جستجو کردن
Close this search box.
انتخاب بهترین مجموعه آچار آلن

انتخاب بهترین مجموعه آچار آلن

انتخاب بهترین مجموعه آچار آلن و آچار آلن ستاره

بهترین آچار آلن: مجموعه آچارهای آلن بیشتر برای باز و بسته کردن پیچ های آلن خور استفاده می شوند. قدمت این ابزار در صنعت بیش از 100 سال می باشد و آنها را به یکی از ابزارهای اولیه ای که اجدادمان از آنها استفاده می‌کردند تبدیل کرده است. قدرت و استحکام این پیچ ها در مقایسه با دیگر پیچ ها دلیل استفاده از آنها است. ازآنجایی که که این پیچ ها اغلب از فلز با استحکام بالا ساخته شده اند، احتمال شکستن آنها نزدیک به صفر است.

 

با مطالعه این مقاله نحوه انتخاب بهترین آچار برای پیچ های مورد نظر را فرا خواهید گرفت و ویژگی های مختلف هر نوع ابزار و انواع محصولات موجود در این دسته بندی را خواهید آموخت. مجموعه آچارهای آلن در اندازه های مختلف مورد نیاز مشتریان وجود دارد. اما مسائل کلی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و در ادامه بدان اشاره شده است که شما را دعوت به مطالعه این مقاله می‌کنیم. با در نظر گرفتن فاکتور هایی که در این مقاله به آنها اشاره شده است در تصمیم گیری نهایی بهترین ابزار را انتخاب و خرید خواهید کرد.

 

هنگام خرید بهترین آچار آلن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

جنبه های گوناگونی وجود دارد که در هنگام خرید آچار آلن باید بر روی آنها حسابی دقت کنید. در ادامه به برخی از ویژگی هایی که باید روی آنها دقت کنید اشاره شده است:

انواع پیچ های آلن

دسته: دسته ابزار نقش مهمی در فرایند کار ایفا می‌کند. اگر دسته ابزار با کیفیت مرغوبی ساخته شده باشد، انتظار می‌رود ابزار به خوبی کارایی داشته باشد و اما اگر دسته با کیفیت خوبی ساخته نشده باشد طبیعتا تاثیر بسزایی در عملکرد خواهد گذاشت و ابزار به درستی کار نمی کند. فاکتور بعدی تاشو بودن یا نبودن دسته ابزار است. با توجه به جعبه ابزاری که دارید اگر نیاز به فضای بیشتری دارید قطعا انتخاب شما باید دسته تاشو باشد.

 

✅جنس: ابزارها وسایلی هستند که بیشتر تحت فشار، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب باز و بسته کردن پیچ ها به نیروی زیادی نیاز دارد و در صورتیکه ابزار از مواد با کیفیت ساخته نشده باشد منجر به شکستن و خراب شدن آن خواهد شد.

 

بدنه آچارهای آلن باید به اندازه کافی قوی و محکم ساخته شده باشند تا تحمل نیرو و فشار وارد شده توسط کارگر را داشته باشند. به همین دلیل باید این فاکتور را مقداری مهمتر از بقیه گزینه ها در نظر گرفت. در محدوده این ابزارها، بهترین نوع مواد می‌تواند فولاد کروم وانادیوم باشد که در عین حالی که بسیار سخت است از ماندگاری و دوام بیشتری نسبت به سایر مواد بکار رفته در ابزارهای مختلف برخوردار می باشد.

 

✅طول ابزار: ابزارها دارای طول‌های مختلفی هستند، بسته به کاری که نیاز به انجام آن است. اگر نیاز است در جاهایی که غیر قابل دسترسی است کار کنید یا خیلی تنگ است و دست شما نمی‌تواند به هیچ طرفی بچرخد، بلند بودن ابزار به کمک شما می‌آید. اما شما با توجه به کارایی آچار در انتخاب ابزار محدودیت دارید. با این حال اغلب بهترین آچارهای آلن بیشتر از 10 سانتیمتر نیستند. بنابراین اگر شما به آچار بلندتری نیاز دارید باید از یک دسته کمکی برای بلندتر کردن آچار آلن خود استفاده کنید.

