جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید ابزار دستی

راهنمای خرید ابزار دستی

ابزار مناسب کارتان را پیدا کنید

اگر می خواهید کارتان را به درستی انجام دهید، به ابزار مناسب هم نیاز دارید. ابزارها سخت، بادوام، قابل اعتماد هستند و تمام نیازهای شما را در هر پروژه ای پوشش می دهند.

انواع ابزار دستی

اره ها (Saws)

اره های پانل بر یا دستی (Panel saws)

اره های دستی بسیار متنوع هستند و برای برش ورق و الوار بسیار خوب عمل می کنند. مانند همه اره‌ها، هر چه تعداد دندانه‌ها در اینچ (TPI) بیشتر باشد، برش ظریف‌تر است. اگر به یک برش تمیز و صاف نیاز دارید، اره ای با 10 TPI یا بیشتر انتخاب کنید. اره‌هایی با دندانه‌های کمتر در هر اینچ، نتایج نهایی سریع‌تر اما خشن‌تری ارائه می‌کنند. طول اره را نیز باید در نظر بگیرید – تیغه های بلندتر طول برش بیشتری را فراهم می کند و کارکردن با آن بازدهی بیشتری دارد.

اره دستی

اره آهن بر (Hacksaws)

عمدتا برای برش فلز استفاده می شود، اما می توانید از اره آهن بر برای برش چوب و پلاستیک نیز استفاده کنید. از 24 TPI (دندانه در هر اینچ) برای برش های ظریف و 16-18 TPI برای برش های درشت استفاده کنید.

اره اهن بر کوچک یا جونیور (Junior hacksaws)

تیغه های 6 اینچی دارند و از آنجایی که می توان از آنها در فضاهای کوچکتر استفاده کرد، برای کارهای لوله کشی مانند برش لوله های پلاستیکی و فلزی ایده آل هستند.

تیغه های تعویضی (Replacement blades)

طیف کاملی از تیغه های جایگزین برای این نوع اره موجود است.

اره های کمانی

اره های کمانی (Coping saws)

یک کمان بزرگ و یک تیغه بسیار نازک، برش اشکال پیچیده یا خطوط منحنی را در مواد نازک (با ضخامت کمتر از 1 اینچ) آسان تر می کند. اره های کمانی همچنین برای برش اشکال در وسط یک قطعه عالی هستند.

اره باغبانی (Jab saws)

اره‌های باغبانی دارای تیغه‌های بلند و باریکی هستند، بنابراین برای بریدن در مکان‌های صعب العبور ایده‌آل هستند. معمولاً برای برش تخته گچ برای ایجاد سوراخ در پروژه های برق و لوله کشی استفاده می شوند.

اره دستی

جعبه میتر و اره دستی (Mitre boxes & saws)

جعبه میتر برای برش های 45 درجه و برش های 90 درجه در چوب استفاده می شود که اغلب برای روکش ها و تخته های حاشیه دار استفاده می شود.

خرپا (Sawhorses)

یک جفت خرپا پلاستیکی سبک وزن در حین برش از مواد کار را آسانتر می کند. ارزان و آسان برای نگه داری و یک تکامل ساده از خرپای چوبی نجاری سنتی هستند.

جعبه میتر

کاتر ها (Knives)

کاتر های کاربردی (Utility knives)

کاتر ها کاربردهای زیادی دارند – مانند برش فرش و وینیل، آستر خشک، باز کردن بسته بندی و علامت زدن روی تخته گچ. با تیغه های جمع شونده یا ثابت عرضه می شوند. برای ایمنی در جعبه ابزار خود، کاتری با تیغه جمع شونده انتخاب کنید. کاترهای تاشو باعث صرفه جویی در فضا می شوند.

کاتر قلمی (Craft knives)

تیغه های کاتر قلمی نازک و تیز هستند و برای برش اشکال پیچیده مناسب هستند.

تیغه های کاتر (Knife blades)

تیغه‌های  کاتر با روکش کاربید تیزتر از سایرین هستند، برای مدت طولانی‌تری تیز می‌مانند و قوی‌تر هم هستند، بنابراین احتمال شکستن آن‌ها کمتر است. تیغه های کاتر قلاب دار برای برش مواد بدون اینکه زیر سطح کار صدمه ببیند مفید است.

کاتر

قیچی ها و انبر ها (Cutters & snips)

برنده های مورب (Diagonal cutters)

برنده های مورب که بصورت مورب کار می کنند برای برش سیم استفاده می شوند تا باعث ایجاد یک سطح صاف شوند. نمونه های VDEیا سیم چین در پروژه های الکتریکی استفاده می شوند. اندازه کوچک آنها را برای دسترسی به مناطق غیر قابل دسترس مفید می کند.

