جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید نربان

راهنمای خرید نردبان

برای اکثر پروژه های “خویش اجرا” به یک نردبان نیاز دارید. مهم است که نوع مناسب نردبان را با توجه به ارتفاع و ماهیت کار خود انتخاب کنید. راهنمای خرید نربان به شما نشان می دهد که چگونه بین نردبان، نردبان تاشو، سکوی کار یا داربست یکی را انتخاب کنید.

 

اول ایمنی
شما فقط باید نربان یا نردبان تاشویی بخرید که مطابق با استاندارد باشد. و دیگر اینکه مقدار بارزی که به راحتی می تواند تحمل کند به طور واضح روی آن مشخص شده باشد.
اگر تجهیزاتی را کرایه میکنید یا قرض میگیرید، قبل از استفاده از آن، آن را با دقت بررسی کنید تا هیچ فرورفتگی یا شکافی وجود نداشته باشد. پایه ها نیز باید ضد لغزش و در شرایط خوبی باشند. به دلیل ایمنی، همیشه نردبان خود را با زاویه صحیح خم کنید. به ازای هر چهار متر ارتفاع دیوار، پایه نربان باید یک متر از دیوار فاصله داشته باشد. بنابراین اگر میخواهید نردبان شما به لبه های 2.5 متری یک خانه دو طبقه معمولی برسد، پایه های نربان باید 3.1 متر از دیوار فاصله داشته باشد. میتوانید با ایستادن در حالی که انگشتان پا به پای نردبان لمس میکنند و بازوهایتان را بیرون می آورید، درست بودن زاویه را بررسی کنید. شما باید بتوانید پله ها را در ارتفاع شانه بگیرید.

 

نربان تاشو
نردبان های تاشو و نردبان های چند منظوره برای کارهای داخلی و کارهای سبک در فضای باز ایده آل هستند. مانند تمیز کردن پنجره ها؛ زیرا آنها به طور کلی تا سه متر می رسند. برای استفاده ها بالاتر از این ارتفاع، بهتر است از نردبان یا داربست استفاده کنید.

نردبان تاشو
نردبانی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد به سقف و بالای پنجره های طبقه همکف در فضای باز برسید. این نربان ها یک مکانیسم قفل برای جلوگیری از سر خوردن دو نیمه از هم دارند. مطمئن شوید که از آن استفاده می کنید. در اینجا موارد مهم دیگری وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  • نردبان را طوری تنظیم کنید که رو به ناحیه کار باشد، در غیر این صور ناپایدار خواهد بود.
  • اگر در فضای باز کار می کنید، مطمئن شوید که روی زمین صاف و محکم ایستاده اید. اگر سطح نرم است، یک تخته چوبی بزرگ بگذارید تا بار پخش شود.
  • اگر مجبورید دست خود را دراز کنید، نردبان خود را بلافاصله حرکت دهید تا به سطح مورد نظر نزدیک شوید.
  • در حین کار یک دست خود را روی نرده محافظ و هردو پا را روی پله های نربان قرار دهید.
  • هرگز اجازه ندهید شخص دیگری در حالی که شما روی نربان هستید، از نربان بالا بیاید.
  • هرگز روی سکوی بالایی نربان تاشو نایستید. اگر می خواهید بالاتر روید، از نربان معمولی و بلندتر یا سکوی کار استفاده کنید.
    اگر به یک سکوی ثابت برای کار درست بالاتر از ابتدای نردبان نیاز دارید، یک پاگرد ساده راه حل خوبی است. آنها مستحکم هستند و به راحتی قابل حمل هستند، و برخی از آنها دارای یک دسته هستند که اگر احساس ناپایداری کنید به شما کمک می کند.

 

نردبان ها
هنگامی که شما نیاز به دسترسی به سطوحی بالاتر از سطوح قابل دسترسی با نربان تاشو دارید، زمان خرید یا کرایه ی یک نربان است.

 

اول ایمنی
اگر الزام است که نردبان خود را روی یک سطح ناهموار از زمین قرار دهید، سعی کنید چند تثبیت کننده را به زیر هر دو طرف بچسبانید تا از تکان خوردن آن جلوگیری کنید. همچنین بسیار خطرناک است که نردبان خود را در به ناودان تکیه دهید . در عوض، یک پایه فلزی را به بالای نردبان قالب کنید تا آن را از دیوار دور نگه دارید تا وزن آن روی ناودان قرار نگیرد.

