جستجو کردن
Close this search box.
10 ترفند جالب برای کار با ابزارهای برقی

10 ترفند جالب برای DIYerها

قلاب های چشمی، بست‌های کوچک بسیار خوبی با کاربردهای بسیار متنوع هستند. اما درآوردن آنها می تواند کمی آزار دهنده باشد، به خصوص اگر سعی کنید این کار را با دست انجام دهید.

به جای اینکه انگشت شست خود را  اذیت کنید، این ترفند ساده را برای درآوردن قلاب چشمی امتحان کنید. انتهای بلند آچار آلن را درون سه نظام یک دریل قرا داده و سپس از انتهای قلاب برای چرخاندن و بیرون آوردن قلاب چشمی استفاده کنید. به همین سادگی.

 

خلاص شدن از شر گچ های خشک شده

در بهترین حالت، به محض تمام شدن کار گچ بری، ابزارهای گچ بری تمیز می‌شوند. مسماً پاک کردن گچ قبل از اینکه خشک و سفت شده باشد آسان تر است. اما اگر ابزار شما آنقدر از گل و گچ پوشیده شده که عملاً بی‌کاربرد شده است، نگران نباشید.

در عوض سنباده‌ لرزان مورد علاقه‌ی خود را آورده و مشغول به کار شوید. درجه‌ زبری 120 را انتخاب کرده و به راحتی گل یا گچ خشک شده را بردارید. دقیقاً همانطور که گچ روی دیوار را بر‌می‌دارید. فقط حواستان باشد که خیلی خشن رفتار نکرده و به تیغه‌ی ابزار گچ بری آسیب نرسانید.

 

بهترین راه برای رول کردن تسمه ها

بهترین راه برای جلوگیری از تبدیل شدن بندها و طناب‌های بلند به یک حجم درهم ریخته، رول کردن آن ها پس از استفاده است. در اینجا یک ترفند ساده برای انجام این کار به شما معرفی می‌کنیم. همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود، یک ابزار ساده بسازید که فقط 1.4 اینچ باشد.

اکنون، تمام کاری که باید انجام دهید این است که انتهای بند را از طریق شکاف در ابزار بلغزانید و مته را با سرعت تدریجی بچرخانید.

 

با نگهداری یک جعبه کفش در حق چشمانتان لطف کنید.

رفتن گرد و خاک در داخل چشم‌هایتان به هنگام دریل کاری سقف خطرناک است و به صورت کلی خیلی خوشایند نیست. گاهی اوقات که در سقف سوراخکاری می‌کنید، بهترین محافظ‌های چشم هم ظاهراً توانایی جذب تمام ذرات ریزی که به پایین پرت شده را ندارند. ذراتی که قصدشان پیدا کردن و ماندن در چشم های شماست. خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد.

دفعه‌ی بعد که قصد ایچاد چند سوراخ در سقف را داشتید، یک جعبه‌ی کفش بدون استفاده را بیاورید و سر مته‌ی خود را از وسط آن رد کنید. به شکلی که قسمت باز جعبه و سر مته هر دو به یک جهت قرار بگیرند. سپس سر دیگر مته را به دریل وصل کرده و مشغول به کار شوید. جعه‌ی کفش گرد و خاکی که از سوارخ تازه ایجاد شده می‌ریزد را در خود نگه می‌دارد. با این کار هم از چشمان خود محافظت کرده‌اید و هم زمان کمتری برای نظافت صرف می‌کنید.

 

اگر به یک سوراخ در خاک سفت شده نیاز داری، از یک دریل استفاده کن!

تا بحال پیش آمده که مدت زمان زیادی برای نصب نشانگرها صرف کرده باشید و در نهایت پی‌برده باشید که زمین یخ زده است؟ در مورد نصب تابلو فروش در زمینی که به سفتی بتُن است، چطور؟

خب. چرا مثل بتُن واقعی با آن برخورد نکنیم و با یک سر مته‌ی سنگ تراشی آن را سوراخ نکنیم؟

 

وسایل سنگین را توسط یک دیلم بلند کنید.