 

✅فضای جعبه ابزار: اگر برای نگهداری از  آچار آلن های خود فضای کافی دارید، نیازی نیست حتما از آچار آلن های تاشو استفاده کنید، چون همانطور که میدانید آچار آلن هایی که تاشو نیستند قدرت بیشتری نسبت به مدل های تاشو دارند. اما اگر مشکل فضای نگهداری دارید، باید به دنبال مدل های تاشو باشید که در مقایسه با نوع اول به فضای کمتری نیاز دارند.

 

✅آچار آلن رایج (6 ضلعی) / ستاره ای (خورشیدی): پیچ های آلنی در 2 نوع مختلف وجود دارد: 6 ضلعی و ستاره ای

نوع خورشیدی شبیه ستاره است و صرفا روی همین مدل کارایی دارد. در حالی که نوع دیگر کاملا شبیه یک 6 ضلعی است که اضلاع به اندازه مساوی است. تنها تفاوت موجود در شکل آنهاست وگرنه در کارایی و توانایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو در بالاترین سطح دوام و قدرت هستند.

 

انواع آچار آلن:

بطور کلی بهترین آچارهای آلن در 2 نوع هستند، نوع 6 ضلعی و نوع ستاره ای. نوع 6 گوش دقیقا شبیه یک 6 ضلعی است و آچار مورد نظر دقیقا شبیه شکل خود پیچ است. در حالیکه مدل خورشیدی دارای 6 زاویه است، بنابراین سر آچار مخصوص این پیچ ها شبیه یک ستاره است. حالا شرکتهای مختلفی اقدام به تولید محصولات و ابزارهایی کردند که به مشتریان کمک میکند تا هم پیچ های 6 ضلعی و هم پیچ های ستاره ای را باز و بسته کنند. اما ما اینجا قصد نداریم در مورد این شرکت ها صحبت کنیم بلکه قصد داریم معروفترین آنها را مورد بحث و بررسی قرا دهیم.

 

مجموعه آچار آلن تاشو مدل Ronix RH-2020 و آچارآلن ستاره ای مدل RH-2021 :

یکی از پر کاربردترین مجموعه آچارهای آلنی در صنعت ابزار مدل Ronix RH-2020 است. این مجموعه آچار آلن شامل 8 سایز مختلف از بهترین انواع شناخته شده آچارهای آلن می باشد. این مجموعه آلن بصورت تاشو می باشد که شرایط استفاده را برای کاربر خیلی آسان می کند و دسته لاستیکی آن باعث افزایش کارایی و راحتی کاربر می شود.

در ساخت این ابزار از بهترین مواد اولیه شناخته شده استفاده میشود که دارای بالاترین سطح کیفیت در مقایسه با انواع مشابه در بازار می باشد و برای افراد حرفه ای بسیار کاربردی  و مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار آلن

این ابزار بالاترین سطح کیفیت را در اختیار مشتریان می گذارد و با فشار زیاد مشکلی برای ابزار به وجود نخواهد آمد. آنچه این محصول را در مقایسه با رقبای خود متمایز میکند، گزینه تاشو بودن آن است که  منجر به کارایی بیشتر و سادگی ابزار می شود.

 

دو محصول وجود دارد که در پاره ای از نکات به یکدیگر شباهت دارند. رونیکس مدل RH-2020 و رونیکس مدل RH-2021

 

شباهت ها و تفاوت این دو محصول به شرح زیر می باشد:

RH-2020 گونه 6 ضلعی است. به این معنی که میتواند پیچ های 6 ضلعی که دارای شش گوشه هستند را باز کند. در حالیکه RH-2021 شبیه ستاره است و تنها قادر به بازکردن پیچ های ستاره ای است.

شباهت این دو ابزار در این است که هر دو دارای دسته های لاستیکی هستند که این امر مانع لیز خوردن دست هنگار کار می شود.

اگر به یک مجموعه آچار آلن 6 گوش نیاز دارید این دو ابزار باید یکی از اولین گزینه هایی باشند که مورد بررسی و توجه قرار می گیرند.