گاز انبر (End cutters)

گاز انبر

گاز انبر ها (همچنین به عنوان پینسر(Pincers) شناخته می شوند) برای برش سیم و میخ های کوچک استفاده می شود. سر صاف آن ها اجازه برش را تا حد امکان نزدیک به سطح می دهد.

قیچی کابل بر  (Cable cutters)

قیچی کابل بر

دارای دستگیره های بلند برای اهرم بالا (برش آسان تر) و دو تیغه برش هستند.

قیچی مفتول بر(Bolt cutters)

قیچی مفتول بر

هرچه بازوها در قیچی مفتول بر بلندتر باشند، قدرت برش سیم، زنجیر و پیچ و مهره تا ضخامت 10 میلی متر بیشترمی شود.

قیچی ورق بر (Tin snips)

قیچی ورق بر

قیچی ورق بر ورق را برش می دهد. تیغه های بلند آن را به راحتی در یک خط مستقیم برش نگه می دارد و یک لبه صاف بجا می گذارد. قیچی ورق بر  نیز اغلب برای برش توری  و کلاف گچ استفاده می شود.

مغارها (Wood chisels)

از مغار ها با چکش چوبی برای طیف وسیعی از کارهای نجاری، به ویژه نصب درها می توانید استفاده کنید. مغار های مگنوسون B&Q دارای تیغه های CrV (فولاد کروم وانادیوم) برای استحکام و دوام، و دسته های نرم برای راحتی بیشتر هستند. آنها همچنین دارای کلاهک های فولادی هستند به این دلیل که می توان آنها را هم با چکش معمولی و هم لاستیکی  استفاده کرد.

مغار ها باید تیز نگه داشته شوند، بنابراین سنگ تراش برای استفاده منظم ضروری است. همچنین هرگز از آن برای باز کردن یک قوطی رنگ استفاده نکنید (به جای آن از پیچ گوشتی شکاف دار استفاده کنید!)

مغار

سوهان ها (Files)

برای تمیز کردن و صاف کردن لبه های ناهموار در نجاری و فلزکاری استفاده می شوند- و ساخته شده از فولاد برای سختی و دوام بالا هستند.

رسپ ها (Rasps)برای همین منظور هستند اما عموماً درشت تر هستند.

پیچ گوشتی ها (Screwdrivers)

بسته به چیزی که می‌پیچید، به انواع پیچ‌گوشتی نیاز دارید. چه دو سو باشد، چه فیلیپس، چهارسو یا ستاره ای، این پیچ گوشتی در B&Q موجود هستند.

مجموعه پیچ گوشتی های Magnusson ما همه نوع پیچ گوشتی را پوشش می دهد، دارای دستگیره های پلاستیکی هستند که به طور خاص برای راحتی طراحی شده اند، و تیغه ها از فولاد بادوام S2 ساخته شده اند. به یاد داشته باشید که همیشه پیچ گوشتی خود را با پیچ مطابقت دهید، در غیر این صورت به سرعت سر پیچ را هرز خواهید کرد.

انواع پیچ گوشتی

پیچ گوشتی های VDE (VDE Screwdrivers)

پیچ گوشتی های VDE برای کار در پروژه های الکتریکی توصیه می شود. به دستگیره های قرمز و زردی که مشخصات VDE را در پیچ گوشتی ها و کاترها نشان می دهند، توجه کنید.

مجموعه پیچ گوشتی ها

مجموعه‌های دارای پایه‌، سازماندهی و در دسترس نگه داشتن پیچ گوشتی هارا در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید، بسیار آسان‌تر می‌کند.

برای جلوگیری از شکافتن چوب و ایجاد سوراخی در گچ تخته یا چوب، از درفش (bradawl.) استفاده کنید.

آچارها (Spanners)

طیف گسترده ای از آچارها را برای تمام مهره ها و پیچ ها وجود دارند. تمام آچارهای Magnusson از CrV (فولاد کروم وانادیوم) ساخته شده اند که استحکام و دوام بیشتری را ارائه می دهند.

برای دستیابی به حداکثر چسبندگی، این نکته مهم است که آچار با اندازه مناسبی را تهیه کنید تا با مهره ای که در حال سفت کردن یا شل کردن آن هستید مطابقت داشته باشد. جعبه آچار یک راه راحت برای اطمینان از اینکه همیشه آچار اندازه مناسب در دسترس دارید است.

