شد.

چهار عاملی که توان یک دریل را تغییر می دهد، عبارتند از:

1- ولتاژ اغلب به عنوان ضریب توان شناخته می شود. ولتاژ بالاتر معمولاً معادل قدرت بیشتر است، که معمولاً همه ما از ابزارهای خود می خواهیم. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه به انرژی زیادی نیاز ندارید. در واقع، مصرف بیش از حد آن گاهی اوقات باعث می شود که پیچ ها حین ورود به قطعات و سطوح بریده شوند.

2- دستگاه با باتری کار می کند یا با سیم؟ پاسخ، وات را به شدت تغییر می دهد. دریل های سیمی از منبع اصلی که معمولاً خانه شماست، برق مصرف می کنند. از سوی دیگر، ابزارهای شارژی که از باتری استفاده می کنند، به آرامی انرژی را در باتری ذخیره می کنند. به این معنی که در حین شارژ شدن، نیازی به تغذیه ابزار نیست.

3- اگر از دریل سیمی استفاده می کنید، تنظیمات گشتاور پایین تر از وات کمتری استفاده می کنند. جای تعجب نیست که کشیدن توان کمتر به وات کمتری نیاز دارد. بنابراین به راحتی می توان فهمید که چقدر مهم است که همیشه تنظیمات را بدانید. برخی از دریل های قدیمی قابلیت تنظیم ندارند، به این معنی که شما در مصرف ثابت وات مورد استفاده آنها گیر کرده اید.

4- وزن دریل نیز بسیار مهم است. اینگونه درباره اش فکر کنید؛ هنگامی که شما در حال رانندگی یک ماشین بزرگ هستید، به بنزین (قدرت) بسیار بیشتری نسبت به یک وسیله نقلیه کوچک نیاز دارد. ابزارهای سبک وزنی که کوچک هستند یا با مواد سبک‌تر ساخته شده‌اند، به اندازه ابزارهای سنگین وزن وات مصرف نمی‌کنند.

 

آیا وات بالاتر برای دریل های برقی بهتر است؟

همیشه به نظر می رسد که ابزارها با گذشت زمان بیشتر و قوی تر می شوند. در نتیجه، می‌توانیم پروژه‌های بزرگ‌تری را در خانه انجام دهیم. کارگران می توانند بدون نیاز به بازگشت به یک مغازه ثابت ابزار را ارزان بخرند و مشتریان در سراسر جهان می توانند تعمیرات خود را به موقع انجام دهند.

همانطور که گفته شد، بزرگتر همیشه بهتر نیست. تعداد انگشت شماری از اشکالات و دلایل وجود دارد که ممکن است نخواهید به بالاترین واتی که می توانید بپردازید دست یابید. به عنوان مثال، وات بالای دریل های سیمی غیر قابل تنظیم می تواند شما را مجبور کند که چیزی مثل پیچ را خیلی محکم بپیچید و جدا کردن آن را سخت کند.

در زیر چندین دلیل دیگر وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد دریل های با وات بالا یا پایین فکر کنید:

1- وات بیشتر به طور کلی نشان دهنده ولتاژ بالاتر است که به شما فضای بیشتری برای افزایش یا کاهش خروجی می دهد. اگر دریلی با تنظیمات قابل تنظیم دارید، وات بالا اغلب یک خوش آمدگویی لوکس است. نه تنها این، بلکه تعداد کارهایی را که می توانید هر زمان که نیاز داشته باشید انجام دهید، افزایش می دهد.

2- اگر نمی توانید دریل خود را تنظیم کنید، ممکن است مجبور شوید چندین دریل بخرید. متأسفانه، وات بالا (و عمدتاً ولتاژ) در دستان افرادی که با ابزارهای برقی بی تجربه هستند، می تواند کمی سخت باشد. باز هم، شما واقعاً متوجه چنین مشکلی در دریل های برقی بی سیم نخواهید شد.

3- اگر نگران قبوض برق هستید، وات کمتر ممکن است جایگزین بهتری باشد. اگر می خواهید هزینه برق ماهانه کمتری داشته باشید و همچنان قدرت بالا، می توانید یک دریل شارژی ولتاژ بالا تهیه کنید. دریل های شارژی 20 ولت تقریباً به خوبی اکثر دریل های سیمی هستند. اما برای کار با آنها از 800 وات بیشتر توان استفاده نخواهید داشت.

