جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید پیچ گوشتی برقی

راهنمای خرید پیچ گوشتی برقی

امروزه در همه وسایل الکتریکی، لوازم خانگی و تمامی ابزارآلات اطراف ما از ده ها پیچ استفاده شده است و برای تعمیر آنها نیازمند خواندن راهنمای خرید پیچ گوشتی برقی هستیم که برای تعمیر ساده آن ها باید بارها پیچ ها را باز و بسته کنید و این مقدار به خصوص اگر کسب و کاری فنی دارید به هزاران پیچ در روز می رسد. خوشبختانه راه حلی وجود دارد تا در این راه مچ های خود را از دست ندهید: پیچ گوشتی های برقی

 

پیچ گوشتی های برقی در مقابل دریل های برقی معمولی

دریل های برقی معمولی که واقعا بتواند سوراخی ایجاد کند به احتمال زیاد بزرگ و حجیم تر از آن است که در تمام روز برای باز و بسته کردن از آن استفاده کنید.

یک پیچ گوشتی برقی دقیقا سایز و مقدار گشتاور مناسبی برای کار با پیچ ها در طول روز تولید میکند بدین منظور برخی از پیچ گوشتی های برقی شارژی جدیدتر با در نظر گرفتن قابلیت حمل و نقل فوق العاده ساخته شده اند و برخی از آنها حتی به شکل قلمی هستند در نتیجه کوچک و سبک هستند.

پیچ گوشتی برقی

 وزن بیشتر پیچ گوشتی های برقی حتی با باتری کمتر از 1.5 پوند است و زمان شارژ سریع نیز دارند. مهمتر از آن، پیچ گوشتی‌های برقی برای حرکت همه منظوره پیچ‌ها روی دور در دقیقه و گشتاور مناسب تنظیم می‌شوند – این به معنای شانس کمتری برای باز کردن شکاف‌ها یا سفت کردن بیش از حد آنها است.

 

انتخاب پیچ گوشتی برقی مناسب

نوع مناسب پیچ گوشتی برقی به اندازه پیچ ها یا بست هایی بستگی دارد که بیشتر اوقات با آنها سر و کار خواهید داشت.

برای اکثر کارها، می توانید مدل های معمولی دسته تپانچه، مدل های کلاسیک مستقیم یا قلمی را داشته باشید در غیر اینصورت اگر با ساخت و ساز خشک سرو کار دارین، مدل های پیچ گوشتی برقی وجود دارند که با توجه به نیاز شما ساخته شده است.

اگرچه پیچ گوشتی های سیمی هنوز جایگاه خود را به خصوص در مقیاس وات بالا حفظ کرده اند، پیچ گوشتی های برقی همه منظوره امروزه اکثراً از انواع بی سیم و باتری دار هستند. مانند اکثر ابزارهای برقی دستی دوار، پیچ گوشتی‌های برقی نیز در مدل‌های پنوماتیکی عرضه می‌شوند.

 

پیچ گوشتی های برقی قلمی

در نگاه اول، پیچ گوشتی های برقی قلمی را می توان به راحتی با یک پیچ گوشتی معمولی و بدون برق اشتباه گرفت زیرا به همان اندازه جمع و جور هستند به خصوص مدل شارژی آنها. این مزیت به شما امکان استفاده آن در نقاط تنگ و همچنین لپ تاپ و رایانه را به شما میدهد و به همان اندازه که کوچک هستند گشتاور لازم برای سوراخ کردن روی چوب را فراهم میکند.

پیچ گوشتی برقی قلمی

 

ویژگی های پیچ گوشتی برقی قلمی که باید به آن ها توجه کنید:

شارژ USB برای مدل های بی سیم که بتوانید باتری ابزار خود را با استفاده از یک پریز معمولی یا از طریق رایانه یا لپ تاپ خود شارژ کنید.

  • * نشانگر شارژ باتری دستگاه که از میزان شارژ پیچ گوشتی خود مطلع شوید.
  • * قفل های مکانیزم درایو که به شما این امکان را می دهد از ابزار به عنوان یک پیچ گوشتی معمولی استفاده کنید.
  • * باتری‌های لیتیوم یونی زمان‌ شارژ سریع‌تری دارند، سبک‌تر هستند و در مقایسه با باتری‌های نیکل کادمیوم

(NiCd) ، کمتر تحت تأثیر مشکلات «نگهداری شارژ» قرار می‌گیرند.

