جستجو کردن
Close this search box.
مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی

مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی

مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی چقدر است؟

شاید زیاد به آن توجه نکنید، اما باتری شما مهمترین بخش دریل شارژی شماست. بدون باتری روشن کردن دریل شارژی، تقریباً ناممکن است. اگر اتفاقاً باتری دریل خود را کاملاً خالی کرده اید و باتری اضافی ندارید یا نگران ماندن باتری خود در شارژر هستید، ممکن است از خود بپرسید که چقدر طول می کشد تا شارژ شود.

مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی به ظرفیت باتری، شرایط شارژ و فناوری شارژ بستگی دارد. به طور متوسط، شارژ کامل یک باتری دریل شارژی بین 15 دقیقه تا 5 ساعت طول می کشد. اگر شارژر، فست شارژ باشد به عنوان شارژر سریع تلقی می شود و شارژ باتری زمان کمتری می برد.

در این مقاله، زمان شارژ دریل های شارژی مختلف، از جمله برندهای معروف مانند دیوالت، ماکیتا، میلواکی، ریوبی و بلک اند دکر را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

چقدر طول می کشد تا یک باطری لیتیوم یونی شارژ شود؟

باتری‌های دریل شارژی در طول سال‌ها بهبود یافته‌اند و اکثر برندهای معروف اکنون از باتری‌های Li-Ion (لیتیوم یون) استفاده می‌کنند. این باتری ها توان بیشتری را ارائه می دهند، ظرفیت بالاتری دارند و زمان کار طولانی تری دارند.در نتیجه باتری های Li-Ion نسبت به سایر باتری ها زمان کمتری برای شارژ شدن نیاز دارند. به طور معمول، باتری های لیتیوم یونی بین 30 دقیقه تا 3 ساعت شارژ می شوند. اکنون نگاهی به دریل های شارژی برندهای برتر مانند دیوالت، ماکیتا، میلواکی، ریوبی و بلک اند دکر خواهیم انداخت و زمان شارژ و ظرفیت باتری آنها را با هم مقایسه خواهیم کرد.

برای مطالعه بیشتر در مورد انواع باتری های ابزارهای شارژی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.


“راهنمای خرید باتری ابزار شارژی”


چقدر طول می کشد تا باتری های دریل شارژی ریوبی شارژ شوند؟

زمان شارژ باتری ریوبی عمدتاً به نوع شارژر بستگی دارد. اگر از باتری لیتیوم یونی 18 ولت ONE+ استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را با هر شارژر Ryobi ONE+ شارژ کنید .

بسته به میزان ظرفیت و قدرت باتری، زمان شارژ از شارژر به شارژر دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال، شارژر 18 ولتی ONE+ می تواند باتری را با سرعت 1.5 آمپر در ساعت شارژ کند. این بدان معناست که قادر خواهید بود یک باتری 1.5 آمپر ساعتی را تنها در 1 ساعت شارژ کنید. بنابراین، در حالت تئوری، می‌توانید یک باتری لیتیومی 18 ولتی 2.0 Ah را در 80 دقیقه شارژ کنید.

یک شارژر سریع Ryobi 18V ONE+ می تواند با سرعت 5.0 آمپر در ساعت شارژ کند، به این معنی که شارژ یک باتری 18 ولتی 5.0 Ah فقط 1 ساعت طول می کشد. برای باتری 4.0 Ah، شارژ شدن آن حدود 50 دقیقه طول می کشد.

 

در اینجا لیست کاملی از شارژرهای مختلف Ryobi و زمان شارژ آنها، طبق دستورالعمل Ryobi آمده است:

نوع شارژر نرخ شارژ
18 ولت ONE+ شارژر معمولی 1.5 Amp/h  آمپر ساعت
18 ولت  ONE+ فست شارژ 5.0 Amp/h  آمپر ساعت
18 ولت  ONE+ شارژر ماشینی 1.5 Amp/h  آمپر ساعت
18 ولت ONE+ شارژر 2 آمپر 2.0 Amp/h  آمپر ساعت
18 ولت ONE+ 6 پورتی 2.7 Amp/h  آمپر ساعت

زمان‌های شارژ مشخص شده، توسط Ryobi گفته شده و ممکن است در یک آزمایش واقعی متفاوت باشند. همچنین می توانید دفترچه راهنمای کارخانه خود را برای مدت زمان های شارژ خاص خود بررسی کنید.

