جستجو کردن
Close this search box.
راهنمای خرید برگ جمع کن

راهنمای خرید برگ جمع کن (بلوور)

اگر حس می‌کنید گذراندن آخر هفته خود را با چنگ زدن در میان انبوه برگ‌ها و جارو کردن چمن و برگ و اضافات باغ و باغچه‌تان کاری سخت به نظر می رسد، پس حتمن وقت آن رسیده که یک برگ‌روب را به لیست ابزار و وسایل‌تان اضافه کنید. برگ های پاییزی زیبا هستند، اما زمانی که زمان تمیز کردن حیاط فرا می رسد می توانند دردسر ساز شوند. اگر می‌خواهید روشی مقرون‌به‌صرفه برای صرف زمان و انرژی کمتری برای رسیدگی به چمن و باغچه‌ داشته باشید، سرمایه‌گذاری روی یک برگ‌روب را در نظر بگیرید. پس در ادامه با مقاله راهنمای خرید برگ جمع کن همراه باشید.

احتمالاً هرگز نخواهید توانست شن کش خود را کنار بگذارید. اما با یک برگ جمع کن که به اندازه کافی قدرتمند باشد، می توانید برگ ها و حتی سایر زباله های حیاط مانند چوب های کوچک، خاک و زباله ها را دور بریزید.

 

ملاحظات لازم در خرید برگ جمع کن

ابتدا به وضعیت خاص خود نگاهی بیندازید. حیاط خانه شما چقدر بزرگ است و در طول پاکسازی پاییزی باید سالانه چند برگ را بردارید؟ چقدر به نویز و سروصدا حساس هستید؟ و بودجه شما چقدر است؟ پاسخ این سوالات را به دقت بسنجید تا برگ‌روب مناسب برای نیاز خود را بیابید.

برگ جمع کن ها را می توان به دو صورت دسته بندی کرد: نحوه حمل کردن آنها (یعنی فاکتورفرم  و توپولوژی) و نوع سوختی که استفاده می کنند. ابتدا به فاکتور فرم نگاهی می‌اندازیم.

 

برگ جمع کن

 

انواع برگ جمع کن

 

  • برگ جمع کن دستی

برگ جمع کن های دستی محبوب ترین گزینه برای استفاده خانگی هستند. این برگ جمع کن ها جمع و جور و کامل‌اند و انتخابی عالی برای کارهای کوچک هستند.

 

برگ‌روب دستی

 

  • برگ جمع کن برقی (کوله‌ای)

در برگ جمع کن کوله‌ای لوله دمنده هوا در دست‌تان قرار می‌گیرد در حالی که شما موتور را در یمانند یک کوله پشتی روی شانه‌هایتان حمل می کنید. این مدل‌ها اغلب قوی‌تر از برگ جمع کن های دستی هستند و مهار آن‌ها را نسبتاً راحت می‌کند. برگ جمع کن های کوله‌ای گزینه خوبی برای استفاده طولانی مدت هستند.

 

برگ‌روب موتوری

  • برگ جمع کن موتوری (غالبا بنزینی)

برگ جمع کن های موتوری شبیه به دمنده،مکنده های برف هستند. قدرتمندترین ابزار بین این سه نوع‌اند، از نظر فیزیکی نیز کمترین نیاز به انرژی گذاشتن را دارند و آنها را به انتخابی عالی برای حیاط‌های بزرگ و پارک‌ها تبدیل می کند. با این حال، زمان مورد نیاز برای رسیدگی و نگه‌داری صحیح از برگ جمع کن های موتوری ممکن است برای برخی افراد زیاد و خارج از حد تحمل باشد.

حالا با بررسی انواع این برگ جمع کن ها و با انتخاب نوع مورد علاقه و متناسب با نیازتان، حال وقت آن است که نگاهی به منابع تامین انرژی آن‌ها بیاندازید.

 

برگ جمع کن های گازی، برقی و شارژی

برگ روب گازی

 

  • برگ جمع کن های گازی

برگ جمع کن های گازی قوی ترین ابزار برای جمع کردن برگ ها هستند. اما ابعادشان طویل است و به بیشترین تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

برگ روب برقی

 

  • برگ جمع کن های برقیِ سیمی

برگ جمع کن های برقیِ سیمی به یک پریز استاندارد وصل می شوند. آنها نسبت به برگ جمع کن های گازی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند، اما از نظر طول سیم برق‌شان محدود به کارکردن در محدوده مشخصی هستند، بنابراین برای محوطه های کوچک مناسب هستند. بدون موتور گازی یا باتری شارژی روی آ‌ن‌ها، برگ‌روب های برقی سیمی، بسیار وزن سبکی دارند. آنها برای صاحب خانه هایی که به دنبال یک برگ جمع کن با جابه‌جایی و قدرت مانورآسان، برای کارهایی مانند تمیز کردن ناودان هستند، فوق العاده‌اند.