آچار

آچار فرانسه (Wrenches)

این آچارها (آچارهای فرانسه) دارای فک هایی هستند که می توانند در صورت لزوم باز و بسته شوند و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و به این معنی که نیازی به حمل آچار های زیادی ندارید. همچنین برای گرفتن پیچ و مهره در حین سفت کردن مهره با آچار مفید هستند. تمام آچارهای مگنوسون از CrV ساخته شده اند.

آچار فرانسه

بکس ها(Sockets)

بکس ها که اغلب در تعمیرات خودرو استفاده می‌شوند، به دسته‌های جغجغه متصل می‌شوند و در طیف وسیعی از اندازه‌ها هستند. تمام بکس های Magnusson از CrV ساخته شده اند که آنها را بادوام و قابل اعتماد می کند. جغجغه ها در اندازه های 1/4، 1/2 و 3/8 اینچ موجود هستند.

جعبه بکس ها (Socket sets)

جعبه بکس ها شامل طیفی از اندازه های مختلف بکس هستند که می توانند به دسته بکس یا جغجغه ثابت وصل شوند. بسیاری از بکس ها دارای دسته های جغجغه ای هستند.

جعبه بکس

گیره ها (Clamps)

برای نگه داشتن موقت اقلام در جای خود استفاده می شود – به ویژه در نجاری هنگام پیچاندن یا چسباندن دو تکه چوب به هم.

گیره انبری (فنری)و جغجغه ای (Ratchet and spring clamps)

گیره انبری

گیره های انبری می توانند به همان اندازه که در خانه مفید هستند در کارگاه نیز مفید باشند برای نگه داشتن اجسام کوچکتر و سبک در جای خود استفاده می شوند. همچنین می توانند جایگزین خوبی برای یک جفت دست اضافی باشند. گیره های فنری جغجغه دار نگه دارنده های قوی تری هستند.

گیره های G (G Clamps)

گیره G

این گیره ها به دلیل شباهت آنها به حرف G – G از 25 میلی متر تا 150 میلی متر نامگذاری شده اند و معمولاً برای اتصال اقلام به سطح کار استفاده می شوند.

گیره های F یا پیچ دستی (F Clamps)

پیچ دستی

گیره های F در طیف وسیعی از طول ها از 150 میلی متر تا 900 میلی متر هستند و ظرفیت باز شدن بیشتری برای پروژه های بزرگتر و نگه داشتن چندین مورد به طور همزمان دارند.

گیره پیچ دستی فشاری (Bar clamps & spreaders)

گیره پیچ دستی فشاری

به دنبال گیره‌های فشاری با پدهای قابل جابجایی باشید که می‌توان آن‌ها را هم بعنوان فک استفاده کنید و هم برای وقتی که می خواهید قطعات با فاصله بیشتری از یکدیگر متصل شوند که این امر با جدا شدن فک ها از هم اتفاق می افتد.

گیره رومیزی (Vices)

گیره رومیزی

یک گیره که به یک میز کار متصل است، یک آیتم را در حین کار روی خود آن ثابت نگه می دارد. برای اکثر کارهای DIY یک گیره 150 میلی متری کافی است. اندازه‌ داده‌شده برای گیره های B&Q برای فاصله بین فک‌های ان در حالت کاملا باز است. ویژگی هایی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از ظرفیت فک، پایه های چرخان و گیره های چند زاویه ای برای انعطاف پذیری بیشتر.

چکش ها(Hammers)

مهم ترین ویژگی هایی که در استفاده از چکش باید در نظر گرفت، وزن چکش و جسمی است که به آن ضربه می زنید. هرچه چکش سنگین‌تر باشد، نیروی ضربه بیشتر است، اما این امر به ضعف در کنترل آن منتهی می شود.

اگر می‌خواهید از سطحی که ضربه می‌زنید محافظت کنید، انتخاب پتک امن‌تر است زیرا از مواد نرم‌تر نسبت به چکش‌های استاندارد ساخته شده‌اند و با مناطق تماس بزرگ‌تر، نیرو را به طور یکنواخت پخش می‌کنند.

چکش

چکش های پنجه ای (Claw hammers)

چکش پنجه ای

این نوع چکش برای چسباندن و از هم جدا کردن اشیاء ایده آل است، چکش پنجه ای به جز کوچکترین میخ ها به هر نوع میخی می خورد. از پنجه مقابل سر می توان برای بیرون کشیدن میخ های قدیمی و خمیده استفاده کرد. چکش های پنجه ای از فولاد آهنگری یک تکه ساخته شده اند، محکم و بادوام هستند و دسته های نرم آن راحتی و کنترل بیشتری را ارائه می دهند.

