جستجو کردن
Close this search box.
آیا ولتاژ بالاتر برای ابزارهای شارژی بهتر است؟

آیا ولتاژ بالاتر برای ابزارهای شارژی بهتر است؟

ابزارهای شارژی مزایای مختلفی را ارائه می دهند که استفاده از آنها را آسان تر می کند. قابل حمل بودن، ولتاژهای مختلف و توانایی خاموش کردن باتری در زمان مورد نیاز، از مزایای غیرقابل انکار هستند. با این حال، در مورد ولتاژ ابزارهایی که با باتری کار می کنند، نظرات مختلفی وجود دارد.

بنابراین، آیا ولتاژ بالاتر برای ابزارهای شارژی بهتر است؟ بستگی به کاربردی دارد که از ابزار برای آن استفاده می کنید. اگر ابزاری با گشتاور بیشتر برای کار سخت‌تر می‌خواهید، ولتاژ بالاتر راه‌حل بهتری است. با این حال، ولتاژ کمتر باعث صرفه جویی فوق العاده در انرژی می شود که با ولتاژ بالاتر نمی توانید به دست آورید.

در طول این مقاله، تمام پاسخ هایی که در مورد ولتاژ ابزارهای شارژی به دنبال آن هستید را خواهید یافت، از جمله:

 • به کدام یک از ابزارهای ولتاژ بالا یا ولتاژ پایین نیاز دارید؟
 • مزایا و معایب هر دو.
 • چگونه ولتاژ، AH و جریان را تعریف کنیم؟
 • چگونه از ابزارهای شارژی خود حداکثر استفاده را ببرید؟

دریل شارژی یا دریل برقی

آیا برای ابزارهای شارژی خود به ولتاژ بالا نیاز دارید؟

ولتاژ بالا در ابزار شارژی به معنای گشتاور بالاتر است. گشتاور استفاده از نیروی بیشتر را برای شما آسان تر می کند بدون اینکه فشار زیادی به باتری وارد شود. هنگامی که از قیچی یا هر ابزار شارژی دیگری استفاده می کنید که به گشتاور و قدرت زیادی نیاز دارد، برای انجام کار به ولتاژ بالاتری نیاز دارید.

از طرف دیگر، زمانی که از دریل شارژی برای یک کار کوچک استفاده می کنید، به انرژی زیادی نیاز ندارید. به عنوان مثال، سوراخکاری روی چوب نرم چندان چالش برانگیز نیست. می توانید یک دریل 12 ولتی بردارید و همه چیز را بدون مشکل انجام دهید.

مسئله این است که ممکن است برای برخی از کارها به ولتاژ بالاتری نسبت به کارهای دیگر نیاز داشته باشید. اگر روی پروژه های مختلف کار می کنید، ایده خوبی است که از دریل شارژی با ولتاژ بالاتر استفاده کنید. استفاده از گشتاور بسیار بالا برای برش یک تکه تخته سه لایه چه فایده ای دارد؟! شما فقط عمر باتری را هدر می دهید، و حتی ممکن است خیلی سریع آن را از بین ببرید.

بهترین راه برای دانستن اینکه آیا به ابزارهای شارژی با ولتاژ بالا نیاز دارید یا نه این است که بفهمید با چه چیزی کار می کنید. افرادی که در کار ساخت و ساز هستند یا کسانی که همیشه از ابزارهایی در اطراف خانه برای کار روی مواد سخت استفاده می کنند ممکن است بخواهند مجموعه ای از تجهیزات ولتاژ بالا را در نظر بگیرند. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید یک ابزار شارژی برای تعمیرات خانگی در اختیار داشته باشید، ابزارهای ولتاژ پایین قطعا ارزش بیشتری دارند.

هر دو گزینه مزایا و معایبی دارند، بنابراین بیایید در بخش بعدی جزئیات را بررسی کنیم تا مشخص کنیم کدام گزینه برای شما مناسب است.

 

[blockquote author=””]

مقالات مرتبط

راهنمای خرید باتری ابزار شارژی

[/blockquote]

 

مزایا و معایب ابزارهای با ولتاژ بالا / پایین باتری

برخلاف تصور رایج، بزرگتر و بیشتر همیشه به معنای بهتر نیست. اگر نیازی ندارید، نیاز به صرف پول بیشتر و شارژ کردن باتری بیشتر نیست.

بدون بحث بیشتر، در اینجا مزایا و معایب هر دو انتخاب وجود دارد:

 

مزایای ابزارهای شارژی ولتاژ بالا

 • ولتاژ بیشتر به معنای گشتاور بیشتر است. اگر با انواع کارهای سنگین روبرو هستید، به نیرویی نیاز دارید که با ابزارهای ولتاژ بالا (20+ ولت) ارائه می شود.
 • در ابزارهای ولتاژ پایین شما هرگز نمی توانید باتری را بزرگ کنید. اما اگر ابزارهای ولتاژ بالا خیلی قدرتمند هستند، می‌توانید خروجی آنها را کاهش دهید و از آنها برای کارهای سبک نیز استفاده کنید.
 • برخی از ابزارها بدون ولتاژ بالا برای کارهای سنگین اصلا مناسب نیستند. اگر ابزاری نتواند عملکرد خود را انجام دهد، هیچ فایده ای ندارد!

 

معایب ابزارهای شارژی ولتاژ بالا

 • ابزارهای شارژی که دارای ولتاژ بالا هستند معمولاً هزینه بسیار بیشتری نسبت به ابزارهای با ولتاژ پایین دارند.
 • اگر وزن برای شما مشکل است، شاید نخواهید با ماهیت سنگین این نوع ابزارهای شارژی کنار بیایید.
 • باتری‌های با ولتاژ بالا می‌توانند سریع‌تر تخلیه شوند و همچنین شارژ آن‌ها بیشتر طول می‌کشد. (اگرچه همیشه اینطور نیست!)

