جستجو کردن
Close this search box.
آهنربایی کردن پیچ گوشتی

آهنربایی کردن پیچ گوشتی

با استفاده از این تکنیک هرگز یک پیچ از پیچ گوشتی شما رها نمی شود!

کمتر کاری به اندازه تلاش برای زدن پیچ به گوشه یا بالای سرتان ناامید کننده است، فقط وقتی که می خواهید آن را در محل جاگذاری کنید ، روی زمین می افتد. خوشبختانه راه حل این مشکل به سادگی علوم مقطع ابتدایی است.

کشیدن یک آهنربای نئودیمیم یا دیگر آهنرباهای دائمی در یک جهت در امتداد هر ابزار فلزی حاوی مقداری آهن، آن را مغناطیسی می کند تا سایر قطعات آهنی را جذب کند. این ترفند مخصوصاً برای ابزارهای دستی مانند پیچ ​​گوشتی ها مفید است که نه تنها پیچ را جذب می کنند بلکه در حین کار آن را در جای خود نگه می دارند.

امروز فقط 5 دقیقه وقت بگذارید تا پیچ گوشتی را مغناطیسی کنید تا تعمیرات سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود.

پیچ گوشتی آهنربایی

مرحله 1

یک آهنربای نئودیمیم با نیروی کشش ¼ پوند تا 1 پوند تهیه کنید. اگر یکی از آنها دستی ندارید، فروشندگان آنلاین هستند که آهن رباهای ارزان قیمت دارند.

 

مرحله 2

هرگونه کثیفی یا زباله را از تمام قطعات فلزی پیچ گوشتی با پارچه یا پارچه کهنه خشک پاک کنید. اگر خیلی کثیف است، پارچه را مرطوب کنید تا ابزار کاملا تمیز شود، سپس قبل از ادامه، اجازه دهید فلز خشک شود.

 

مرحله 3

پیچ گوشتی را در یک دست و آهنربا را در دست دیگر بگیرید. آهنربا را به آرامی در امتداد محور فلزی ابزار از دسته به نوک بکشید، حرکت را درست از انتهایی که با پیچ ها در تماس است ادامه دهید.

چندین بار تکرار کنید، فقط در یک جهت حرکت کنید. کشیدن آهنربا از جهت دیگر بر روی محور پیچ گوشتی می تواند هر قدرت مغناطیسی را که تاکنون به دست آورده اید خنثی کند. سپس ابزار را 90 درجه بچرخانید و سپس تکرار کنید.

عمل چرخش 90 درجه را چهاربار تکرار کنید. هر چه ضربات بیشتر (و مقدار آهن در ابزار بیشتر باشد)، قدرت مغناطیس قوی‌تر خواهد بود.

 

مرحله 4

قدرت مغناطیسی پیچ گوشتی تازه مغناطیسی شده را تست کنید تا ببینید آیا برای نیازهای شما کافی است یا خیر.

پیچ گوشتی را به یک پیچ نزدیک کنید و ببینید با چه قدرتی پیچ را بلند می کند و نگه می دارد. اگر می خواهید مغناطیس قوی تری داشته باشید، مرحله 3 را تکرار کنید.

آهنربایی کردن پیچ گوشتی

پیچ گوشتی باید حداقل سه ماه مغناطیسی بماند. انداختن تصادفی پیچ گوشتی باعث بیرون افتادن عناصر مغناطیسی آن می شود که باعث می شود زودتر خاصیت مغناطیسی خود را از دست بدهد. برای از بین بردن خاصیت مغناطیسی ابزار (اگر نیاز دارید یک پیچ را به چیزی فلزی وارد کنید)، جهتی را که در آن آهنربا را در امتداد محور پیچ گوشتی می کشید، معکوس کنید – در این مورد، از نوک به سمت دسته.

  • امیرحسین متین فر
  • اردیبهشت 30, 1401
  • 99 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...