اگر تا بحال مجبور شده باشید که یک درب تو پر را بلند کنید، می‌دانید که آن ها چقدر می‌توانند سنگین باشند. اگر تنها کار می‌کنید، بلند کردن آن ها برای نصب مجدد میخ‌های لولا می‌تواند یک چالش باشد. اما یک دیلم پهن می‌تواند برای شما مثل یک اهرم عمل کند.

اگر دیلم پهن شما، درب را به اندازه ی کافی بلند نمی‌کند، یک تکه چوب کوچک را در قسمت تکیه گاه دیلم قرار دهید تا بیشتر بتوانید درب را بلند کنید. تکه چوب را با استفاده از یک واشر و پیچ در همانجا سفت کنید. مطمئن شوید که پیچ از سمت دیگر چوب بیرون نزند. اگر این اتفاق افتاد سر پیچ را بسابید تا به کف اتاقتان آسیبی نرسد. همچنین از این روش می‌توان برای بالا بردن انتهای دیوارهای خشک (آماده) استفاده کرد.

 

بهترین روش بریدن فوم

اگر اشتباه انجام دهید، برش دادن فوم می‌تواند به طرز قابل توجهی همراه با خرابکاری باشد. لبه‌ی دندانه دار ارّه تمایل به خرد کردن فوم دارد. که این امر همراه با پرت شدن دانه های ریز فوم به اطراف می‌شود. این ذرات کوچک به هر چیزی می‌چسپند و پاک کردن آن ها تقریباَ غیره ممکن است.

خوشبختانه یک راه ساده برای ساخت وسیله‌ایی که فوم را برش دهد اما آن را نشکند وجود دارد. قبل از اینکه بخواهید فوم را برش دهید، یک تیغه‌ی استفاده شده‌ی ارّه را بردارید. آن را با یک انبر قفلی نگه دارید و دندانه‌هایش را بسابید تا یک لبه‌ی (تیغه‌ی) چاقو مانند بسازید. در این صورت ارّه‌ی شما برش‌های زیبا و تمیزی روی فوم انجام خواهد داد.

 

بلند کردن طول پیچ گوشتی برقی

در مواردی که باید برد (رسایی) پیچ ​​گوشتی شارژی خود را بیشتر کنید، فقط کافی است شافت (میله‌ی) پیچ‌گوشتی چهار گوش خود را در بیاورید و آن را در یک واسط فلزی یا چوب گیر دهید.

 

راهی ساده برای توقف در عمقی مشخص در حین سوراخکاری

به احتمال زیاد شما ترفند استفاده از نوار چسب الکتریکی برای علامت‌گذاری هنگامی که می‌خواهید یک سوراخ را تا یک عمق مشخص ایجاد کنید، مشاهده کرده‌اید. روش خوبی است، اما اگر چندین سوراخ ایجاد کنید، ممکن است نوار چسب خیلی زود پاره شود و اگر این اتفاق بیفتد، دیگر توقف دقیق عمق امکان‌پذیر نیست.
در عوض، از یک ماژیک (مارکر) برای نشان کردن عمق هدف استفاده کنید و قبل از آنکه اثر آن از بین رود، از آن استفاده بیشتری خواهید کرد. همچنین پس از اتمام کار، کافی است به راحتی مته را با مقداری پاک کننده رنگ یا استون پاک کنید. برای کارآمدتر کردن این روش، رنگ ماژیکی را انتخاب کنید که در برابر سوراخ متمایز باشد.

 

برعکس کردن تیغه اره رفت و برگشتی

در تیغه‌های اره‌ای رفت و برگشت نیازی نیست که دندانه‌ها به سمت پایین باشد. می‌توانید دستگاه را برای برخی برش‌ها معکوس کنید.

 

منبع : family-handy-man

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...