چکش سر صاف (Pein hammer)

چکش سر صاف

چکش های سر صاف چالاکی  بیشتر (مثلاً هنگام کار با اسکنه یا میخکوب) و وزن سبک تری دارند. زمانی ایده آل هستند که نیاز دارید تعداد زیادی میخ کوچک در خانه بکوبید – به عنوان مثال، هنگام محکم کردن تخته های سخت روی زمین یا کار بر روی پروژه های مبلمان .

پتک دوسر تخت (Club hammer)

پتک دوسر تخت

پتک دوسر تخت ، پتک های کوچکی هستند که می توانند با یک دست برای کارهای تخریب سبک استفاده شوند. برای تخریب سنگ، بلوک و آجر با تکیه گاه های آجری می توانید از آنها استفاده کنید.

پتک (Sledge hammers)

پتک

این نوع چکش ها برای کارهای تخریب استفاده می شوند – هرچه پتک سنگین تر باشد، نیروی بیشتری می توانید در هنگام ضربه با یک جسم اعمال کنید. پتک های برای استحکام و دوام بیشتر عملیات حرارتی می‌شوند، همچنین دارای دسته‌های ضربه‌گیر نرم برای راحتی در حین کارهای سنگین هستند.

چکش های لاستیکی و چوبی (Mallets)

این نوع چکش‌ها سر بزرگ‌تری نسبت به چکش‌های استاندارد دارند و به انجام سریع‌تر وظایف کمک می‌کنند، اما از آنجایی که پتک‌ها از لاستیک و چوب ساخته شده‌اند، نسبت به چکش‌های استاندارد کمی نرم تر هستند، بنابراین برای مشاغلی که کمی تخصصی هستند، ایده‌آل هستند. مانند چوب و سنگ تراشی با مقار.

پروژه های دیگری که ممکن است نیاز به اعمال نیرو به یک جسم بدون آسیب رساندن به آن داشته باشید، از جمله پروژه های سنگ فرش، پروژه های چوبی یا کفپوش های چوبی سخت هستند.

چکش لاستیکی

چکش لاستیکی(Rubber mallets)

چکش لاستیکی

این نوع چکش ها به طور کلی سبک تر و نرم تر هستند و ضربه کمتری را ایجاد می کنند.

پتک های چوبی (Wooden mallets)

پتک های چوبی

این نمونه مورد استفاده در صنایع چوب و نجاری. از آنجایی که به صورت چشمگیر از مواد نرم‌تری نسبت به چکش‌های فلزی ساخته شده است، احتمال آسیب کمتری به جسمی که به آن ضربه می‌زنید (مانند مقار ها) هست.

دیلم (Wrecking & pry bars)

که به عنوان میله کلاغی نیز شناخته می شود، بیشتر برای کندن کارهای چوبی، تخته گچ و بیرون کشیدن تخته های کف استفاده می شود. دیلم ها از فولاد سختکاری شده برای استحکام بیشتر ساخته شده اند. انتهای خمیده معمولاً به عنوان یک اهرم برای کارایی بیشتر استفاده می شود.

دیلم

بالستر یا اسکنه (Brick bolsters)

بالستر

بالستر نوعی قلم پهن است که از آنها برای برش و شکل دادن به سنگ، بلوک و آجر استفاده می شود. بالستر ها از CVS (فولاد کروم وانادیوم) ساخته شده اند که آنها را محکم و بادوام می کند. برای محافظت بیشتر به دنبال دسته محافظ برای محافظت از دست هایتان باشید.

متر ها(Tape measures)

برای کارهای مختلف بیشتر از آنچه فکر می کنید به یک متر نواری نیاز دارید. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید فاصله ای است که اندازه می گیرید و ما طیف وسیعی از متر ها برای هر نوع کاری  موجود هستند (درجه بندی مترها در سانتی متر و اینچ هستند).

اکثر تیغه های متر نواری از فولاد ساخته شده اند، اما برای دوام بیشتر تیغه های روکش دار را انتخاب کنید – مانند تیغه های Tylon استنلی یا تیغه های پوشش داده شده Fatmax Mylar. یک تیغه پهن به شما اجازه می دهد تا نوار طولانی تری داشته باشید، یعنی طولی که تیغه دوچار شکستگی شود افزایش می یابد- به خصوص اگر به تنهایی کار می کنید مفید است.