 

چقدر طول می کشد تا باتری دریل شارژی ماکیتا شارژ شود؟

ماکیتا از برخی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده می‌کند که باعث می‌شود باتری‌های لیتیوم یون آن سریع‌تر از باتری‌های لیتیوم یون استاندارد شارژ شوند.

این شرکت با استفاده از سیستم‌ها و ویژگی‌های هوشمندی که شارژ سریع و کارآمد را ارائه می‌کنند، خود را از رقبای خود جلوتر قرار می‌دهد.

ماکیتا باتری های خود را در محدوده 1.5 Ah، 2.0 Ah، 3.0 Ah، 4.0 Ah، 5.0 Ah و 6.0 Ah عرضه می کند. باتری ماکیتا 18 ولت 1.5 Ah حدود 15 دقیقه طول می کشد تا شارژ شود، در حالی که باتری 2.0 Ah تنها 20 دقیقه طول می کشد.

ماکیتا نه تنها سریع ترین زمان شارژ در صنعت را دارد، بلکه نسبت به دیگر باتری‌های لیتیوم یونی با ظرفیت‌های مشابه، زمان کار طولانی‌تری دارد. این بدان معنی است که شما زمان بیشتری را با استفاده از دریل شارژی خود و زمان کمتری را برای شارژ باتری آن صرف خواهید کرد.

در زیر، باتری های مختلف ماکیتا و زمان شارژ آنها را خلاصه کرده ایم:

ظرفیت باتری (آمپر ساعت) زمان شارژ (دقیقه)
1.5 Ah 15 min
2.0 Ah 20 min
3.0 Ah 30 min
4.0 Ah 40 min
5.0 Ah 50 min
6.0 Ah 60 min

علاوه بر فناوری شارژ سریع و زمان کار طولانی تر، ماکیتا همچنین ریزپردازنده ها، ابزارهای نظارتی و سیستم های پیشرفته ای را نیز دارد که از باتری شما در برابر گرم شدن بیش از حد، بارگیری یا تخلیه بیش از حد محافظت می کند. شارژر Makita DC18SD را امتحان کنید. یا شارژر بهینه شده و سریع ماکیتا (DC18RC).

 

باتری دریل شارژی دیوالت چه مدت زمانی باید برای شارژ شدن در شارژر بماند؟

باتری های دیوالت عمدتاً در ولتاژهای 20، 60 و 120 ولتی موجود هستند. از آنجایی که باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر هستند، می‌توانید انتظار داشته باشید که مدت زمان بیشتری روی شارژر بمانند.

شارژرهای مختلف دیوالت نرخ شارژ متفاوتی دارند و برخی از آنها ممکن است تا 3 ساعت یا بیشتر طول بکشد تا یک باتری به طور کامل شارژ شود. به عنوان مثال، شارژر حداکثر 20 ولتی دیوالت (DCB115) حدود 90 دقیقه یا کمتر طول می کشد تا یک باتری 20 ولتی/60 ولتی Max* Flexvolt 9.0 Ah را شارژ کند. همچنین با شارژر باتری Dewalt 40V Max  (DCB114)، می توانید باتری لیتیوم یونی 40-Volt max را در حدود 90 دقیقه و باتری 40-Volt max 6 آمپر لیتیوم یونی را در حدود 130 دقیقه شارژ کنید.

یکی دیگر از محصولات محبوب دیوالت، شارژر Dewalt (DCB107) 12V/20V Max دارای 1.25 آمپر بر ساعت است. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که باتری لیتیوم یونی 20 ولتی 4 آمپر ساعتی را در حدود 3 ساعت شارژ کند. اگر صاحب شارژر 12/20 ولتی دیوالت هستید، باتری 4 آمپر ساعت شما را در 90 دقیقه و باتری 3 آمپر ساعت را در 60 دقیقه شارژ می کند.