یکی از نکات منفی پیچ گوشتی های برقی مستقیم این است که گرفتن آنها با دو دست کمی سخت است علاوه بر آن، این ابزارها ویژگی های زیادی ندارند و انتظار نداشته باشید که یک پیچ گوشتی برقی قلمی با عمق سنج، کنترل سرعت متغیر یا باتری‌های قابل تعویض عرضه شود.

 

پیچ گوشتی های برقی دسته تپانچه

شکل تپانچه یک شکل ساده و بصری ثابت شده برای اکثر ابزارهای برقی است پس پیچ گوشتی برقی نیز از این قاعده مستثنی نیست در نتیجه اکثر پیچ گوشتی های برقی موجود در بازار از نوع دسته تپانچه، با قدرت 12 انسی تا 6 پوندی متناسب با نیاز شما می باشد.

پیچ گوشتی برقی دسته تپانچه

 

ویژگی های پیچ گوشتی برقی دسته تپانچه که باید به آن ها توجه کنید:

طراحی ارگونومیک به منظور استفاده و جابجایی آسان، داشتن چراغ کار LED که استفاده از آن برای شکاف های پیچ کوچک حتی در مناطق کم نور امکان پذیر می کند. حفاظت از جدا شدن شکاف پیچ یا آسیب رساندن به سطوح سوئیچ و نشانگر معکوس به شما امکان می دهد پیچ ​​ها را باز و بسته کنید. ویژگی قفل خودکار اسپیندل هر زمان که ابزار کار نکند، دوک را در جای خود قفل می کند، بنابراین می توانید از ابزار، درست مانند یک پیچ گوشتی معمولی بدون برق استفاده کنید. ماشه سرعت متغیر برای کنترل دقیق سرعت و باتری اضافی به منظور کار طولانی تر زمانی که باتری دیگر در حال شارژ باشد اگر ابزار شما با قطعات زیادی همراه باشد، یک کیف حمل ضروری است. انتخاب مناسب سر پیچ ها به شما این امکان را میدهد بدون نیاز به تنظیم بیت برای اتصال دهنده هایی که می خواهید برای پروژه خود استفاده کنید، بلافاصله از ابزار استفاده کنید.

 

پیچ گوشتی برقی دیوار خشک (ساخت و ساز خشک)

این ابزارها در یک کلاس مخصوص به خود در مورد پیچ ​​های مکانیکی قرار دارند. آنها از اکثر پیچ گوشتی های برقی از شارژی قوی تر هستند و اکثر آنها در انواع سیم دار عرضه می شوند تا زمان کار ابزار را به حداکثر برسانند. برخی از مدل‌های پیچ‌گوشتی برقی ساخت و ساز خشک، دارای مکانیسم‌های تغذیه خودکار هستند که به شما امکان می‌دهند بدون نیاز به وارد کردن مجدد پیچ، یکی پس از دیگری پیچ‌ها را بچرخانید.

 

ویژگی های پیچ گوشتی برقی دیوار خشک که باید به آن ها توجه کنید:

تنظیم عمق دقیق، بدون ابزار گیره کمربند برای اتصال به کمربند یا غلاف، به شما این امکان را می دهد که ابزار را به راحتی در حین کار بر روی نردبان یا داربست کنار بگذارید. محفظه دنده فلزی برای دوام محل کار و افزایش اطمینان. مکانیسم‌های تغذیه خودکار که با کمترین وقفه باعث بهره وری بیشتر شما می شود. کلاچ بی صدا و دنده عملیات حرارتی برای کاهش تعمیر و نگهداری و عملکرد بی صدا. دکمه قفل برای کار مداوم و افزایش بهره وری. ویژگی  تنظیم طول پیچ خودکار به شما امکان می دهد به راحتی از سایز های مختلف پیچ استفاده کنید. طراحی‌ ارگونومیک دسته‌ D  شکل آن به شما امکان می‌دهند از هر دو دست، یکی روی ابزار و دیگری برای نگه‌داشتن قبضه تپانچه، برای کنترل بهتر به ویژه برای پیچ های بلندتر در گل میخ های سخت تر، استفاده کنید. ساختار ضد گرد و غبار، به تمیز نگه داشتن موتور از هرگونه گرد و غبار کمک می کند و عملکرد لغزشی نرم مکانیزم تغذیه خودکار را، در حین بستن پیچ تضمین می کند.