 

مجموعه آچار آلن 6 گوش تاشو رونیکس مدل Ronix RH-2040:

یکی دیگر از محصولاتی که در این رسته تولید شده است مجموعه آچار آلن تاشو مدل Ronix RH-2040 می‌باشد. بدنه این ابزار از آلومینیوم ساخته شده است چون در بین بهترین سری آچارهای آلن از همه سبک تر است. 7 سایز مختلف استفاده از این ابزار را در بین مشتریان آسان تر میکند. سایزها شامل 1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5 و 6 میلیمتر می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع ابزار یک سری آچار آلن تاشو است که بدرد جعبه ابزارهایی میخورند که فضای نسبتا کمتری دارند و به اندازه کافی جادار نیستند.

این مجموعه آلن بیشترین کاربرد را برای مشتریان خود به همراه دارد و از همه مهم تر این است که از بهترین مواد تولید شده است و مشتریان بدون هیچ نگرانی در خصوص کیفیت و عملکرد ابزار در هر شرایطی میتوانند کار کنند که این مزیت دست مشتری را خیلی باز میگذارد.  به عنوان یک ابزار آلن، برای کسانیکه به ابزارهای با کیفیت بالا و جنس مرغوب اهمیت میدهند قطعا این مورد بهترین انتخاب خواهد بود.

مجموعه آچار آلن 6 گوش تاشو رونیکس

سبک ترین نوع، مجموعه آچارهای آلن آلومینیومی تاشو است

ابزار بعدی که قصد داریم در این مقاله بطور کامل در مورد آن توضیح دهیم، مجموعه آلومینیومی آچار آلن ستاره ای تاشو مدل رونیکس RH-2041 می باشد که علاوه بر کار کردن راحت و ساده مزایای بی شماری در مقایسه با ابزارهای مشابه از برندهای شرکت دیگر را داراست.

 

پرداختن به موضوع جنس و کیفیت ابزار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید به این موضوع اشاره کنیم که این ابزار از جنس آلومینیوم ساخته شده است تا احساس سبکی و راحتی را بطور همزمان در یک ابزار به مشتریان و کاربران خود منتقل نماید.

 

این مجموعه با ابعاد متنوع در 8 سایز مختلف ستاره ای شکل شامل سایزهای T9، T10، T15، T20، T25، T27، T30 و T40 ارائه می شوند. این بدین معناست که در همین یک ابزار تمام اندازه های مورد نیاز برای هر نوع کاری وجود دارد. دسته این ابزار بصورت تاشو می باشد و به مشتری این امکان را میدهد تا حداکثر زوایه مناسب اهرم داشته باشد و کاربر احساس میکند از یک پیچ گوشتی استفاده میکند تا از یک آچار آلن!

 

این ابزار فوق العاده که محصولی از شرکت رونیکس می باشد برای باز و بست کردن هر نوع پیچ ستاره ای مناسب می باشد و برای هر نوع دستگاهی از جمله تلفن های همراه، دستگاه های پخش MP3 و هر گونه دستگاهی که در آن از پیچ ستاره ای بکار برده شده می توان استفاده کرد.

 

بواسطه کیفیت بسیار بالای مواد بکار رفته در ساخت این ابزار، استحکام و دوام بی نظیری دارد.

این محصول هیچ گونه محدودیتی ندارد و برای استفاده همه اقشار از متخصصین تا کاربران خانگی طراحی شده است. این ابزار فوق العاده توسط شرکت رونیکس با استفاده از بروزترین تکنولوژی تولید و روانه بازار شده است.

مجموعه آچار خورشیدی

این مجموعه آچار خورشیدی برای سبک تر بودن از آلومینیوم ساخته شده است.

 

مجموعه آچار آلن 6 گوش تاشو استنلی مدل STHT71839

این محصول ساخت شرکت استنلی می باشد که می تواند جهت مصارف خانگی و غیر حرفه ای استفاده شود. هر چند این ابزار قیمت کمتری نسبت به محصولات مشابه سایر رقبا دارد اما هیچ ارزانی به علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست! چرا که در نتیجه کیفیت کمتری هم دارد.