4- اگر از قدرت کافی استفاده نکنید، نمی توان انواع خاصی از چوب سخت و بسیاری از انواع فلزات سخت را سوراخ کرد. این بدان معناست که شما باید دریل های سنگینی را انتخاب کنید که دارای وات بیشتری هستند زیرا معمولاً ولتاژ بیشتری دارند. قبل از خرید یکی یا دیگری، در نظر بگیرید که با چه نوع موادی کار می کنید.

 

همانطور که می بینید، دلایل زیادی برای انتخاب دریل های با وات مصرفی کم یا زیاد وجود دارد. اگر در خانه روی پروژه‌های کوچک کار می‌کنید، می‌توانید با خرید یک دریل شارژی که از وات کم استفاده می‌کند، بهره ببرید. از سوی دیگر، کسانی که برای امرار معاش با ابزارهای برقی کار می کنند ممکن است به برق بیشتری نیاز داشته باشند. که به معنای وات و ولتاژ بالاتر است.

ذکر این نکته ضروری است که 800 تا 1200 وات ممکن است برای یک ابزار کوچک عدد بزرگی به نظر برسد، اما به وات مصرف شده بر ساعت اشاره دارد. مگر اینکه دریل را به طور مداوم و بدون هیچ وقفه ای به مدت 60 دقیقه متوالی روشن کنید، پس کل وات آنچنان مهم نیست. تقریباً هر دریل در بازار در آن نقطه بیش از حد گرم می شود!

با این وجود، وات بالا هنوز هم می تواند بر قبض برق شما تأثیر بگذارد. به طور خلاصه، ولتاژ قابل توجه تر از وات است.

 

جمع بندی

دریل ها برای انواع کاربردها استفاده می شوند. اما تعداد زیادی مشخصات مختلف وجود دارد که هر دریل را از دریل بعدی منحصر به فرد می کند. قبل از خرید ارزان‌ترین یا قوی‌ترین دریلی که می‌توانید در دستانتان داشته باشید، همه عوامل مختلف را در نظر بگیرید که چرا ممکن است این خرید خوب یا بد باشد.

وات تنها یک بخش از معادله است. از نظر ریاضی، باید مراقب آمپر و ولتاژ نیز باشید. همچنین باید به این فکر کنید که آیا دریل قابل تنظیم است یا نه.

اینجا چند نکته دیگر که باید از این مقاله به خاطر بسپارید ذکر شده است:

1- دریل های شارژی معمولاً نسبت به دریل های سیمی از وات کمتری استفاده می کنند.

2- وات = آمپر * ولت.

3- وات بیشتر همیشه بهتر نیست .

4- اگر دریل شما قابل تنظیم است، می توانید از وات بیشتر یا کمتر استفاده کنید.

5- قبل از خرید دریل، جنس موادی را که با آنها کار می کنید را در نظر بگیرید.

یک دیدگاه برای “یک دریل چند وات مصرف می کند؟”

 1. ممنون بابت مقاله. اما دقت کنید که مقاله‌های خارجی و ترجمه شده معمولاً با فرهنگ و سبک زندگی ما ایرانی‌ها همخوانی ندارند و برخی مفاهیم گفته شده در این مقاله‌ برای ما قابل درک نیست. نویسنده این مقاله‌ها معمولاً در اروپا و آمریکا زندگی میکنند. مثلاً بخشی که اشاره به رابطه وات مصرفی و قبض برق دارد برای یک شخصی که در اروپا زندگی میکند قابل لمس است. چون هزینه برق در آنجا واقعا زیاد و گران است و اکثرشان کل محیط خانه را فقط با یک لامپ کوچک کم مصرف روشن می‌کنند. اما در اینجا برق ارزان است و یک ابزار وات بالا واقعا هیچ نگرانی‌ای برای یک مصرف کننده ایرانی بابت هزینه برقی که قرار است بپردازد ایجاد نمی‌کند.
  و یا بخشی از مقاله که اشاره به خریدن چندین دریل دارد.
  میدانیم که خریدن چندین دریل برای اکثر ما ایرانی‌ها بخاطر قیمت زیاد کالاهای برقی و وارداتی کار مشکلی است. اما در آنجا برعکسِ قیمت برق، ابزار برقی ارزان است و یک کارگر با حقوق یک روزش میتواند یک دریل کوردلس دیوالت صد دلاری بخرد.
  و یا این جمله که هیچ مفهومی برای یک ایرانی ندارد :
  « کارگران می توانند بدون نیاز به بازگشت به یک مغازه ثابت ابزار را ارزان بخرند و مشتریان در سراسر جهان می توانند تعمیرات خود را به موقع انجام دهند »
  به هرحال راهکار این است که مقاله‌ها را به یک تیم نویسنده ایرانی که در ایران زندگی میکنند بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...