 

پیچ گوشتی های برقی سیم دار در مقابل پیچ گوشتی های شارژی بی سیم

پیچ گوشتی های برقی سیم دار عموماً دارای موتورهای بزرگتر و عملاً زمان عملکرد نامحدود هستند، که آنها را برای پیچ های بزرگتر مورد استفاده در ساخت و ساز خشک ، ساختمان عرشه یا قاب گل میخ فولادی ایده آل می کند در نتیجه پیمانکاران معمولاً برای انجام کار صنعتی به پیچ گوشتی برقی سیم دار مراجعه می کنند. با این حال، در کار های خانه مثل آویزان کردن قاب عکس و مونتاژ مبلمان یا تخت با پیچ گوشتی برقی که نیازی به اتصال آن به برق ندارید ، راحت ترید. از طرفی در صورت بالا رفتن از نردبان نیز کار با پیچ گوشتی های شارژی آسان تر است.

 

پیچ گوشتی برقی پنوماتیک

این مدل پیچ گوشتی های برقی نیز به دو صورت تپانچه ای و قلمی در بازار موجود است. این ابزارها بدون هیچ موتور و چرخ دنده ای که آن ها را سنگین کند از بادوام ترین و ساده ترین پیچ گوشتی های برقی هستند که میتوانید داشته باشید. اکثر پیمانکاران یک کمپرسور هوا در محل کار برای میخکوب کف یا ابزارهای مشابه دارند. داشتن یک پیچ گوشتی با هوا راه خوبی برای داشتن همان کمپرسور هوا به عنوان منبع تغذیه برای نصب کف و نصب گل میخ های فولادی و دیوار خشک است.

 

انتخاب پیچ گوشتی برقی مناسب

 زمانی که نوع پیچ گوشتی برقی خود را با توجه به موارد بالا انتخاب کردین، با توجه به المان های زیر بهترین پیچ گوشتی برقی خود را انتخاب کنید.

پیچ گوشتی برقی مناسب

 

گشتاور و سرعت

کنترل گشتاور در مقایسه با قدرت خام یک پیچ گوشتی برقی مهم تر است، به همین علت است که اغلب سازندگان ابزار خود را به جای ذکر یک رقم، “گشتاور بالا” توصیف می کنند.سرعت یکی دیگر از المان های مهم برای انتخاب پیچ‌گوشتی‌های برقی است، سرعت به خودی خود به شما امکان می‌دهد بهره‌وری بیشتری داشته باشید، اما باید توجه داشت سازگاری با کار شما هم حائز اهمیت است. سازندگان اغلب رقمی را در RPM یا چرخش در دقیقه ذکر می‌کنند. هرچه دور پیچ گوشتی برقی شما  یا همان چرخش در دقیقه بیشتر باشد، به طور کلی دستگاه، سریعتر می تواند پیچ ​​ها را بچرخاند.گشتاور بر حسب نیوتن متر (Nm) در متریک یا فوت پوند (ft-lb ) در امپریال بیان می شود. پیچ گوشتی‌های برقی معمولاً برای مدل‌های قوی‌تر 20 نیوتن‌متر درپوش دارند. از سوی دیگر، مته های برقی میان رده معمولاً از محدوده 30 نیوتن متر ستاره می گیرند.