این ابزار سایز های 1.5، 2، 2.5، 3، 4، 5، 6 و 8 را به مشتریان خود ارائه مینماید. مجموعه آچار آلن استنلی مشابه محصولات دیگر شامل یک دسته تاشو است. اما متاسفانه با این وجود این ابزار از عهده کارهایی که برای آن این ابزار را تهیه کردید بر نمی آید و نیازهای شما را پوشش نخواهد داد. اما بخاطر دسته تاشو و قابل تنظیم میتوانید در هر جهت و با هر زاویه ای که لازم دارید تنظیم کنید. برای مثال: اگر برای جایی که دسترسی سختی دارد و حتما دسته باید در حالت نیمه باز باشد کافی است اندازه دسته را به اندازه مورد نیاز تنظیم و خیلی راحت شروع به کار کنید.

مجموعه آچار

فکر میکنید چرا ابزار فروشی های چینی این مدل “دریل چکشی” را پیشنهاد می کنند؟ چون بر خلاف اغلب پرفروش ترین دریل چکشی های موجود در بازار که دارای سه حالت عملکرد هستند، محصول رونیکس با چهار حالت عملکردی یک سر و گردن بالاتر از رقبای خود ایستاده و کار با این ابزار را برای کاربران خود لذت بخش می کند:

  • سوراخکاری ( بر روی انواع سطوح از جمله چوب، سنگ و غیره …)
  • فقط چکشی ( برای نفوذ در آجر، بتن و غیره …)
  • تخریب کاری ( برای تخریب مواد سفت و سخت)
  • چکش کاری چرخشی ( برای سوراخ کردن قطعات سخت در زوایای مختلف)

 

تقریبا اکثر “دریل های چکشی” دارای وزنی بیش از 3.300 کیلوگرم هستند. در حالیکه این ابزار با ارگونومی بدن طراحی شده و تنها 3.300 کیلوگرم وزن دارد و به لطف بدنه آلومینیومی که در ساخت آن بکار رفته در مقایسه با ابزارهای مشابه سبک تر است. بدنه بخوبی گرمای ایجاد شده را خارج میکند و مخصوصا برای ساعات کار طولانی بدون اینکه دست خسته شود بسیار مناسب است. دسته کمکی ضد لرزش طرح رونیکس با چرخش 360 درجه به کاربر امکان حرکت در هر محوری را فراهم می سازد.

مجموعه آچار آلن با طراحی مفهومی

این مجموعه آچار آلن با طراحی مفهومی خیره کننده امکان استفاده راحت تر در شرایط بسیار آسان را برای شما فراهم میکند.

 

سوالات متداول:

آیا شرکت رونیکس انواع دیگری از بهترین مجموعه آچارهای آلن 6 گوش را به جای دسته تاشو ارائه میکند؟

  • پاسخ به این پرسش “مثبت” است. در واقع شرکت رونیکس علاوه بر مدل های تاشو، انواع مجموعه آچارهای آلنی با اندازه ها و طول متفاوت تولید و روانه بازار میکند.

 

ماکیتا چطور؟ از این نوع محصولات دارد؟
  • ماکیتا طیف گسترده ای از محصولات را برای رفع نیاز مشتریان ارائه می کند. همچنین دارای انواع مختلفی از آچارهای آلن هم پای شرکت رونیکس می باشد.

 

آچارهای آلن رونیکس از چه موادی ساخته شده‌اند؟
  • همانطور که در این مقاله اشاره شد، همه محصولات رونیکس از فولاد کروم وانادیوم ساخته شده‌اند، زیرا رونیکس همواره سعی کرده محصولاتی روانه بازار کند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند و در تمام شرایط قابل استفاده باشند.

 

نتیجه گیری

بهترین آچار آلن: در این مقاله، تمام تلاش خود را بکار گرفتیم تا دید وسیعی از محصولات متفاوت از برندهای مختلف با کارایی ها و کیفیت های گوناگون را برای شما معرفی کنیم تا دست شما برای انتخاب بهترین ابزار مورد نیازتان باز باشد.

اما با در نظر گرفتن تمام نکاتی که بدان اشاره شد، شما را به آنچه که یک “ابزار خوب” اتلاق می شود راهنمایی میکند. این مورد را هم در نظر داشته باشید که شما باید ابزاری انتخاب کنید که در واقع نیاز شما به کار مورد نظرتان را رفع نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...