 

مزایای ابزارهای شارژی ولتاژ پایین

 • ابزارهای شارژی ولتاژ پایین تقریباً همیشه ارزان تر خواهند بود. باتری های یدکی نیز قیمت کمتری دارند.
 • اندازه کوچکتر یک ابزار با ولتاژ پایین به این معنی است که شما می توانید آنها را در فضاهای کوچکتر نسبت به ابزاهای با ولتاژ بالاتر قرار دهید.
 • در بیشتر موارد می توانید به سرعت یک ابزار شارژی با ولتاژ پایین را در کمتر از یک ساعت شارژ کنید.

 

معایب ابزارهای شارژی ولتاژ پایین

 • داشتن ولتاژ پایین به این معنی است که نمی توانید کارهای سنگین را انجام دهید. متاسفانه گشتاور کافی را ندارند.
 • از گشتاور کم بدون توقف تنها می توانید برای باز و بستن پیچ ها استفاده کنید. استفاده از ابزار شارژی ولتاژ پایین برای سوراخکاری بدون توقف اصلا توصیه نمی شود.
 • زمانی که از ابزارهای شارژی استفاده می کنید که ولتاژ کمتری دارند، باز و بستن پیچ ها و سایر کارها، چالش برانگیزتر است.

 

تعریف ولتاژ، آمپر و جریان

اگر همه اصطلاحات مورد استفاده در برق و ابزار شارژی را نمی دانید، وقت آن است که اصول اولیه را بیاموزید.

ولتاژ

ولتاژ به سادگی به توانی اشاره دارد که با فشار دادن ماشه ابزار تولید می شود. شما همیشه 20 ولت از یک ابزار 20 ولتی دریافت نمی کنید، زیرا این ولتاژ برای شرایط بهینه تنظیم شده است. با این حال، می توان گفت که شما بین 16 تا 20 ولت خواهید داشت.

 

جریان الکتریسیته

جریان الکتریکی یک ابزار شارژی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: مقدار برقی است که در هنگام استفاده از ابزار عبور می کند. همانطور که عمر باتری ابزار خود را مصرف می کنید، بسته به نوع و مدل آن، ممکن است جریان کاهش یابد یا خیر. جریان مستقیماً بر گشتاور تأثیر می گذارد که تحت تأثیر ولتاژ است.

 

آمپر ساعت (AH)

بحث آمپراژ با استفاده از واحد آمپر ساعت (AH) اندازه‌گیری می‌شود.

AH یک ابزار شارژی تعیین می کند که در حین استفاده چقدر دوام می آورد. در واقع آمپر ساعت بیان کننده این موضوع است که چقدر طول می کشد تا باتری ابزار شارژی کامل تخلیه شود. هنگامی که ماشه فشرده می شود، و برق شروع به جریان می کند، مقدار AH به آرامی شروع به پایین آمدن می کند. دانستن AH یک ابزار (یا هر قطعه دیگر از تجهیزات الکتریکی) به شما می گوید که چه مدت زمانی می توانید از ابزار تا قبل از اتمام باتری آن استفاده کنید.

 

بهترین استفاده از ابزارهای شارژی

ابزارهایی که با باتری کار می‌کنند به اندازه این روزها قدرتمند و قابل اعتماد نبودند. خوشبختانه، پیشرفت های بسیار زیاد در زمینه صنعت باتری‌ها، دریل های شارژی را به همان اندازه همتایان سیم دار خود مطرح ساخته است.

برای استفاده حداکثری از تجهیزات شارژی خود، این سه نکته را به یاد داشته باشید:

 1. یک یا دو باتری یدکی بخرید. داشتن یک باتری قابل تعویض اضافی که همیشه شارژ باشد، مانع از توقف شما در میانه کار برای شارژ مجدد می شود.
 2. همیشه باتری را کاملاً شارژ کنید و تا زمانی که کاملاً خالی شود از آن استفاده کنید. بسیاری از باتری ها در معرض اثر حافظه باتری هستند، که از هر چرخه شارژ به عنوان شاخصی برای مدت زمان ماندگاری باتری استفاده می کند.
 3. باتری های خود را هر دو تا سه سال یکبار عوض کنید. پس از آن، آنها خیلی سریعتر شروع به تخلیه می کنند و شما استفاده زیادی از آنها نخواهید داشت.

 

جمع بندی

ابزارهای شارژی بدون شک راحت هستند. بدون سیم برای کشیدن، می‌توانید هر کجا که می‌روید از آن‌ها استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که باتری های خود را شارژ کنید و یک باتری اضافی آماده داشته باشید.

در اینجا چند نکته کلیدی از این مقاله آورده شده است:

 • ولتاژ بالاتر همیشه بهتر نیست. برای فهمیدن آنچه نیاز دارید به راهنمای بالا مراجعه کنید.
 • ابزارهای با ولتاژ پایین نسبت به ابزارهای ولتاژ بالا سبک، مقرون به صرفه تر و کم قدرت تر هستند.
 • ولتاژ بیشتر به معنای گشتاور بیشتر است که برای کارهای چالش برانگیز قدرت بیشتری دارد.
 • ولتاژ حداکثر توان ممکن است. جریان همان میزان برقی است که از آن استفاده می شود. و آمپر ساعت یعنی مدت زمانی که یک ابزار می تواند در حین کار دوام بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...