جستجو کردن
Close this search box.
فرق بین دریل ۱۸ ولت و ۲۰ ولت

فرق بین دریل ۱۸ ولت و ۲۰ ولت

اصطلاحات مختلفی وجود دارد که باید در دنیای ابزارها بدانید. به عنوان مثال، می توانید به دو دریل مختلف نگاه کنید و برچسب  قیمت ها و مقادیر ولتاژ متفاوت را ببینید. که در بیشتر موارد، یک معامله بزرگ به حساب می آید و تنها استثنا زمانی وجود دارد که دریل 18 ولت را با 20 ولت مقایسه می کنید. در این بخش، ما به شما معنای ولتاژ V را خواهیم گفت، اینکه چرا اهمیت دارد و فرق بین دریل ۱۸ ولت و ۲۰ ولت را می آموزید.

 

V” به چه معناست؟

هنگامی که به یک دریل شارژی نگاه می کنید، باید به مقدار ولتاژ توجه زیادی داشته باشید. چرا این واحد ولتاژ در دریل مهم است؟ از آنجایی که دریل شارژی است، برای تغذیه به یک پک باتری متکی است. در مقایسه، یک دریل سیمی درست به پریز متصل می شود و از این طریق قدرت خود را دریافت می کند.ولتاژ به میزان قدرت باتری دریل شارژی شما اشاره دارد. عدد بالاتر قبل از V به این معنی است که شما ولت بیشتری در باتری دارید.

 

ولتاژ دریل شارژی معمولی

اگر می خواهید بدانید، یک دریل شارژی استاندارد دارای ولتاژهای استاندارد است. و این مقادیر استاندارد شامل موارد فوق است که می توانید پیدا کنید: 6، 7.2، 9.6، 12، 14.4، 18، 20.

 

ولت بیشتر، سرگرمی بیشتر؟

به طور کلی، هر چه عدد قبل از V بیشتر باشد، دریل شما قدرتمندتر خواهد بود. اگرچه، به قدرت موتور در دریل نیز بستگی دارد. شما می توانید یک پک باتری عالی داشته باشید که قدرت یک موتور ضعیف را تامین می کند و در نتیجه هیچ نیروی قابل استفاده ای دریافت نخواهید کرد. به همین دلیل است که دو دریل با مقدار V یکسان می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند.

 

ولتاژ بالاتر می تواند منجر به موارد زیر شود:

  • سرعت های بالاتر برای دریل
  • گشتاور بیشتر
  • نیروی محرکه بیشتر

 

فرق بین دریل ۱۸ ولت و ۲۰ ولت

بنابراین، اکنون شما در وسط دوراهی هستید و به دو دریل نگاه می کنید. یکی از ماکیتا 18 ولت و دیگری از DeWalt دارای باتری 20 ولت MAX است. از آنجایی که 20 بیشتر از 18 است، مطمئنا DeWalt قدرت بیشتری ارائه می دهد – درست است؟

قطعا خیر. این تنها نقطه عطف ولتاژ است که مشخص می کند ولتاژ بیشتر بهتر نیست. و این یک اشتباه بارز در صنعت تولید ابزار است.این قول را به شما می دهیم که دریل 18 ولت و 20 ولت MAX دقیقاً یکسان هستند. قبل از اینکه باقی عقایدتون تخریب بشه و شروع به سوال پرسیدن کنید بیایید توضیح دهیم.

 

باتری با هر نامی

نام باتری به نحوه چیدمان سل های آن بستگی دارد. زمان این رسیده که یک بازگشت سریع به فیزیک دبیرستان بزنیم.یک پک باتری از سلول تشکیل شده. هرچه سلول های بیشتری را در پک باتری قرار دهید، قدرت بیشتری دریافت می کنید و ولتاژ بالاتری برای شما باقی به ارمغان می آورد. مثل قرار دادن باتری در چراغ قوه. چراغ قوه ای که چهار باتری مصرف می کند از چراغ قوه ای که یک باتری مصرف می کند نور بیشتری می دهد.هر یک از سلول های این پک باتری به صورت سری به هم متصل شده اند. این تنها راهی است که آنها را قادر می سازد تا بتوانند قدرت خود را ترکیب و بیشتر کنند.بدان معنی که سلول ها با هم کار می کنند تا تغذیه مناسب پک باتری را بوجود آورند و باعث افزایش ولتاژ باتری می شود که قدرت بیشتری می دهد.

 

 ولتاژ اسمی در مقابل حداکثر ولتاژ

هر یک از این سلول ها دارای ولتاژ “اسمی” و “حداکثر” هستند. منظور همان گفته تولید کننده است که می گوید: “خوب، باتری می تواند اینقدر توان (حداکثر) را بدهد، اما به طور معمول اینقدر قدرت (اسمی) را می دهد”.

این مقادیر اهمیت زیادی دارند و فقط به این دلیل وجود دارند که باتری ها با تخلیه قدرت خود را از دست می دهند. حداکثر مقدار مربوطه فقط به یک باتری کاملاً شارژ شده اشاره دارد. هنگامی که در اثر استفاده فقط کمی تخلیه می شود، به مقدار اسمی کاهش می یابد.