همچنین مکانیسم قفل را در نظر داشته باشید که به شما امکان می دهد یک نقطه خاص روی نوار را علامت گذاری کنید (مداد خود را فراموش نکنید) و قلاب نیز اگر به تنهایی کار می کنید مفید است. قلاب های دوتایی و مغناطیسی بیشترین تطبیق پذیری را دارند.

متر نواری بسیار بلند (Extra long tape measures)

متر نواری بسیار بلند

متر های نواری بسیار بلندی تا 50 متر طول وجود دارد که برای طیف وسیعی از کارها  در فضای باز و باغبانی مفید هستند.

متر لیزری (Distance measures)

متر لیزری

متر های لیزری از لیزر برای اندازه گیری های بسیار دقیق در فواصل طولانی استفاده می کنند. به طور کلی، محصولات گران‌تر، مسافت‌های طولانی‌تر را اندازه‌گیری می‌کنند و دارای ویژگی‌های بیشتری مانند ضد آب و محاسبات مساحت/حجم هستند.

خط کش ها (Rulers)

طیف وسیعی از خط کش های فولادی از 300 میلی متر تا 1000 میلی متر (1 متر) برای اندازه گیری دقیق و خط کشی موجود هستند. خط کش های فولادی برای دوام بیشتر از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. هنگام علامت گذاری بر روی ابعاد بزرگتر، از یک تکه چوب به عنوان یک خط مستقیم استفاده کنید. برای اندازه‌گیری‌های طولانی‌تر از یک خط کش تاشو استفاده کنید – طول آنها تا 2 متر است و پس از استفاده به راحتی قابل نگهداری هستند. وقتی علامت گذاری می کنید مدادتان را فراموش نکنید.

تراز ها (Squares)

تراز هارا امتحان کنید

زوایای 90 درجه و صافی را در برابر سطوح مربوطه اندازه گیری می کنند.

گونیا (Combination squares)

می توان برای اندازه گیری و همچنین علامت گذاری زوایای 90 درجه یا 45 درجه استفاده کرد. معمولا دارای یک حباب کوچک برای تراز کردن به علاوه خط کش اندازه گیری در سانتی متر و اینچ هستند. انعطاف پذیری بیشتری را می توان با استفاده از گونیا های کشویی و گونیا های زاویه سنج به دست آورد. وقتی علامت گذاری می کنید مدادتان را فراموش نکنید.

تراز ها (Spirit levels)

یک تراز با کیفیت خوب، افقی یا عمودی واقعی را به شما نشان می‌دهد که هنگام قرار دادن قفسه‌ها یا کابینت‌ها روی دیوار ضروری است.تراز ها در طیف وسیعی از طول‌ها، از سطح اژدر 23 سانتی‌متری تا 1.8 متر برای پروژه‌های بزرگ‌تر مانند آجرکاری یا کف‌سازی عرضه می‌شوند. برای دوام بیشتر به درپوش های لاستیکی و پوشش آنودایز شده، لبه های مغناطیسی برای اندازه گیری بدون دست و گرفتن راحت در دست توجه کنید.تراز

تراز لیزری (Laser levels)

تراز لیزری

تراز لیزری برای پروژه های بلندپروازانه تر عالی هستند زیرا طول های بیشتری تا 15 متر را پوشش می دهند. در واقع یک راه سریع و آسان برای ارائه دقت در مسافت های طولانی تر هستندئ

نگهداری ابزار

هر تعمیری  به یک میخ، گیره، پیچ یا پیچ خاص نیاز دارد – اغلب در ترکیب با دوشاخه ها، واشرها و مهره‌ها. اگر آن‌ها را در کشوهای ذخیره‌سازی مرتب نگه دارید، در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید، پیدا کردن آن‌ها همیشه آسان خواهد بود. بسیاری از جعبه های ابزار دارای سینی های ابزار ترکیبی، محفظه ها و کشوها هستند. جعبه ابزار (یا کیف، کمربند ابزار یا سینی ابزار) حمل و محافظت از ابزار شما را آسان تر می کند. به خصوص مراقب نحوه نگهداری تیغه های برش در جعبه ابزار باشید – حفاظ های پلاستیکی را که معمولاً روی تیغه های اره و اسکنه جدید نصب می شوند، نگه دارید و از آنها استفاده کنید.

نیمکت کار (Work bench)

یک سطح کار ایمن برای بسیاری از کارها ضروری است. یک میز کار قابل حمل به شما امکان می دهد یک سکوی محکم در خانه یا باغ ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...