از آنجایی که دیوالت دقیقاً مدت زمان لازم برای شارژ باتری‌هایش را بیان نمی‌کند، ممکن است مجبور شوید دفترچه راهنمای کارخانه یا دستورالعمل‌های همراه محصولتان را بررسی کنید.

 

مدت زمان شارژ باتری دریل شارژی میلواکی چقدر است؟

میلواکی یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ابزارهای شارژی و باتری است. باتری‌های لیتیوم یونی M12 و M18 آن (12 و 18 ولت) برای ارائه بهترین زمان شارژ، قدرت و سرعت در صنعت شناخته شده‌اند. شارژر استاندارد Milwaukee M18 & M12 بسته به ظرفیت باتری می تواند یک باتری 12 ولتی یا 18 ولتی را در 40 تا 60 دقیقه شارژ کند. یک نمونه بهتر، شارژر فست Milwaukee M18 & M12 است. شارژر فست می تواند تا 40 درصد سریع تر شارژ کند.

سوپر شارژر Milwaukee که اخیراً عرضه شده است، حتی سریعتر شارژ می کند. میلواکی ادعا می کند که باتری های M12 و M18 را تا 4 برابر سریعتر شارژ می کند.

در نتیجه، می تواند یک باتری 18 ولتی، 12.0 Ah را تنها در 1 ساعت شارژ کند، در حالی که شارژر استاندارد Milwaukee حدود 240 دقیقه طول می کشد تا آن را با ظرفیت کامل شارژ کند.

در اینجا خلاصه ای از اطلاعات باتری ها، شارژرها و مدت زمان های شارژ میلواکی آورده شده است:

  شارژر استاندارد شارژر سریع سوپر شارژر
M18 HD12.0 241 min 130 min 60 min
M18 XC8.0 153 min 83 min 45 min
M18 XC6.0 119 min 64 min 35 min
M18 CP3.0 65 min 35 min 35 min
M18 HD9.0 184 min 103 min 103 min
M18 XC5.0 105 min 60 min 60 min
M18 CP2.0 42 min 25 min 25 min
M12 XC3.0 55 min 46 min 46 min
M12 CP2.0 43 min 30 min 30 min

توجه داشته باشید که مدت زمان های شارژ فقط بر اساس نتایج اعلام شده میلواکی است و نتایج آزمایش واقعی ممکن است کمی متفاوت باشد.

 

دریل شارژی بلک اند دکر چقدر طول می کشد تا شارژ شود؟

دریل های شارژی Black + Decker در پیکربندی های 12 ولت MAX*، 18 ولت و 20 ولت MAX* موجود هستند.

بیشتر باتری های Black + Decker بین 30 دقیقه تا 3 ساعت طول می کشد تا با ظرفیت کامل شارژ شوند. برخی از باتری ها در صورت تخلیه کامل ممکن است بین 3 تا 6 ساعت طول بکشد تا شارژ شوند.

اگر برای اولین بار است که باتری خود را شارژ می کنید یا پس از استفاده طولانی مدت، ممکن است تا 9 ساعت طول بکشد. پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

 

جمع بندی

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، نرخ شارژ و زمان شارژ از محصولی به محصول دیگر متفاوت است. باتری های ماکیتا به دلیل فناوری های پیشرفته ای که استفاده می کنند، سریعتر از باتری های دیگر در صنعت ابزار بی سیم شارژ می شوند. اگر زمان شارژ باتری دریل شما بیشتر از حد معمول طول می کشد، ممکن است باتری مشکل داشته باشد. همچنین، توصیه نمی‌کنم باتری خود را زمانی که شارژ کامل است در شارژر بگذارید زیرا می‌تواند طول عمر آن را کاهش دهد. برای مطالعه در مورد نحوه نگهداری باتری ابزار شارژی خود می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.


“نحوه نگهداری باتری های دریل شارژی”


با تشکر از زمانی که برای خواندن این مقاله گذاشتید. امیدواریم مطالب مفید و کاربردی را خدمتتان ارائه کرده باشیم. لطفا در پایین همین مقاله نظرات و سوالات خود را راجع به مدت زمان شارژ شدن دریل شارژی خود با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...