 

نردبان سقفی
یک نردبان سقفی مناسب ضروری است، حتی اگر فقط در حال برنامه ریزی برای تعمیرات جزئی برای سقف خود هستید. این نردبان ها دارای چرخ در یک طرف و قالب در طرف دیگر هستند. روی یک نردبان معمولی بایستید و سمت چرخدار نردبان سقفی خود را به سمت بالای سقف فشار دهید. سپس آن را برگردانید و قالب ها را روی سفال های سقف بلغزانید تا در جای خود تثبیت شوند. با این حال وسوسه نشوید که روی سفال ها یا سنگ ها ی سقف راه بروید، زیرا این کار به آنها آسیب می رساند و ممکن است سر بخورید. برای کارهای بزرگتر روی پشت بام، طبق قانون، باید داربست مناسبی قرار دهید.

 

نردبان های کشویی

اگر نیاز به کار در ارتفاع دارید، اما نه روز سقف، یک نردبان کشویی ساده می تواند راه حل خوبی باشد. زیرا به شما امکان می دهد با خیال راحت به تعدادی از ارتفاعات کاری در فضای باز برسید. همانطور که از نام آن پیداست، این نردبان ها برای رسیدن به حداکثر ارتفاع خود باز می شوند. معموال از دو یا سه قسمت تشکل شده اند و بخش ها از هم باز می شوند و در موقعیت آماده برای استفاده قفل می شوند. این امر امکان نگهداری یک نردبان بزرگ را در فضای کوچک تری مثل گاراژ یا انباری فراهم می کند. انتخاب نردبان متناسب با ابعاد خانه ، کاری عاقلانه است. شما باید حداقل به یک متر بالاتر از بالاترین نقطه ای که انتظار دارین به آن دسترسی داشته باشید، دسترسی داشته باشید.

 

نردبان های ترکیبی
اگر قصد استفاده ی منظم از نردبان را دارید، نردبان های ترکیبی انتخاب ایده آلی هستند. مناسب برای طیف وسیعی از کاربرد های خانگی از جمله تزیین و تمیز کردن هستند. یک نردبان ترکیبی را می توان در قالب های مختلفی مثل نردبان، نردبان کوتاه، راه پله یا …. استفاده کرد. این موضوع گزینه های زیادی را فراهم می کند تا نردبان شما با کاری که در حال اجرای آن هستید منطبق شود. اگر از نردبان ترکیبی در راه پله استفاده می کنید، نردبان را در جای خود قرار دهید، چند تکه نوار چوبی را روی پله ها ببندید تا از سر خوردن نردبان از روی پله ها جلوگیری کند.

 

سکوهای کار و داربست ها

هنگامی که نیاز به دسترسی به سطح وسیعی از دیوار یا سقف با ارتفاع حدود 9 متر دارید، نیاز شما می تواند ارزش خرید یا کرایه ی یک داربست را داشته باشد. این داربست ها از قسمت های مختلفی از جنس آلیاژهای سبک ساخته شده اند که به هم متصل می شوند؛ از مجموعه از تخته ها مسطح و لوله های فلزی ساخته می شوند و یک ریل محافظ که یک سطح کار ایمن را برای شما فراهم می کند. چرخ های قابل قفل شدن که استفاده از آن را قابل حمل و ایمن می کند، به شما امکان می دهد سکوهای کار سیار بسازید که می توانید در داخل و خارج از خانه خود از آنها استفاده کنید. هنگامی که داربست خود را نصب کردید، از تثبیت کننده ها استفاده کنید تا آن را محکم در جای خود نگه دارید. سکوهای کار و داربست ها به ویژه برای پروژه های تزئینات داخلی و نمای خارجی محبوب هستند، چرا که در اینگونه پروژه ها جابجایی مرتب نردبان غیرعملی ست و سرعت کار را به شدت کاهش می دهد. با یک داربست می توان هنگام انجام پروژه به یک منطقه بزرگتر دسترسی داشت و کار را سرعت بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...