برگ روب شارژی

 

  • برگ جمع کن های شارژی

برگ جمع کن های شارژی این امکان را به کاربر می‌دهند که دیگر در بند سیم برق متصل شده به دستگاه نباشند و مدل های جدیدتر برای رقابت با مدل های گازی با قدرت پایین تا متوسط به همان اندازه انرژی تولید می کنند. آن نمونه هایی که باتری های بزرگتری دارند به طبع وزن بیشتری خواهند داشت. عمر باتری هم بسته به سازنده آن متفاوت است، بنابراین ممکن است نیاز به تعویض باتری های متعدد برای پاک کردن یک حیاط بزرگ داشته باشد. قبل از خرید حتما چک کنید باتری چقدر دوام می آورد.

 

ویژگی های یک برگ جمع کن

سازندگان برای توصیف خروجی هوای برگ جمع کن دو عدد فوت مکعب بر دقیقه (CFM) و مایل بر ساعت (مایل در ساعت) را ارائه می‌کنند، اما هر کدام بر جنبه‌ای متفاوت تمرکز دارند. CFM میزان (حجم) هوای خروجی دمنده را اندازه گیری می کند، در حالی که MPH سرعت حرکت هوا را اندازه گیری می کند. CFM بالا به شما امکان می دهد حجم برگ بیشتری را به طور همزمان جمع کنید کنید، در حالی که MPH بالا آشغال‌های سنگین تر یا برگ های مرطوب را جابجا می کند. اگر شک دارید که کدام را انتخاب کنید، مدلی با CFM بالاتر انتخاب کنید.

به دنبال برگ جمع کنی باشید که وقتی آن را در دست‌تان می‌گیرید به‌تان احساس متعادل بودن بدهد و به راحتی حرکت کند و تنظیم شود. عملکردهایی مانند کنترل سرعت و خاموش کردن باید به راحتی قابل دسترسی باشند و در حالت ایده آل امکان کار با یک دست را هم فراهم کنند.

 

همچنین به طراحی نازل (خروجی) نیز توجه کنید. نازل‌های برگ جمع کن هایی که پهن‌تر هستند در حرکت دادن برگ‌ها توانایی بیشتری دارند در حالی که نازل‌های گرد و با مساحت کمتر، بهتر خاک و آشغال‌های سنگین‌تر را جابه‌جا می‌کنند. (نازل های با مساحت کمتر به سبب کاهش مساحت ، سرعت بیشتری را ارائه می‌دهند) بسیاری از برگ جمع کن ها به شما امکان می دهند نازل را عوض کنید یا از یک آداپتور برای تغییر شکل جریان هوا استفاده کنید.

برخی از برگ جمع کن های دستی یک گزینه مکنده را هم به شما ارائه می دهند. این واحدهای ترکیبی ممکن است برای جمع کردن انبوهی از برگ‌ها مشکل داشته باشند، اما می‌توانند برای  گل های ظریف باغچه‌تان  عالی باشند، جایی که دمیدن  هوا مؤثرتر است و مکش می‌تواند به گیاهان ظریف آسیب برساند.

 

در نهایت، سطح صدای برگ جمع کن را در نظر بگیرید. برگ جمع کن ها به شدت پرسروصدا هستند (در واحد دسی بل). برخی افراد بدون توجه به میزان دسی‌بل، «سروصدا»ی خاص یک مدل را بسیار آزاردهنده تر از یک برند رقیب می دانند. (استفاده از محافظ گوش هنگام استفاده از برگ‌روب همیشه ایده خوبی است.)

 

تعمیر و نگهداری برگ‌روب ها

تعمیر برگ روب

برگ جمع کن های الکتریکی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. به سادگی می‌توانید آن‌ها را پاک کنید و مراقب جمع شدن کثیفی در ورودی هوای آن باشید. اگر از مالچر استفاده می کنید، ذرات ریز برگ را از کیسه و دمنده پاک کنید.

برگ جمع کن های گازسوز هر سال یا بیشتر نیاز به تنظیم مجدد (tune-up) دارند، همچنین همیشه باید سوخت مورد نیاز را در دسترس داشته باشید. موتورهای دو زمانه نیاز به ترکیب گاز/روغن دارند، بنابراین شما باید خودتان آن را مخلوط کنید و یا از قبل مخلوط آن را خریداری کنید.

 

متخصصانی مانند وینس کریستوفورا، مهندس و صاحب سخت افزار Woodstock، می دانند که چگونه تعمیر و نگهداری را به حداقل برسانند. او می‌گوید: «اگر گاز/روغن مخلوطی خریداری می‌کنید که از بنزین بدون اتانول استفاده کنیدو برگ جمع کن را در ماه‌های زمستان در فضای گرم نگه داری کنید، می‌توانید میزان تعمیر و نگه‌داری را کاهش دهید و شاید یک یا دو تعمیر در سال را بتوانید نادیده بگیرید.

 

برگ جمع کن های برقی (کوله‌ای)، با قطعات متحرک بیشتر، نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. با این حال، نمونه های معمولی آن‌ها به اندازه یک چمن زنی یا دستگاه های مشابه به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد. برگ جمع کن های حرفه ای می توانند به طور قابل توجهی هزینه بیشتری داشته باشند، و این افزایش در قابلیت اطمینان و قدرت بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکثر DIYها برای استفاده روزمره خود از برگ جمع کنها نیاز دارند. امیدواریم مقاله راهنمای خرید برگ جمع کن به شما در خرید برگ جمع کن کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...