 

قدرت

قدرت اغلب بر حسب ولتاژ برای پیچ گوشتی های شارژی بی سیم توصیف می شود. هرچه ولتاژ ابزار بیشتر باشد، گشتاور بیشتری می تواند خارج کند. بسیاری از پیچ گوشتی های شارژی همه منظوره در محدوده 5 ولت هستند که آنها را برای کارهای سبک و متوسط، ایده آل می کند.برای پیچ گوشتی های برقی با سیم، ولتاژ فقط می تواند یکی از مقادیر 110-120 یا 220-240 ولت باشد. برای مقایسه پیچ گوشتی های سیمی، باید به جای ولت به وات آنها توجه کنید. هرچه مقدار وات آن بالاتر باشد، موتور الکتریکی قدرتمندتر است و می توانید گشتاور بیشتری را از ابزار خود خارج کنید.مدل‌های پیچ‌گوشتی برقی پنوماتیک اغلب دارای محدوده‌ پیشنهادی از فشار و حجم هوا هستند که می‌توانید به آن مراجعه کنید تا بدانید که آیا کمپرسور هوای شما می‌تواند آنها را تغذیه کند یا خیر. مصرف هوا اغلب با فوت مکعب در دقیقه یا CFM اندازه گیری می شود، در حالی که فشار کاری اغلب بر حسب پوند بر اینچ مربع یا PSI داده می شود.پیچ‌گوشتی‌های برقی صنعتی درجه‌بندی گشتاوری دارند که بر حسب نیوتن متر یا فوت پوند مشخص شده‌اند، زیرا برخی از مدل‌های این محدوده به اندازه‌ای قدرتمند هستند که در خط مونتاژ مبلمان یا خودرو مورد استفاده قرار گیرند.

 

تعداد موقعیت های کلاچ

 یک کلاچ بر روی پیچ گوشتی برقی، گشتاور آن را زمانی که پیچ به اندازه کافی سفت شده باشد، به منظور ایمنی از بین می برد. تنظیم درست کلاچ به شما این امکان را می دهد پیچ ها را به طور پیوسته تری وارد کنید. هرچه موقعیت های کلاچ بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید حداکثر گشتاوری را که پیچ گوشتی برقی شما می تواند اعمال کند، تنظیم کنید. این ویژگی به ویژه هنگامی که با وسایل الکترونیکی یا چوب کار می کنید بسیار مهم است.

 

سرپیچ ها

شما برای انجام کار خود با پیچ گوشتی برقی به سرپیچ های مناسب کار خود احتیاج دارید. اکثر مردم تمایل دارند تعداد زیادی سرپیچ داشته باشند و ارائه یک ست 40 عددی از آن غیر معمول نیست.

از طرفی، یک بسته بندی خوب برای سازماندهی آن ها بسیار حیاتی است زیرا شما قطعا نمی خواهید مجبور به خرید مجموعه جدید، فقط به علت گم شدن پیچ گوشتی چهار سو شماره 4، که بیشتر از آن استفاده کردید، شوید.

سری پیچ گوشتی دریل

بیشتر مارک های خوب در این صنعت دارای مجموعه اساسی شامل پرکاربردترین سرپیچ ها هستند. یک مجموعه معمولی در حال حاضر طیف گسترده ای از وظایف پیچ گوشتی شما را پوشش می دهد و شامل  موارد زیر است:

 

پیچ گوشتی چهارسو:

 PH شماره صفر که بیشتر برای پیچ‌های ماشین‌های کوچک در وسایل الکترونیکی استفاده میشود، در حالی که PH شماره 1 و 2 در مورد پیچ‌های چوبی و ماشین بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می گیرد. سر مربع که بسیاری از تولید کنندگان دو اندازه در مجموعه قرار میدهند. پیچ‌های تورکس یا پیچ‌های ستاره‌ای، این پیچ‌ها در داخل خودروها، لوازم الکترونیکی و رایانه‌ها یافت می شوند. پیچ های شیار دار از نوع سر پیچ کلاسیک هستند، تقریباً در هر جایی می توانید آن ها را پیدا کنید، و می توانید انتظار داشته باشید که در مجموعه خود حداقل 2 اندازه از آن را داشته باشید. سوکت هگز یا شش گوش یا اسلات آلن، این اسلات ها معمولاً با برخی از مجموعه های بزرگتر در حدود 9 قطعه به بالا ارائه می شوند.

 

[blockquote author=””]

مقالات مرتبط

تفاوت بین دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی

[/blockquote]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...