وقتی باتری به 99% رسید، دیگر در حداکثر مقدار خود کار نمی کند.اگر یک لامپ در سر شما خاموش شد، یک قدم از ما جلوتر هستید. این مفهوم به همین دلیل است که 18 ولت و 20 ولت MAX یکسان هستند.

هر باتری دارای 5 سلول در پک خود است. حداکثر مقدار این سلول ها 4.0 ولت و مقدار اسمی 3.6 ولت است.

5 سلول ضربدر 3.6 ولت (اسمی) = 18

5 سلول ضربدر 4.0 ولت (حداکثر) = 20

متوجه خواهید شد که ما یک پک باتری داریم، اما یکی از حداکثر مقدار و دیگری از مقدار اسمی استفاده می کند. هیچ تفاوتی بین دریل 18 ولت در مقابل 20 ولت وجود ندارد.

 

چرا دروغ گفتن در مورد اندازه باتری غیرقانونی نیست؟

هیچ چیز غیرقانونی در مورد این عمل وجود ندارد زیرا از نظر فنی دروغ نیست، فقط می تواند یک بازاریابی هوشمندانه باشد. آنها را باتری 20 ولت MAX می نامند زیرا از حداکثر مقدار ولتاژ برای نمایش استفاده می کنند.به همین دلیل است که باتری 12 ولتی 10.8 ولت نامیده نمی شود. از 3 سلول باتری استفاده می کند و همان ریاضیات 20 ولت MAX را انجام می دهد. (3 سلول برابر 4.0 V max = 12V).

 

بحث مکانی

همچنین ولتاژ نامی فقط به مکان بستگی دارد. در ایالات متحده، تولیدکنندگان تمایل دارند با عدد بزرگتر و یک “MAX” بزرگ روی برچسب محصول را به بازار عرضه کنند. در واقع – DeWalt همان دریل شارژی را در آمریکا و اروپا می فروشد و از نام های مختلفی برای هر دو منطقه استفاده می کند.در آمریکا دریل 20 ولت MAX ، در اروپا دریل 18 ولت است.هر دو گزینه دقیقا یکی هستند و فرقی نمی کند کدام را انتخاب کنید.

 

دریل 18 ولت یا 20 ولت را انتخاب کنید؟

باقی مقاله باید شما را به سمت جوابمان هدایت کند.دقیقا هیچ فرقی بین این دونوع دریل وجود ندارد پس بنابراین فرقی نمی کند کدام را انتخاب می کنید.

 

آیا می توان از باتری 20 ولتی روی دریل 18 ولتی استفاده کرد؟

در تئوری، شما کاملا می توانید. اما در عمل، نمی توانید. اگر یک باتری DeWalt 20V MAX را بردارید و سعی کنید آن را روی دریل 18 ولت خود بیندازید، جا نمی شود. هر دریل دارای یک پیکربندی خاصی است که فقط امکان استفاده از پک باتری با اندازه مناسب خود را فراهم می کند.

با این گفته، DeWalt جای اداپتور دارد. اگر آداپتور آنها را بگیرید، می توانید از پک باتری 20 ولت MAX روی یک ابزار استاندارد 18 ولت استفاده کنید. این مدرک دیگری است بر اینکه تبلیغ دریل 18 ولت در مقابل 20 ولت همه فقط یک بازاریابی است.

 

آیا سایر ابزارهای 18 ولت و 20 ولت یکسان هستند؟

شایان ذکر است که این ایده جهانی است. فرقی نمی‌کند که به کدام ابزار باتری‌دار نگاه می‌کنید – اگر یکی بگوید 18 ولت و دیگری 20 ولت، قدرت یکسانی دارند.

 

آیا این به این معنی است که دریل های 12 ولت و 18 ولت یکسان هستند؟

خیر. تنها همپوشانی در قدرت دریل بین 18 ولت و 20 ولت و 10.8 ولت و 12 ولت است. اکثر دریل های 10.8 ولت امروزه به عنوان 12 ولت به بازار عرضه می شوند.

دریل های 18 ولتی قوی تر از دریل های 12 ولتی یا هر نوع دیگری که عدد کمتری روی برچسب دارد، هستند.

 

آیا راهی سریع برای دانستن ولتاژ دریل وجود دارد؟

اگر به یک طرف دریل خود نگاه کنید، باید یک علامت چاپ شده داشته باشد که ولتاژ را به شما می گوید. پک باتری شما همچنین ولتاژ خود را به وضوح روی خود نشان می دهد.

 

 نتیجه

اکنون در مورد ترفند بازاریابی دریل 18 ولت در مقابل 20 ولت بیشتر می دانید. این دریل ها از همان پک باتری یکسان استفاده می کنند، اما یکی حداکثر مقدار باتری را تبلیغ می کند و دیگری از مقدار اسمی استفاده می کند. با داشتن این اطلاعات، می‌توانید هنگام انتخاب بین دو دریل بی‌سیم، ولتاژ نامی را از معادله خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...